Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod mlaco » Str 15. Aug 2012 21:17:36

ahojte,

mate prakticke rady a realizacne fotky pre inspiraciu - ako mate riesene umiestnenie smetnej nadoby vzhladom na chodniky, branku v plote, vchod do domu?

teraz nemam na mysli niku v plote, ale samostatne stojaci smetiak, ktory sa rucne vynasa v case odberu cez branku von na chodnik.

prave si to planujem a kazda inspiracia sa hodi.

dik.
Prílohy
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod mimo » Štv 16. Aug 2012 15:44:33

ak máte priestor na pravo od toho modrého auta, tak tam, teda do rohu. my tam máme malý múrik čo práve zakrýva dva koše, a za múrikom je ešte potiahnutá zámková na státie pre koše
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod MartinH » Štv 16. Aug 2012 17:22:53

My sme teoretizovali a planovali, ako opticky ukryjeme smetiak pri plote a budeme k nemu chodit cez garaz alebo z kuchyne okolo pol domu. Zatial skoncil hned pri vchodovych dverach. Okolie domu este nie je dokoncene. Urcite si nenechame smetiak v pozicii predsedu privitacieho vyboru, kde vsetci prechadzaju okolo neho :(, Lenze inak je to velmi prakticke :ano:, v papuciach sa daju vyniest smeti, aj ked trochu prsi, vchod je ciastocne prekryty.

Dost bolo reci, poucenie z bajky je jasne - lenivost a pohodlnost zvitazia nad krasou a estetikou.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod KoMiKo » Štv 16. Aug 2012 20:10:55

Ja som pri prestavbe starého domu prístrešok pre smetiak zabudoval do plotu. Vonkajšie dvere slúžia pre smetiarov na"vyprázdnenie", vnútorné malé dvere pre "plnenie".
Vnútorné rozmery sú akurát podľa smetnej nádoby, vnútorná výška je taká, aby sa dal otvoriť poklop.

Riešenie mi plne vyhovuje, akurát dnes by som ho umiestnil ďalej od vchodovej bránky aj za cenu dlhšej cesty pri vysýpaní smetí od domu.Smetiak nie je vidieť a súčasne nemusím pred príchodom smetiarskeho auta smetiak vyberať von, keďže smetiari si sami otvoria vonkajšie dvere, vyberú ho a vyprázdnia. Akurát už sa im nechce vrátiť smetiak do prístrešku... :(

Fotky berte s rezervou, plot má už takmer 20 rokov :D



S týmto príspevkom autora KoMiKo súhlasil
mlaco
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod mlaco » Štv 16. Aug 2012 22:21:42

KoMiKo píše:akurát dnes by som ho umiestnil ďalej od vchodovej bránky aj za cenu dlhšej cesty pri vysýpaní smetí od domu.


Parada, presne na toto som sa tesil - realne priklady riesenia.

Preco by si smetiak umiestnil dalej - kvoli smradu?
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod KoMiKo » Štv 16. Aug 2012 23:02:30

mlaco píše:Preco by si smetiak umiestnil dalej - kvoli smradu?

Zatiaľ sme so zápachom problém nemali, ale raz sa to môže stať. Ja mám však stále ten pocit, že návštevy prechádzajú vedľa smetiaka. Aj keď si to asi nikto neuvedomí, lebo je to zamaskované :) .
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod mlaco » Pia 17. Aug 2012 8:48:44

Dik.

A co ostatni - odfotite svoje smetiaky!? :-)


(Mam vo zvyku skakat po otvorenom smetiaku, aby sa viac napchal (odvoz raz za 2 tyzdne), preto neplanujem spravit nan striesku/niku)
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod KoMiKo » Pia 17. Aug 2012 11:32:00

mlaco píše:Dik.
...(Mam vo zvyku skakat po otvorenom smetiaku, aby sa viac napchal (odvoz raz za 2 tyzdne), preto neplanujem spravit nan striesku/niku)

No, veď práve na to je to dobré. Smetiak vytiahneš von, otvoríš poklop a môžeš do neho skákať zo strechy prístrešku, tak ho lepšie utlačíš :lol: .
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod hipi » Pia 17. Aug 2012 14:03:29

ja to mam podobne ako navrhoval mimo, ja osobne nie som taky estet, aby som venoval smetiakom co i len tehlu naviac, takze mne nevadi sa "pozerat" na smetiaky aj ked tie su schovane za autami. Mam ich pri otvore brany, takze ked je treba, smetiak vysupnem von, pricom su aj po ruke ked idem plny sacok hodit do nadoby. pozeral som foto, ale zabery priamo na smetiaky nemam.
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod mimo » Uto 21. Aug 2012 12:47:35

celkovo podobne ako hipi, smetiak mi v živote okolo domu nehrá takú rolu, aby som mu staval domček. je dostatočne ďaleko od brány a bránky (5m) na rohu pozemku za malým múrikom, hotovo. tých 5 metrov a kúsok raz za dva týždne so smetiakom pred plot prejdem v pohode, myslím že sa nachodím omnoho viac napríklad pri kosení
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod sigma » Uto 21. Aug 2012 13:07:32

Smetiak potrebuje chladok. To zistite pri malých deťoch, keď budete mať dva plné smetiaky prevažne plienok na slnku.
Niekedy (v zime) je ďaleko, niekedy to nevadí. Aj to sa mení časom. (pri malých deťoch s každou plienkou utekať von)
Vtedy boli na terase, teraz sú pri malej bočnej bránke, odkiaľ sa vynášajú von. (po troch schodoch!)
Tento príspevok obsahuje iróniu, sarkazmus, dobre mienené rady a osobné (zlé) skúsenosti.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Smetiak / smetna nadoba - umiestnenie vs. branka a vchod

Poslaťod mimo » Uto 21. Aug 2012 13:45:20

plienky pri dvoch deťoch je naša denná story. putujú pred prah dverí do saáčiku či igelitky. pri najbližšej ceste mimo dom sa berú do koša. ten smrdí iba keď sa pootvorí, a to ma netrápi

tiež sme sprvoti rozmýšľali nad nikami v plote, výstupkami či čím, som však rád, že sme od týchto riešení s významne nízkou pridanou hodnotou upustili. v jednoduchosti je krása
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron