Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Poslaťod sabikeuk » Str 12. Sep 2012 12:46:41

Zdravim,

Mam prevysenie pozemku cca 1 meter a projektantka mi nakreslila osadenie domu ako v pdf prilohe "RD Sabol Rez A_.pdf"

Stale vsak rozmyslam nad prevysenim a ulozenim domu. Zda sa my ze ak vrch zakladu bude na urovni pozemku (zo zapadnej strany) tak to prevysenie v predu bude velke a nedokazem to zrovnat pred domom tak ako is to predstavujem. Viem ze je tam priestor cca 15metrov ale tiez potrebujem rovinu na parkovanie atd atd.

Preto som rozmyslal ci by nebolo lepsie ist do zeme zo zapadnej strany a to - 0.5m (vrch zakladu) tak ako som to nakreslil cervenou ciarkovanou ciarou v prilohe "zaklady.jpg" stym ze od cca polovicky domu by sa uz zacala brat zemina postupne az po -0.5m.

Co si o tom myslite ... ?
Prílohy
RD Sabol Rez A_.pdf
(146.54 KiB) 194 krát
sabikeuk
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Uto 17. Jan 2012 12:30:00
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Poslaťod Majo 2 » Štv 13. Sep 2012 23:48:18

Viac sa mi páči tvoja varianta, určite by som sa snažil mať do domu maximálne 2 schody, a okolie domu môže byť pri rozumnom využití terénneho schodu zaujímavejšie.
Len to bude možno trochu drahšie v prípade odvozu zeminy, stavby svahových múrikov alebo dlhšej skalky.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Poslaťod sabikeuk » Pia 14. Sep 2012 14:46:04

Majo 2 píše:Viac sa mi páči tvoja varianta, určite by som sa snažil mať do domu maximálne 2 schody, a okolie domu môže byť pri rozumnom využití terénneho schodu zaujímavejšie.
Len to bude možno trochu drahšie v prípade odvozu zeminy, stavby svahových múrikov alebo dlhšej skalky.


Dakujem, nakoniec to robime mojou variantou, dnes sa kopu zaklady :-)
sabikeuk
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Uto 17. Jan 2012 12:30:00
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Poslaťod Kokxo » Pia 14. Sep 2012 21:32:18

Hlavne zalezi ako je situovany pozemok a dom na pozemku, ci je pozemok pod cestou, nad cestou, na kopci, pod kopcom. Mam dvoch susedov, ktory maju domy 4 m od cesty, cca 1 m pod jej urovnou - chlapci uz 2x znizovali cestu, maju stastie, ze tam nie je urobeny asfalt. Chceli mat 1 schod do domu, po prvej zime mali mury zasrate do vysky dvoch metrov. :grc
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Poslaťod tomaskoj » Sob 15. Sep 2012 17:10:55

Mam to dosť podobne. Terén nad cestou, od cesty cca 10 metrov do garáže.
Nakoniec som to kvôli vjazdu do garáže riešil tak, že podlahu garáže som pustil cca o 40cm nižie ako zvyšok domu. mať pred garážou rovinu aspoň na auto je lepšie. Radšej viac odkop a zapusti. do budúcna určite lepšie.
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Poslaťod ziletka » Sob 15. Sep 2012 20:16:02

aky je rozdiel medzi tym ked mam pred garazou rovinu na auto alebo ked tam mam mierny kopec dole smerom k ceste?
iba ten ze nemusim parkovat s rucnou brzdou zatiahnutou? alebo su tam aj nejake ine dovody?
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Prevysenie 1 meter - ulozenie stavby ?

Poslaťod tomaskoj » Sob 15. Sep 2012 20:29:11

Aj ked pišem že rovina, ale uplna rovina to nie je, je to vyspadované smerom od domu, takže aj tak zaťahujem ručnú. Ale vyzerá to lepšie ako ked maš kopec až do garaže nie?A okrem toho mam deti a tie sa najradšej hrajú pred garažou-kolobežka atd...
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron