Vykurovanie garáže

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod pepa » Ned 23. Sep 2012 14:36:05

Ja mam jednu stenu spolocnu s garazou. Garaz ma zateplene steny (8cm eps) aj strop (12cm vlna), podlaha je nezateplena. Brana ma dobre izolacne parametre, este je tam plastove okno s 2sklom a plastove dvere. Ani v tych najvacsich mrazoch tam teplota neklesla pod 2C. Napriklad ked sa tam zaparkuje auto, tak to vie zvysit teplotu aj o 10C. Mam tam pripraveny aj vyvod z rozdelovaca podlahovky na radiator, ale zatial som ho nenamontoval. Asi ta nezateplena stena (ytong lambda 375) mi zabezpeci trochu vykurovanie garaze. Teraz sa mi uz zda nezmyselne zateplovat tu stenu a uberat si priestor a na druhu stranu vykurovat garaz radiatorom. Vykaslal by som sa aj na to zateplenie aj na montaz kurenia ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod Vydra » Ned 23. Sep 2012 18:15:47

U mňa je garáž súčasť prízemia. Doteraz som tam mal a po prerábke tiež bude aj malá dielnička, príležitostne posedenie, takže radiátor som do nej dal, aj v zime je tam stabilne okolo 15 st. Priamo nad ňou je obývačka, takže ak by som tam nekúril, zbytočne by som si ochladzoval podlahu na poschodí.

A čo sa týka toho, či to vadí alebo prospieva autu, tak je to jedno. Je to rovnaké, ako debaty o kvalite benzínu na rôznych ČS.
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod pohodak » Ned 23. Sep 2012 18:40:25

ja napr. parkujem auto v podzemnej garazi aj ked idem do prace a tam je aj v zime stabilne 15+ stupnov, takze pobyt doma v temperovanej garazi mu uz nema ako uskodit :netusim
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod pepa » Ned 23. Sep 2012 19:04:18

pohodak píše:ja napr. parkujem auto v podzemnej garazi aj ked idem do prace a tam je aj v zime stabilne 15+ stupnov, takze pobyt doma v temperovanej garazi mu uz nema ako uskodit :netusim


Pravdu mas. Ta debata, o tom ako skodi autu temperovana garaz, je podla mna pekna kravina. Keby to bola pravda, uz mam davno rozpadnute auto :-))))))
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod mimo » Pon 24. Sep 2012 13:46:15

pridávam sa k tým, čo nerozumejú, akoby mohla temeprovaná garáž škodiť autu :roll: ... napríklad taký motor, ten musí fantasticky trpieť, keď neštartuje v mrazoch :roll:

my máme garáž (34m2) nacapenú na dom (mierne zúženou časťou, je to taká nika cca 6m2), spoločná stena zateplená 12cm eps, zvyšok garáže 10cm eps. v tej nike je podlahovka. aj keď bolo von -17, v garáži bolo minimum +7. parkujem v garáži aj v práci, podľa mňa ideálne pre auto
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod kilojablk » Pon 24. Sep 2012 15:11:53

ta nevykurovana garaz sa este traduje, ked auto boli vyrabane z nepozinkovanych plechov a nemali taku protikoroznu
ochranu. Voda so solou namrzla na auto, a v teplej garazi sa roztopila a zatiekla medzi plechy.
Ak ste mali studenu garaz, tak sa tato zmes vody a soly nerozmrazila a tym padom
sa znizilo riziko korozie.
Co sa tyka motora je urcite lepsie ak je garaz vykurovana.
kilojablk
 
Príspevky: 59
Obrázky: 1
Registrovaný: Uto 02. Jún 2009 9:19:42
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod mendo » Pon 24. Sep 2012 15:27:04

Tak u tych novych autach je antikorozna uprava dost zufala. Co ztoho ked je kasna zinkovana, ked dutiny, podvozok je slabo osetreny. A cim dalej to viac odflakuju. Ked neumijes za celu zimu auto tak jak ja pred rokom tak ci stoji von, ci vo vykurovanej garazi tak korozia si cestu najde
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod MartinH » Pon 24. Sep 2012 18:29:46

Vydra píše:A čo sa týka toho, či to vadí alebo prospieva autu, tak je to jedno.


Tu sa hovorí len o teplote, ale podla mna je dolezite vetranie v spravny cas, aby uschla vhlkost na aute. Nie je problem doviezt si donutra dve kila snehu...
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod Vydra » Sob 29. Sep 2012 13:26:30

To je pravda, toho snehu býva aj omnoho viac, ale zatiaľ som nepostrehol, že by sa vyparovanie vody z roztopeného snehu nejako negatívne prejavilo na vlhkosti v garáži. Nikdy som nemal zarosené okno na garáži alebo vlhké steny. Možno je to práve tou teplotou, ani vysokou, ani nízkou. Najhoršia je tá voda na podlahe a bordel z posypu. Zatiaľ ešte nemám v podlahe zachytávač, tak sa to horšie udržuje.
Vydra
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Ned 22. Feb 2009 20:36:35
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 34 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod mp1 » Sob 29. Sep 2012 16:48:55

ak sa denne jazdí, tak garáž nemá byť vykurovaná a má mať kovovú NEizolovanú bránu, resp rolovaciu roletu (aké boli pred štyridsať rokmi) - vtedy vlhkosť kondenzuje tam.
ak sa denne nejazdí, tak je vhodné maž garáž temperovanú aj s "teplou" bránou.
ak je garáž používaná ako dielňa viac ako štyri dni v týždni, tak určite vykurovanú aspoň na +15°C..
ak je garáž využívaná ako dielňa menej ako jeden deň v týždni, stačí používať na tých pár hodín teplovzdušný ventilátor.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Vykurovanie garáže

Poslaťod MartinH » Sob 29. Sep 2012 19:32:24

Vydra píše:To je pravda, toho snehu býva aj omnoho viac, ale zatiaľ som nepostrehol, že by sa vyparovanie vody z roztopeného snehu nejako negatívne prejavilo na vlhkosti v garáži.


Ja som v starej garazi musel pridat ventilator s casovacom. Ta vlhkost sa nedala nevsimnut. Nastastie otvor von aj s mriezkou bol pripraveny. Aj z hladiska plynov z vyfuku je vetranie fajn, obzvlast, ak je garaz spojena s domom. Do novej garaze som si dal preto osadit pomerne silny odtah, ale este nemam domyslene a doprogramovane, kedy sa bude vetrat :( .

mp1 píše:ak je garáž používaná ako dielňa viac ako štyri dni v týždni, tak určite vykurovanú aspoň na +15°C..


Aj so zateplenymi "lamelami" a ak by brana dobre tesnila, je to z hladiska izolacie asi ako okno-dvojsklo. Ja mam dvojgarazovu branu, t.j. 11m2. To by bolo velke okno, v mrazoch bude ohrev takej garaze na +15 pomerne vyznamna polozka v ucte za kurenie. Preto casto vyuzivana dielna by podla mna nemala byt priamo sucastou garaze, teda ak nehovorime o automechanikovi. A kto v dielni stravi tolko casu bude aj tak chciet vacsi komfort.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron