Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MartinH » Pon 08. Okt 2012 0:00:01

Sieť obchodov Baumax v Európe (159 obchodov) je vo vysokej strate 57 miliónov € za rok 2011. Dôvodom sú nízke ceny, ktoré mali priniesť trhové podiely, čiže ničit konkurenciu a expandovať tak na nových trhoch. Túto politiku chcú ponechať aj do budúcnosti. Toľko fakty.

Stavím sa, že každý stavebník svoj najbližší Baumax obchod dobre pozná a má vlastné skúsenosti s nakupovaním v ňom. Vidíte ich budúcnost takto :ano: alebo takto :nie: ? Prosím žiadnu reklamu a žiadne ohováranie.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod tomas g » Pon 08. Okt 2012 6:55:05

MartinH píše:Dôvodom sú nízke ceny, ktoré mali priniesť trhové podiely, čiže ničit konkurenciu a expandovať tak na nových trhoch.

No neviem, podla mna je stale drahy - najma ak ho porovnam s miestnymi stavebninami, alebo zeleziarstvom.

S týmto príspevkom autora tomas g súhlasili - 2
Bororo, jan45
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Bororo » Pon 08. Okt 2012 7:14:31

veru drahy. a ta ich vlastna znacka Merox ma tiez cosi do seba :-)
pravda vsak je,ze ked nahodou nieco neplanovane porebujem, tak je dobry baumax staci, hlavne v nedelu...

S týmto príspevkom autora Bororo súhlasil
salwator
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod borko » Pon 08. Okt 2012 7:52:29

ma svoje vyhody... (nakup vecer/ cez vikend)..vsetko pokope...
ale..
kupoval som primalexy, lebo zrovna aj mali zase nejaku narodeninovu akciu ze na csetko 10% dole, tak ze kaslem nato, nebudem nahanat a zobral som kopec farby...no a ked som o dva tyzdne dokupoval v "maliarskych potrebach" tak som skoro zaplakal...cena takmer polovicna aj bez zlavy :)
borko
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pon 16. Mar 2009 10:08:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod fabka2004 » Pon 08. Okt 2012 8:05:32

taketo obchody su dobre pre tych co potrebuju jednu ci dve veci raz za cas a kupia to vtedy ked idu cez vikend resp vecer po praci na ostatne nakupy, ale aj ptre tych ktori neriesia (rozumej neplanuju) a kupia vtedy narychle to co potrebuju ... pre ostatnych su specializovane obchody, ktore ponukaju siroky sortiment a skolenych pracovnikov a povacsinou aj nizsie ceny ...

ale preco nie ja tiez chodim do Baumaxu, lebo je to pre mna lacnejsie (cas su tiez peniaze)

S týmto príspevkom autora fabka2004 súhlasili - 2
emkac, joko
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod -rq- » Pon 08. Okt 2012 9:50:03

maju klamavu reklamu ktora tvrdi ze "vo svojej kategorii maju najlepsie ceny" (co je to "ich kategoria"? podla mna velkoobchod, kde by naopak mali byt podstatne nizsie ako v "beznych obchodoch") a pritom su nenormalne drahy. vyplatia sa tam kupovat par kusove malickosti kvoli doprave, alebo si urobit obraz o tom, co existuje...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod k+k » Pon 08. Okt 2012 11:01:39

ta strata nebude tymi cenami ale asi niecim inym, lebo ceny v baumaxe su mozno vselijake, ale urcite nie najnizsie. ale zase nedelny nakup v stavebninach moc nehrozi (ono vlastne malokde hrozi po 16:00 alebo 17:00) => baumax, hornbach a ine tu urcite budu aj o 5 rokov :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod TomasHo » Pon 08. Okt 2012 11:13:49

Ja som za to, aby baumax skrachoval, pretoze ak pri tych prisernych cenach nedokaze prezit, tak asi nerobi nieco dobre. Nehovoriac o tom, ze ponuka skor tovar nizsej kvality, obmedzeny vyber (ked nema pistolove peny a cistice na penu, tak to o niecom hovori, a to je len jedna drobucka oblast).

Ked som naposledy potreboval v nedelu kupit nejaky vodoistalacny material a v baumaxe som videl, ze ceny su minimalne o 100% vyssie nez v beznych stavebninach (bez zlavy), tak som sa otocil a odisiel. Vodar si poradil aj bez materialu a zbytok som si dorobil radsej sam neskor.

Baumax ma chybnu politiku - ponuka za relativne nizku cenu techniku nizsej kvality (vrtacky a tak), a za brutalne premrstene ceny vsetok drobny material (Merox podla tych cien vyraba vsetko zo zlata, ked vidim znacku merox bezim co najdalej). Vselijake srobiky, fitingy, kriedy, haciky, uholniky, no radsej si pockam na pracovny den a zajdem do specializovaneho obchodu alebo rovno k vyrobcovi.

Z mojho pohladu je Hornbach omnoho sympatickejsi obchod, ale najsympatickejsi su specializovani obchodnici. Idealne by bolo, keby baumax skrachoval a jeho priestory by prevzal operator, ktory tam vpusti roznych velkoobchodnikov, distributorov, zeleziarov, elektrikarov, skratka urobit z toho taku cinsku trznicu, kde clovek pride, naozaj nakupi vsetko co potrebuje, a aj cenovy tlak bude vyssi. Obchodnikom to len pomoze, lebo ked uz tam pridem pre jeden ventil, tak si kupim aj okennu pasku alebo kybel farby a stetku...
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod Vydra » Pon 08. Okt 2012 19:03:03

Od r. 2008 si netrúfam povedať, či tu bude nejaká firma alebo značka aj o pol roka. Ale myslím si, že Baumax vydrží. Aj keď možno už bude mať iný názov alebo majiteľa.
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Pon 08. Okt 2012 19:48:47

Baumax je fajn. Je tam vela tovaru, ktory sa da kupit kedykolvek, v sobotu, v nedelu. Da sa podrobne ohmatat a porozmyslat. Najma ked clovek presne nevie co chce. A potom to kupit cez nejaky eshop.

Ale inak mam radsej Hornbach, ten ma rozumnejsie ceny.

Co sa tyka kvality, mam jednu neprijemnu skusenost. Majster, co mi robil plot a upravy pri dome, v jednom kuse nadaval na Baumax a Hornbach. Doporucil mi kupovat zamkovu dlazbu, tvarnice a obrubniky od neho, vraj je to z normalnych stavebnin a je to slovenska kvalita. No a zbytok som si postupne dokoncoval sam a kupoval material v baumaxe a hornbachu. Po vyse roku je rozdiel viditelny na prvy pohlad. Ta slovenska kvalita sa uz rozpada, baumax a hornbach su ako nove ... No tak si vyberte ... Nemam rad tieto reci typu JPP, nepodlozene ziadnym serioznym meranim ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MartinH » Pon 08. Okt 2012 22:04:11

V Lamaci je novy Baumax. Mna sklamali vysokymi cenami (niektore skrutky 10x drahsie ako v zeleziarstve !, ziarovky 2x drahsie ako vo velkoobchode), neuplnym sortimentom v oddeleniach elektro a stavebna chemia, slabym vyberom oddeleni svietidiel. Niektory tovar je tak lacny, ze na nom nie su uvedene ani podstatne parametre. Regale (tie na predaj) na mna posobili chatrnym dojmom.

Ostatne oddelenia mozno OK, neskumal som.

K servisu:
- prosim vas, ta lampa svieti len dole alebo aj hore?
- (predavac ochotne preveril) aj hore aj dole
- mne sa paci, ale chcel by som taky typ, ale co svieti len dole. Mate taku?
- zatrite si vrch striebrenkou!

Mam pocit, ze sa viac ako v minulosti zameriavaju na kachlicky, parkety, kvetinky, cize priamo na ludi z domacnosti. Remeslnici tam chodia, len ked inde je zavrete. Tym si vysvetlujem, ze casto som nenasiel, co som potreboval. Domaci majstri si mozu tovar popozerat, primerat, za tento servis sa priplaca. Ale bezproblemove vratenie tovaru je velke plus.

Kupil som tam za velmi dobru cenu nivelacku Baumit Quattro v akcii. A ked mi nieco chybalo v nedelu, kam som isiel? Ale to ich nevytrhne.

Moj tip - za 5 rokov tu Baumax v terajsej forme nebude. Bud si ujasnia, kto je ich cielova skupina a podla toho zmenia styl predaja, alebo ich niekto nahradi. Mozno si vsak necha obchodnu znacku Baumax. A rovnako mozne je zopakovanie scenara Volksbanky. Rakusania predaju zahranicne pobocky, aby zachranili domacu siet.
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 08. Okt 2012 23:32:28, celkovo upravené 1
Dôvod: slovosled
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod mp1 » Uto 09. Okt 2012 18:53:54

strata ni je pre "nízke ceny", je to práve opačne. pokojne môžu dať zľavu aj 1/3 a ostanú v zisku.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Str 10. Okt 2012 7:39:14

Myslim, ze sa na to pozerate len vasim remeselnickym skreslenym pohladom. Fakt tam chvilu zaparkujte na parkovisku a pozerajte kolko robotnikov tam ide na nakup. Zrovna vcera som sedel asi polhodinu pred hornbachom a vykecaval som sa so zakaznikom. Za tu dobu tam zaparkovalo najmenej dvadsat SUVciek a vysli z toho dobre zabezpecene panicky bud s detmi alebo bez deti. Uz vidim ako takato spolocenska trieda navstevuje "specializovane" obchody alebo stavebniny ...

Schvalne si tam zaparkujte cez pracovny den okolo 13tej a urobte si prieskum. A co je prekvapujuce dost vela ludi tlacilo odtial nalozene voziky do auta. Takze minimalne v hornbachu ide bizniz celkom dobre.

A za dalsie, skuste v specializovanom obchode zohnat samorezne sroby s rovnou hlavickou. Myslim, ze sa vam to nepodari. Maju asi 100 typov so zapustnymi, ale s rovnou maju tak 5 druhov. Ja neviem ci vsetci kupuju len zapustne, alebo vsetci robia len s drevom, alebo aky je dovod. Alebo tam skuste kupit metricke sroby hrube a kratke, alebo zase dlhe a tenke. Nezozeniete. Maju par typickych druhov a okrajovy sortiment vobec. A do hornbachu idem vzdy na istotu, ze tam kupim presne co potrebujem. A male srobiky dvojku, trojku zavit, tiez kupim jedine v hornbachu. Mozno je to drahe, mozno to dlho trva kym to najdem a kupim, ale hlavne to tam najdem ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod MartinH » Str 10. Okt 2012 7:47:52

Pepa, ale tato tema nie je o Hornbachu.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Bude tu Baumax aj o 5 rokov?

Poslaťod pepa » Str 10. Okt 2012 8:19:55

MartinH píše:Pepa, ale tato tema nie je o Hornbachu.


Prieskum baumaxu nemam. Ale je to presne ten isty typ obchodu. S rovnakym sortimentom. Do baumaxu na bajkalskej obcas chodim a prijde mi, ze tam chodi presne ten isty typ ludi a parkovisko je tiez vzdy plne ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron