Problém s vodomerom

Problém s vodomerom

Poslaťod nový prispivateľ » Pon 01. Okt 2012 21:48:06

Ahojte stavbári!
Mám malý problém.
Máme vodomer - cca 30 m od domu.
Pri zatvorení hlavného prívodu do domu vodomerné koliesko nič netočí.
Keď otvorím ventil do domu (bojler, vodovodné kohútiky), tiež netočí.
Ak otvorím ventil na záchody, začne sa pohybovať dozadu i dopredu( celkovo natočí za 4 min. cca 0,5 dcl).
Ak zapnem aj vetvu do záhrady (ďalších cca 20 metrov), tak vodomer chodí tiež dozadu i dopredu a natočí cca 1 dcl za 5 minút.

Môžem z toho spraviť záver, že mi to niekde tečie? Kolečko vodomera stojí cca 1,5 minúty, potom sa pohne. Zase stojí, opäť sa pohne.
Máme obecný vodovod (vodojem), sme na najspodnejšom bod. Pohyby vodomeru môžu byť výsledkom odberov na obecnom vodovode?
Spätnú klapku nemám, ani žiadnu bižutériu.

Ďakujem za každý názor.
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 01. Okt 2012 22:39:47, celkovo upravené 1
Dôvod: Upresnenie nadpisu, bolo "Vodomer"
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Problém s vodomerom

Poslaťod nový prispivateľ » Pon 01. Okt 2012 23:39:16

Ešte pridávam: som na konci vetvy, za mnou už iba jeden dom (pani asi pred mesiacom hovorila, že jej dosť často ide z kohútikov vzduch).

O 23:00 som išiel do šachty: za 5 minút som nameral cca 0,2-0,25 dcl.Je to asi o polovicu menej ako o 19:00.
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Problém s vodomerom

Poslaťod joko » Uto 02. Okt 2012 12:02:53

pat minut na kontrolu nestaci. Ak to tecie, tak to zistis za 10 - 12 hod. ak tam bude rozdiel x litrov tak to tecie , ale pohyb vodomeru do predu -zadu je normalna ak tam nieje klapka. to ze vodomer je v strede alebu na konci radu je irelevantne. pravdepodobne slzi wc, a to v takomto mnozstve takmer nevidis.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Problém s vodomerom

Poslaťod nový prispivateľ » Uto 02. Okt 2012 23:28:19

joko,ďakujem za odpoveď.
Ak som to dobre pochopil, po namontovaní spätnej klapky nechať 8 až 10 hodín bez odberu a až potom spraviť záver - či ide o únik vody niekde v dome alebo nie.

Inak záchody som pozeral, žiadna tečúca voda (pred mesiacom kontrolované vodárom).

joko píše:pat minut na kontrolu nestaci. Ak to tecie, tak to zistis za 10 - 12 hod. ak tam bude rozdiel x litrov tak to tecie , ale pohyb vodomeru do predu -zadu je normalna ak tam nieje klapka. to ze vodomer je v strede alebu na konci radu je irelevantne. pravdepodobne slzi wc, a to v takomto mnozstve takmer nevidis.
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Problém s vodomerom

Poslaťod joko » Str 03. Okt 2012 19:41:52

Ahoj. Vtedy som to písal z telefonu za sťažených podmienok. :oops:
Jeden z možností máš, ak večer ventil zatvoríš, a ráno otvoríš. Ak v dome bude rozvod bez tlaku,a vodomer sa rozbehne a odmerá odber tak to niekde púšťa. Ak pri otvorení ventilu voda ostane stáť na vodomere, tak systém je tesný.
Druhá verzia je, že večer odpíšeš - odfotíš vodomer, a porovnáš to s ranným stavom. Rozdiel ti napovie výsledok. Klapka na vodomernej súprave voľakedy bola samozrejmosťou, dnes už to tam nedávajú, ale opodstatnenie vždy majú. Nie sú ale podmienkou.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Problém s vodomerom

Poslaťod nový prispivateľ » Str 03. Okt 2012 20:38:21

Ďakujem.
No pri manželke a dvoch maloletých deťoch je dosť ťažké v noci ustrážiť 2 záchody :D
Skôr to vidím na skúšku, keď pôjdeme niekde mimo dom (výlet).


joko píše:Ahoj. Vtedy som to písal z telefonu za sťažených podmienok. :oops:
Jeden z možností máš, ak večer ventil zatvoríš, a ráno otvoríš. Ak v dome bude rozvod bez tlaku,a vodomer sa rozbehne a odmerá odber tak to niekde púšťa. Ak pri otvorení ventilu voda ostane stáť na vodomere, tak systém je tesný.
Druhá verzia je, že večer odpíšeš - odfotíš vodomer, a porovnáš to s ranným stavom. Rozdiel ti napovie výsledok. Klapka na vodomernej súprave voľakedy bola samozrejmosťou, dnes už to tam nedávajú, ale opodstatnenie vždy majú. Nie sú ale podmienkou.
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia