Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod fabka2004 » Ned 31. Jan 2010 14:41:48

2 stevo79:

kde ste kupili uvedene spony a za kolko?

toto by vyriesilo dilemu ako spravne uchytit topne elektr kable
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod stevo79 » Ned 31. Jan 2010 17:06:48

fabka2004 píše:kde ste kupili uvedene spony a za kolko?


je to sortiment univenty, a mna stali 0,06€/kus
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod boro » Pon 01. Feb 2010 1:46:47

fabka2004 píše:kde ste kupili uvedene spony a za kolko?


Pobočky Plastika Nitra, ešte v starej mene: 1,5 Sk
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod NoroM » Štv 04. Feb 2010 22:13:28

otazka ohladom pevnosti cemetoveho poteru.
chcem dat vodnu podlahovky, EPS 14 cm, trubky 2x16 a cementovy poter 6 az 6,5 cm. Rozmyslam ci dat kari siete fi 4x15x15 alebo pp vlakna. BetonRacio mam pod nosom. Tak varianta 1.: uchytit trubky do EPS uchytkami priamo na to urcenymi a kvoli zvyseniu pevnosti poteru dat kari navrch, aby bola cca v 1/3 hrubky poteru alebo - varianta 2.: pouzit PP vlakna namiesto kari, davkovane rucne podla oka v primeranom mnozstve.
Uchytky do EPS su podla mojho zistenia lacnejsie ako na kari siet.
Vyhodou tychto rieseni je, ze poter nemusi byt hrubsi kvoli tomu, ze ak by sa dala kari na spodok, trubky by boli vyssie a tym by musel byt poter vyssi. A spevnenie poteru diskutabilne. Co vy na to?
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod pebach » Sob 06. Feb 2010 17:49:35

pre:stevo79:
Da sa sposob, ktory si ty vyuzil, cize prichytky do EPS s foliou bez kari sieti s vyuzitim anh.poteru, pouzit aj pri vodnej podlahovke? Nie je v tomto pripade problem s pevnostou, ak nepouzijes ani kari ani beton?Dakujem.
pebach
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob 06. Feb 2010 17:42:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod deko » Sob 06. Feb 2010 18:19:40

pebach píše:pre:stevo79:
Da sa sposob, ktory si ty vyuzil, cize prichytky do EPS s foliou bez kari sieti s vyuzitim anh.poteru, pouzit aj pri vodnej podlahovke? Nie je v tomto pripade problem s pevnostou, ak nepouzijes ani kari ani beton?Dakujem.


moderatorsky vstup: co tak pouzit vyhladavanie?!? alebo aspon precitat si toto vlakno?!? je to tu spominane! :dash
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod boro » Sob 06. Feb 2010 20:47:20

pebach píše:pre:stevo79:
Da sa sposob, ktory si ty vyuzil, cize prichytky do EPS s foliou bez kari sieti s vyuzitim anh.poteru, pouzit aj pri vodnej podlahovke? Nie je v tomto pripade problem s pevnostou, ak nepouzijes ani kari ani beton?Dakujem.


Spony sú primárne určené na prichytenie trubiek vodnej podlahovky. Nie je problém s pevnosťou, anhydrid je pevný dostatočne, na podlahovku je dokonca vhodnejší.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod Slavo_T » Sob 06. Feb 2010 21:56:44

NoroM píše:otazka ohladom pevnosti cemetoveho poteru.
chcem dat vodnu podlahovky, EPS 14 cm, trubky 2x16 a cementovy poter 6 az 6,5 cm. Rozmyslam ci dat kari siete fi 4x15x15 alebo pp vlakna. BetonRacio mam pod nosom. Tak varianta 1.: uchytit trubky do EPS uchytkami priamo na to urcenymi a kvoli zvyseniu pevnosti poteru dat kari navrch, aby bola cca v 1/3 hrubky poteru alebo - varianta 2.: pouzit PP vlakna namiesto kari, davkovane rucne podla oka v primeranom mnozstve.
Uchytky do EPS su podla mojho zistenia lacnejsie ako na kari siet.
Vyhodou tychto rieseni je, ze poter nemusi byt hrubsi kvoli tomu, ze ak by sa dala kari na spodok, trubky by boli vyssie a tym by musel byt poter vyssi. A spevnenie poteru diskutabilne. Co vy na to?


Ja som na prichytenie trubiek do eps pouzil spony a do poteru som dal pp vlakna. Podla davkovania pp vlakien ( objem miesacky,kg cementu, .... ), som si navazil pp vlakna a nabalil som ich do sackov , takze do kazdej miesacky som hodil jeden sacok a bolo vybavene.
Kari siet - ak kvoli pevnosti poteru , tak jednoduchsie a lecnejsie budu pp vlakna
- ak kvoli uchyteniu trubiek , tak lacnejsie budu spony do eps
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod NoroM » Sob 06. Feb 2010 23:44:02

Slavo_T píše:
NoroM píše:otazka ohladom pevnosti cemetoveho poteru.
chcem dat vodnu podlahovky, EPS 14 cm, trubky 2x16 a cementovy poter 6 az 6,5 cm. Rozmyslam ci dat kari siete fi 4x15x15 alebo pp vlakna. BetonRacio mam pod nosom. Tak varianta 1.: uchytit trubky do EPS uchytkami priamo na to urcenymi a kvoli zvyseniu pevnosti poteru dat kari navrch, aby bola cca v 1/3 hrubky poteru alebo - varianta 2.: pouzit PP vlakna namiesto kari, davkovane rucne podla oka v primeranom mnozstve.
Uchytky do EPS su podla mojho zistenia lacnejsie ako na kari siet.
Vyhodou tychto rieseni je, ze poter nemusi byt hrubsi kvoli tomu, ze ak by sa dala kari na spodok, trubky by boli vyssie a tym by musel byt poter vyssi. A spevnenie poteru diskutabilne. Co vy na to?


Ja som na prichytenie trubiek do eps pouzil spony a do poteru som dal pp vlakna. Podla davkovania pp vlakien ( objem miesacky,kg cementu, .... ), som si navazil pp vlakna a nabalil som ich do sackov , takze do kazdej miesacky som hodil jeden sacok a bolo vybavene.
Kari siet - ak kvoli pevnosti poteru , tak jednoduchsie a lecnejsie budu pp vlakna
- ak kvoli uchyteniu trubiek , tak lacnejsie budu spony do eps


Myslel som si :ano:
Asi to spravim tak. Do anhydridu sa mi moc nechce kvoli cene a kedze staviam pri rieke a doslo by k najhorsiemu a vyplavilo mi dom, tak sadros to asi nerozchodi.
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod drepo » Štv 30. Aug 2012 14:00:39

Skusenejsi stavebnici : vidite nejake nevyhody v tychto prichytkach do EPS pri anhydritovom potere ( napr. trubka lezi priamo na eps tym zcasti neodovzda teplo do poteru ... :netusim ) . Odporucili by ste pripadne nejake ine, ake ?
Prílohy
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod M0f0 » Štv 30. Aug 2012 14:20:57

su uplne v poriadku, ja som take podobne daval este aj so zbytocnou plastovu listou s drazkami, nieco ako toto Obrázok

listu som uchytaval do eps samoreznymi srobami do sdk, tieto uchyty som daval medzi tymito listami hlavne v zahyboch kde sa mi rurky trochu dvihali
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod ziletka » Štv 30. Aug 2012 14:57:38

tiez som pouzival tie ohnute prichytky.
Ak ides pouzit plasthlinik, tak rurka nema dovod sa dvihat. Tam kde je dvihnuta sa da pekne prihnut tak aby lezala na EPS. Inac povedane, Ked ides tu prichytku zapichnut do EPS, tak rurku ohni tak aby bola mierne vyhnuta dohoda v mieste vpichu. Tym ju pritlacis na EPS a bude pekne lezat. Ak Ti nahodou sem-tam dvihne EPS? tak toho sa neboj. Poter ho pekne pritlaci dole.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasil
fabka2004
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod tramo » Štv 30. Aug 2012 15:10:10

Ja som na kari siet pouzil toto: Obrázok

Ked tak nad tym rozmyslam este nejake kusi doma mam ak by mal niekto zaujem moze sa ozvat :), teda niesu uplne presne tieto ale sposob uchytenia je ten isty, ak bude zaujem odfotim, pracovalo sa mi s nimi dobre.
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod fabka2004 » Štv 30. Aug 2012 15:11:46

na prichytenie na kari som pouzil tie modre uchytky (boli cierne) a inde som pouzival tie standardne uchytky, inac plne suhlasim so sigmom
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Systémová doska vs. kari rohož pri podlahovom kúrení

Poslaťod filipino » Štv 30. Aug 2012 20:04:19

Mám anhydrit a klasické čierne spony, ktoré sa napichujú z vrchu na hadicu. Nie je s tým vôbec problém. Poterári dokonca mali so sebou také isté spony (rôzne veľkosti) pre istotu, ak pri meraní niečo vytŕča, alebo sa chodením po trubkách uvoľní.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron