Rekuperácia a teplovzdušné rozvody

Rekuperácia a teplovzdušné rozvody

Poslaťod Rudolf23 » Pia 05. Okt 2012 15:22:18

Dobrý deň,
vážne uvažujem o rekuperácií. Ibaže dom mám takmer hotový, teda min. to, čo je podstatné. Je to dvojposchodový dom, rekuperáciu by som chcel iba v horným izbách, kde sa bude spať. Stropy mám sadrokartónové, nad ktorými je hliníková fólia a izolácia z minerálnej vlny o hrúbke 26cm. Nerád by som v stropoch robil ďalšie otvory, chcel by som využiť tie, ktoré mi tam robili krbári, keď mi robili teplovzdušné rozvody do všetkých týchto izieb. Hlavný vývod z krbovej komory na napája na ventilátor, ktorý je na povale (neobývateľnej). Dalo by sa to nejakým spôsobom skombinovať s rekuperačnou jednotkou? Teda že ak by sa nekúrilo v krbe (teda v letných mesiacoch), fungovala by rekuperácia a naopak? Vie si s tým niekto rady?
Ďakujem
Rudolf23
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Štv 17. Feb 2011 15:02:39
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rekuperácia a teplovzdušné rozvody

Poslaťod bladerunner » Pia 05. Okt 2012 18:18:44

:nie: asi ťa nepoteším, ale uvažuješ zle. sorry, ale zjavne ešte nevieš o čom je strojové vetranie /s rekuperáciou tepla/.
prečítaj si o tom ešte niečo, lebo tvoje informácie nie sú dostatočné.
kde vidím problémy tvojho riešenia-
-riešiť iba poschodie je asi blbosť - ako budeš vetrať na prízemí?? tam budeš otvárať okná?? tak ti asi riadené vetranie nebude dobre fungovať. dom by mal byť čo najtesnejší.
- v zime krb v lete rekuperácia??? vieš načo slúži vetranie s rekuperáciou tepla?? však práve v chladných mesiacoch je vetranie s rekuperáciou dôležité, vtedy ti okrem toho, že vyvetrá, tak môže usporiť nejaké teplo. v lete /v horúčavách/ aj tak cez deň asi nie je dobre vetrať, a v noci bude asi lepšie vyvetrať oknami /prievan/
- pri strojovom vetraní /s centrálnou jednotkou/ potrebuješ 2 rozvody - prívod vzduchu do izieb /zväčša obytné izby/ a odťah /zväčša kúpeľňa, WC, kuchyňa a pod/
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron