Kolko maju byt predsadene parapety?

Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod milaneo » Str 07. Jan 2009 15:29:48

koľko majú byť predsadené vnútorné parapety. mám 30 porfix a plastové okná mi osádzali páni majstri. prišli odmerali do... čo mohli, vnútorné parapety trčia 10 cm do priestoru nad radiatory, ked sa zakuri z parapetov mam obluky, okna su furt zarosene a pod parapetom sa vytvorila škára na 1 cm cez ktorú fúka. moja otázka znie, keby som tie parapety zúžil z 25 na 18 cm šírku pomohlo by mi to aspoň pri rosení okien? majstrom som už podakoval :roll:
Naposledy upravil emkac dňa Uto 10. Mar 2009 0:36:42, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
milaneo
 




Re: parapety

Poslaťod fabka2004 » Str 07. Jan 2009 15:37:39

ano pomohlo (aj ked to nieje vseliek), paramet vo vnutri by mal mat co najmensi presah, 0cm idelane
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: parapety

Poslaťod mpp » Uto 10. Mar 2009 0:08:03

Treba odmerať "nos" parapetu, prirátať od múru po rám okna a koľko treba pod okenný rám. Zúžiť na píle s jemnými zubmi. Položiť na miesto. Podpeniť po troške peny (odskoky) a potom dopeniť aj medzery.
mpp
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 9:30:21
Bydlisko: Na Dolinách 1787/31. 91105 Trenčín
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod Londoner » Uto 10. Mar 2009 1:42:11

Ked sme so svagrom osadzali okna, parapety sme dali 2cm do priestoru, podla mna{a hlavne podla generala- sestry ;) }, to staci. Nevyzera to zle, vzduch prudi v pohode, okna sa rosia minimalne. Vonkajsie sme dali s presahom 3 cm. Dokonca sa tie vnutorne objednavali tusim az dodatocne, ked uz sme tie krive steny nejako dorovnali a dala sa poriadne odmerat sirka...
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod MiroM » Uto 10. Mar 2009 10:13:23

Ja som dal parapety tak, aby bola medzi "nosom" a stenou medzera cca 1cm. Teda parapety pretrcaju priblizne 3cm a je to tak ok, kedze aj manzelke sa to pozdava :roll:
Tych 10cm je nielen dizajnovo ale aj funkcne nepripustnych (zmienovane orosovanie). Parapety treba povytrhavat(nemal by to byt problem, kedze "majstri" to lepili urcite na lepidlo) a skratit presne namieru. Parapety potom prilep nizkoexpanznou penou alebo lepsie Ceresitom CT84, a nemoze sa potom stat, ze sa ti prehnu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod petok » Uto 10. Mar 2009 11:57:30

Plne suhlasim s prispevkom od MiroM - ja som dal parapety tak ze vzdialenost medzi nosom a stenou je 15mm a parapet vycnieva 35 - 40mm. Tych 15mm bolo z dovodu aby som sa dostal pod parapet s omietkou - pucovkou a mohol ju pekne "zasuchat" zarovnat do roviny.
petok
 
Príspevky: 69
Registrovaný: Pia 30. Jan 2009 15:26:34
Bydlisko: okres NM
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod joko » Uto 10. Mar 2009 21:51:30

Ja sa iba čudujem nad maličkosťou, že radíme poškodenému, ako má odstrániť neodbornosť lakatošovcov. Pri preberaní peňazí určite sa tvárili odborne, tak opravu svojej nedokonalosti by mali tiež s úsmevom zvládať.Určite by som to reklamoval, a trval na odstránení závady, kým je vykurovacia sezóna. :evil:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod danob » Pia 29. Máj 2009 13:16:22

MiroM píše: Parapety potom prilep nizkoexpanznou penou alebo lepsie Ceresitom CT84, a nemoze sa potom stat, ze sa ti prehnu.

cez vikend ma cakaju vn. parapety a chcel by som to robit nasledovne-podlozit parapet napr. ytongovymi kockami tak aby bol v miernom spade od okna, zatazit "kyblom vody" a podpenit nizkoexpanznou penou.
Na oknach mam vnutorne pasky ale parapety su sirsie asi o cm ako je sirka okna - mam parapet zbrusit na tom mieste kde su pasky?
Obrázok užívateľa
danob
 
Príspevky: 160
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 19:45:47
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Kedy vnutorne parapety?

Poslaťod embe » Ned 15. Apr 2012 10:26:55

Trochu ozivim tuto temu. Nejako ma nenapadlo, ze sa vnutorne parapety davaju pred omietkami :( Myslel som ze je to jedna z poslednych veci co sa na stavbe montuju a ani som to neriesil. Je nejaky dovod preco sa to ma robit pred omietkami? Pre mna je uz teraz neskoro samozrejme, lebo ich nemam ani objednane a omietkari uz robia. Chcem sa spytat, bude to problem namontovat po omietkach? Nechali ste si vnutorne parapety namontovat firmou alebo sami? Aky je naj postup pri montazi svojpomocne?
Jo a este jedna otazka - kolko predsadit vonkajsie parapety? Tiez tak 1-2 cm alebo viac?
Vdaka
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod Dodo » Ned 15. Apr 2012 11:50:24

Vnutorne parapety sa zvyknu osadzat pred omietkami, po omietkach si ich budes musiet presnejsie zamerat (spoj parapet - omietka) + problem pri PVC parapetoch s bocnymi krytkami. Stycne miesto parapet - omietka zatmelis bezfarebnym silikonom, prip. prislusnej farby parapetu...

Zameranie vnútorných parapetov
Montáž vnútorných parapetov
Montáž vnútorných parapetov
Montáž parapiet PVC a Štandard


Vonkajsi parapet
Zameranie vonkajších parapetov
Montáž vonkajších parapetov
Fasáda a okná pri rekonštrukcii a novostavbe
Montáž vonkajších hliníkových parapetov
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod PrasinaPE » Ned 15. Apr 2012 14:30:12

Dodo píše:Vnutorne parapety sa zvyknu osadzat pred omietkami, po omietkach si ich budes musiet presnejsie zamerat (spoj parapet - omietka) + problem pri PVC parapetoch s bocnymi krytkami. Stycne miesto parapet - omietka zatmelis bezfarebnym silikonom, prip. prislusnej farby parapetu...

Vonkajsi parapet
Zameranie vonkajších parapetov


S tou tepelnou roztaznostou by som nesuhlasil, je pravda, ze sa zvykne vonkajsi parapet vyrabat o 10mm kratsi ako rozmer ramu okna, ale nie kvoli dilatacii. Uvedomte si, ze hlinikovy parapet sa roztiahne
tak o 0.5mm na 1m a to je zanedbatelne. Treba si zistit ako bude zateplena spaleta okna a podla toho dopocitat sirku parapety. Krytky budu tiez zapustene do omietky ale nie uplne, tak na 10mm.
Vzdy plati, ze z dlheho parapetu sa da zrezat, ale kratky mozes zahodit.
Naposledy upravil MartinH dňa Ned 15. Apr 2012 22:02:23, celkovo upravené 1
Dôvod: technická oprava formátovania, chýbala značka [/quote]
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod noname » Uto 18. Sep 2012 12:01:39

Tak o kolko mensie vonkajsie parapety mam objednat ako spraveny otvor ?
Mam zateplene tak to uz dam krytku len k osteniu a do spary medzi krytku a ostenie dam tmel.
Staci 2 mm mensi ALL parapet na kazdej strane ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kolko maju byt predsadene parapety?

Poslaťod opus » Uto 18. Sep 2012 18:24:23

noname píše:Tak o kolko mensie vonkajsie parapety mam objednat ako spraveny otvor ?
Mam zateplene tak to uz dam krytku len k osteniu a do spary medzi krytku a ostenie dam tmel.
Staci 2 mm mensi ALL parapet na kazdej strane ?


treba si odpocitat hrubku krytky na oboch stranach a este odpocitat 3 mm koli teplote
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron