Ako sa naucit zvarat ?

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod Palino007 » Ned 07. Okt 2012 14:30:26

Vydra píše:TomasHo: tá moja poznámka o youtube bola myslená vo všeobecnosti. Nie som odborník na zváranie, viem si všeličo spraviť, ale kde je potrebné mať 100% istotu z hľadiska funkčnosti a pevnosti, volám vždy človeka od fachu.

Tie videá sú fajn, laikovi ozrejmia pár základných vecí. Ja akurát vidím problém v niektorých dnešných mladých ľuďoch, ktorí nepozerajú na hranicu medzi virtuálnym a reálnym svetom a pri určitej dávke až nezdravého sebavedomia sa potom púšťajú do odvážnych projektov. Ak nevychádzajú podľa ich predstáv, vinní sú všetci naokolo. Najlepšie tí, ktorí niečo navrhujú, predávajú, servisujú a majú s tým dlhoročné skúsenosti, no aj pri veľkej snahe nedokážu robiť zázraky z večera na ráno, aj keď na internete sa to predsa dá :!: ;)

A dosť bolo psychológie a sociológie, teraz už späť k zváraniu :)

No ja by som z toho az taky respekt nemal. Ja som si tiez len na youtube pozrel ako bagruje, pozical som si bager a docela mi to slo ;)

S týmto príspevkom autora Palino007 súhlasil
atik
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod day » Ned 07. Okt 2012 14:36:05

Neviem odkial si, ale zozen si zvaraca aj so zvarackou za cca 6€/hod a mas po starostiach.
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod pepa » Ned 07. Okt 2012 14:59:49

day píše:Neviem odkial si, ale zozen si zvaraca aj so zvarackou za cca 6€/hod a mas po starostiach.


Nemyslim si, ze budem mat po starostiach. Majstri vacsinou za nic nestoja. Do vsetkeho mudruju a vlastnu robotu flakaju. Ak ja osobne nieco urobim zle, tak si to aj sam opravim. Ale ked som si dal nieco urobit, aj tak som potom zistil, ze to je zle. Najskor som sa musel dohadovat ohladom reklamacie, 5x mi bolo slubene, ze majster pride a opravi a nakoniec, ked uz aj prisiel, tak to boli zase len reci o tom, ze jeho robota je dobra a zle je vsetko naokolo. Takze som si zase len ja sam musel nastudovat cely postup a opravit si to. Takze tomu by som rad uz vyhol, ked sa da. Lebo ma to potom stoji vela casu a nervov. Fakt je jednoduchsie to dopredu nastudovat a urobit sam a poriadne ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod MareC3k » Ned 07. Okt 2012 18:38:59

Otec ma invertor, s nim som sa ucil zvarat, ale doteraz mi to s elektrodami velmi nejde... zvaranie mam rad, ale chytit obluk to chce cvik :) pre zvaranie okolo domu to ako tak staci... sebe som kupil co2 zvaracku a to je ine kafe... proste chytnes a zvaras, ziadne problemy s oblukom, suchymi elektrodami atd... zvary vyzeraju k svetu a pritom som neabsolvoval ziadny kurz ani nic podobne... kupil som co2, flasu, drot, kuklu a za par minut to uz slo samo :) flasu mi plni znamy, robi vo firme s protipoziarnou technikou. Plnia potravinarsky co2 do flias do krciem, barov aj na zvaranie. jedna napln cca 6,5eura mi vydrzala asi 2 roky :)
Jedina nevyhoda ktora mi vadi na co2 zvaracke je jej vaha, vzdy ked potrebujem zavarit nieco vonku, co sa neda priniest do garaze, tak zvaracku nalozim na furik aj s flasou a tlacim na miesto :) neda sa to prehodit na plece a ist... :)
MareC3k
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 26. Dec 2010 12:12:45
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod deko » Ned 07. Okt 2012 18:54:21

MareC3k píše:sebe som kupil co2 zvaracku a to je ine kafe...

aka bola cena tej co2? mne sa mari, ze mi novu pred asi 2 rokmi ponukal typek za nejakych 180 eciek bez flase, ale ruku do ohna by som za to nedal.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod MareC3k » Ned 07. Okt 2012 19:39:45

kupoval som to nove v predajni.. zvaracka+regulator+maska+5kg drot 12 tisic starych penazi
MareC3k
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 26. Dec 2010 12:12:45
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod esde » Pon 08. Okt 2012 13:14:43

Bezna evolucia "zvaraca":

1. Trafo zo supermarketu (=baumax a pod).
Sklamanie, nervy, velmi chabe vysledky (ak vobec nejake). S takym trafom vie zvarat len profik alebo naozaj dobry amater. Radim tuto etapu preskocit.

2. Invertor * . Pre zvaranie obalovanou elektrodou idealne. Ako sa naucit zvarat?
- precitat si teoriu (je to nuda)
- pozriet si to preklinane youtube. Pozor, 99,9% su nezmysly. Mozno nabuduce (v inom pocitaci) najdem nazov videa k veci, ak bude zaujem.
- kupit si krabicu elektrod (zatial neviete co je na co a tak je to aj tak jedno).
- ocistit kus stareho profilu
- zacat tahat husenice. Na zaciatku skor chytit obluk, bez prilepenia elektrody :-).
- Tahat a tahat, premyslat (medzi nadavkami).
- kupit druhu krabicu elektrod (v tomto case uz budete vediet co je dolezite t.j. bude to asi iny typ ako prva krabica)
- Tahat a tahat, premyslat (medzi nadavkami).
- Dotiahnut to do konca.

Teraz ste pripraveni na NENAROCNE zvary okolo domu.

3. CO2. Oproti obalovanej je to naozaj parada, akurat to chce investovat do vybavenia. Niektore invertory sa daju pouzit ako zdroj pre CO2 zvaranie.
* Preto radim premysliet si nakup invertora dopredu.

4. WIG (TIG) a tu amater konci, kvalita sa s ostatnymi sposobmi naozaj neda porovnat, je najvyssia, aj ked rychlost nie je ohurujuca (preto sa v priemysle nepouziva az v takej miere). Kto vyskusal TIG, uz nechce jinou :-).
* Sucasne invertory uz maju prepinanie na TIG, preto treba s tym pocitat pri vybere.

S týmto príspevkom autora esde súhlasil
atik
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod atik » Pon 08. Okt 2012 14:08:57

:D
ako keby som seba videl.....
:lol:
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Ako sa naucit zvarat ?

Poslaťod Jozef30 » Sob 22. Feb 2014 22:42:26

Mám jedného kamaráta, momentálne má 17 rokov a toľko elektrod koľko už spotreboval tu nemá na konte polovica zváračov. dennodenne zvára doma svoje traktory už od svojich 11 rokoch a to už je čo povedať. Lenže, je tu otázka či sa mu to v neskoršom veku neprejavý na zdraví...
Jozef30
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 04. Feb 2014 17:21:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron