Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Poslaťod Bororo » Ned 09. Sep 2012 22:23:08

Ahojte priatelia,
Musim zrealizovat pripojenie kanalizacie do existujuceho kameninoveho potrubia. Planujem vyrezat kus kameninovej rury tak, aby mi zostalo cele kameninove hrdlo a odbocka bude pred hrdlom. Potrebujem teraz vyratat, aky najmensi kus musim vyrezat. Chcem to poskladat z tychto komponentov:
1. Prechod kamenina -> KGU pomocou tvarovky KGUS100:
Obrázok

2. Odbocka jednoducha 45 stupnova KGEA100/100/45:
Obrázok

3. Presuvna spojka KGU100:
Obrázok

4. Asi 20cm kus rury s hrdlom SN4 (aby som nan vedel nasunut presuvnu spojku)

5. Prechod PVC -> kamenina KGUSM100 napojim na kameninove hrdlo:
Obrázok

Moze to takto fungovat? Mozem pouzit len jednu presuvnu spojku? Viem ze mi vznikne medzi 45 stupnovou odbockou a tvarovkami v bode 4 a 5medzera, ktoru potrebujem na zasunutie tvaroviek, ale uvazujem, ze by som tu medzeru dokazal zmensit ak prvu KGU tvarovku nasuniem co najhlbsie na kameninovu ruru, aby som sa vedel vratit spat. Neviem ci to niekto pochopi, ale v podstate potrebujem vediet, ci sa to da tak ako pisem, alebo musim pouzit este dalsi kusok rury a dalsi presuvnu spojku.

A este najdolezitejsia otazka: Kde na Slovensku sa daju zohnat tie tvarovky kamenina/pvc/kamenina. Pobehal som zopar obchodov a nikde to nemaju, vraj sa to ani nepredava, objednat mi to nechceli...
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Poslaťod Mongol » Pon 10. Sep 2012 16:13:34

Klasicky slovensky obchodnik, nemame, neobjedname... tak neviem z coho chcu zit... :dash


Skuste pozriet tu: http://www.midas.cz/kg-system-pvc

Mam od nich gaigery, ochota, spravili ponuku, poslali na SK postou na dobierku... Uplna spokojnost.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Poslaťod joko » Pon 10. Sep 2012 21:26:20

Je veľmi pravdepodobné, že budeš musieť tam vložiť ešte kus trubky a ešte jedno presúvne hrdlo. Ak to spravíš bez pridanej rúry, tak to bude musieť byť krátke kvôli zasunutiu, a tak to presúvne hrdlo bude iba málo nasunuté hore na kameninu.
Odporúčam vyrezať radšej dlhsí kus, aj cca 1 m. vsadiť prechod, odbočku a kúsok rúry. hore osadiť prechod. Následne odmerať medzeru, dať tam o cca 2 cm kratší kus rúry (kvôli tesneniam - gumám), a na dve presúvne hrdlá to tam vsadiť. Tak bude všetko zasunuté na doraz, a celková medzera na 4 spojoch bude cca 2 cm, ktorú môže rozdeliť. Odporúčam podctivo mazať.
Vsádzal som tvarovky do kameniny, ale nikdy som nepoužil tie originál prechody. Takže asi to bude očistiť tú hornú časť kameniny, aby spoj bol tesný.
Najpravdepodobnejšie tieto tvarovky dostaneš v Technopointe na Púchovskej, prípadne ENTO na Turbínovej. Netuším, kto iný v Blave mohol držať takýto sortiment.
P.S. Daj vedieť, kdesi dostal tie tvarovky. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Poslaťod Bororo » Pon 10. Sep 2012 22:31:28

Dakujem za odpoved. Nakoniec som vyrazil na otocku do BB, firma Kovotrade ma KG sortiment od ceskeho vyrobcu Osma. Urobim to ako vravis, budem musiet pouzit dalsiu presuvku a kusok rury. Povodne som myslel, ze dokazem na tu hladku kameninu nasunut tu tvarovku ovela hlbsie a potom pri presuvani vratim ten kusok spat, aby som to mal tesne, ale nepojde to, lebo tvarovka ma zarazku.
Mam este otazku - Je nejaka minimalna dlzka trubky, ktora sa este moze pouzit? Chcem to mat co najkratsie, preto ten posledny kus (cervena sipka) chcem naplanovat len o kusok vacsi ako je samotna presuvka, len neviem ci to nebude moc labilne.
A este cim najlepsie odrezat tu kameninu?
Ak sa mi podari ocistit dokladne kameninove hrdlo, tak to utesnim PU tmelom, lebo je to stara kamenina, ktora nema ziadnegumove tesnenie (ako tie nove).
Zajtra to skusim zrealizovat.
Prílohy
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Poslaťod joko » Uto 11. Sep 2012 21:32:21

rezať jedine karbobrúskou a s kotúčom 230mm . Tá dlžka je minimum dlžka presúvky, ale je možné, že obe presúvky budeš musieť dať na tú rúru, a presúvať ich na tvarovky + rúrku. V Ba tento sortiment drží Technopoint. Dnes som sa na to pýtal. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Poslaťod Bororo » Str 12. Sep 2012 7:15:31

ano, karbobruska 230 s diamantovym kotucom posluzila velmi dobre + malicka flexa na kusocek, kam uz 230 nedociahla.
mam to uz uspesne za sebou, ale bolo to peklo. neviem ci mas nejaku fintu na tie presuvky, ale skoro som zomrel, pokial sa mi podarilo presunut presuvku na dalsiu ruru. podla mna by mali byt v presuvkach ine gumicky, lebo je nemozne nasunut celu presuvku na kus rury, kedze obe gumicky maju akokeby nabeh (tvar trojuholnika). no peklo na zemi. pomohlo az dokladne zabrusenie hrany, ale aj tak sme to tahali dvaja a len tak tak.
kazdopadnedakujem za uzitocne rady.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako pripojiť KGU kanalizaciu do existujucej kameninovej?

Poslaťod joko » Str 12. Sep 2012 11:51:50

Na presuvky plati: treba pouzit hrubu silu, a ak to nestaci, tak treba pouzit este hrubsiu silu
treba to bobre namazat, a pomocou kladiva a drievka to tam proste presunut. Ako nasi priatelia hovorili: " mirnim poklepanim dosahnete pozadovaneho ucinku"
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron