plynova pripojka

Re: plynova pripojka

Poslaťod fefe30 » Pia 07. Sep 2012 13:25:27

drepo píše:
fefe30 píše:Ja som len hovoril ze to mam na murive, ale netvrdim, ze to musi byt len takt. moze to byt aj v zemi v zavisloti na druhu materilau a druhu pouziteho T-kusa . pre mna to vsak bolo kvôli lisovaniu na plasthlinik jednoduchsie lisovaci T-kus mat na fasade...
z akeho druhu materialu mas to plynove vedenie v zemi ?


Plynové potrubie od prípojky k domu ešte nemám hotové, planujem to robiť na buduci rok na jar, ked budem robiť všetky siete plyn, vodu, kanal, a elekto.
Ale rozmýšlam už teraz ako to urobiť. A zbieram info čo je lepšie. Ale asi sa to môže rozdeliť aj v zemi. Kurenár, plynár mi hovoril, že to môže ísť aj stropom. Ale radšej pekne obkopem pol domu, a plynové potrubie pôjde v zemi pri dome a potom bude pekne končiť hneď za stenou. Akoby som mal vykopať trasu len po kotol a odtial by kurenár ťahal druhú vetvu stropom do kuchyne na opačnom konci domu. Výkop, aj ked bude prácny, budem ho robiť sám, aby bolo všetko pre kurenára pripravené, a mohol čo najskôr robotu dokončiť a ísť. :D. A nezdržoval sa vymýšlaním trasy cez strop. Takto to vidím pre mňa lacnejšie ale prácnejšie. Keď tu čítam tie cifry za zavedenie plynu.
Obrázok užívateľa
fefe30
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 14:35:19
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Re: plynova pripojka

Poslaťod stevo318 » Ned 09. Sep 2012 20:34:17

Hovorite o pripojke od hodin do domu,ale ja som myslel pripojka od plynovodu SPP na pozemok.neviem si predstavit ako by som si to urobil sam ked som videl plynarov ake mali špecialne zvaracky na plast a ine použite naradie.Toto si podla mna hocikto nemoze robit su na to len špecializovane firmy.Co som urobil ja bolo ze som im pripravil vykop a odhalil plynovod na ulici.A od hodin som zakopal plynovu žltu hadicu a vyustil som ju pri fasade.To bolo a myslim aj je všetko z mojej strany.Ostatne veci ako spojenie hadice z domom a spotrebičov ako aj spojenie hadice do skrinky nechavam na odbornikov...
stevo318
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pia 22. Júl 2011 11:03:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron