Ako nakladate so stavebnym odpadom?

Ako nakladate so stavebnym odpadom?

Poslaťod marko182 » Uto 18. Sep 2012 13:26:56

Ti, co uz byvate alebo ste aspon v pokrocilejsom stadiu stavby, ako nakladate so stavebny odpadom? Mam na mysli rozbite tehly, kusy betonu, rozbita skridla, zvysok kamenneho podsypu a podobne.

Mam to vsetko na jednej hromade, ale prave pod tou hromadou potrebujem tahat siete, takze mam dve moznosti:
1. Bud tu hromadu presuniem na inu cast pozemku a budem "zbierat" az do ukoncenia stavby
2. Dam to niekam vyviezt uz teraz, otazka je, ze kam? Na skladku alebo oslovit firmu, co recykluje stavebny odpad alebo nejaka ina moznost?

Dakujem.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat




Re: Ako nakladate so stavebnym odpadom?

Poslaťod Ludo » Uto 18. Sep 2012 13:47:32

odporučam pri nakladani so stavebným odpadom
držat sa VZN /všeobecno zavazne nariadenie mesta/ podla toho kde byvas
napr.
http://www.banskabystrica.sk/vseobecne- ... id_vzn=641
avsak castotam ide len o nakladanie so stavebnym odpadom pri pracach na ktore sa neudeluje stavebne povolenie
pokial je udelene
zvykne prave v nom byt formulacia, ktora ta usmerni
v parxi-pokial toho mam /mal som/ viac- som zbehol za starostom a dohodli sme co a ako - ci niekam vyviest a kde, ci pristavit kontajner
http://www.mestotlmace.sk/nadrozmerny-a ... ?id3=37211
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Ako nakladate so stavebnym odpadom?

Poslaťod marko182 » Uto 18. Sep 2012 14:46:06

Ludo píše:avsak castotam ide len o nakladanie so stavebnym odpadom pri pracach na ktore sa neudeluje stavebne povolenie
pokial je udelene
zvykne prave v nom byt formulacia, ktora ta usmerni

Vdaka Ludo.
V stavebnom povoleni mam takuto formulaciu:
Drevo je stavebnik povinny energeticky alebo materialovo zhodnotit. Kable, plasty, zelezo a ocel odovzdat do vykupne druhotnych surovin. Ostatne odpady vzniknute v priebehu stavebnych prac stavebnik zneskodni ulozenim na riadenu skladku odpadov. Stavebnik je povinny predlozit pred vydanim kolaudacneho rozhodnutia doklad o odovzdani odpadu opravnenej osobe.

Takze v mojom pripade bude asi najvhodnejsi vyvoz na skladku. Trochu skoda, myslel som, ze takyto odpad vedia niekde vyuzit.
Fire walk with me...
marko182
 
Príspevky: 208
Registrovaný: Ned 07. Jún 2009 13:52:44
Dal súhlas: 19 krat
Dostal súhlas: 16 krat

Re: Ako nakladate so stavebnym odpadom?

Poslaťod Ludo » Uto 18. Sep 2012 18:06:53

ak byvas v obci - tak sa cez starostu dohodni s firmou co vyvaza komunalny odpad - oni maju povolenia na manipulaciu s odpadmi a nech ti nejaky doklad vystavia oni alebo obec - stavebnemu uradu to staci
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia