Davat ochranne pasky okolo okien?

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod tienik » Str 20. Jún 2012 8:59:30

mne to nalepili v kuse, ale vzdy v rohu bol nechany presah na cca sirku pasky. Takze nasledne sa to dalo vymodelovat tak, ze paska pekne sadla do rohu ostenia. Problem bol len, ked som si omylom ten presah zapenil PUR penou - trvalo isty cas to ocistit a dat do spravnej polohy.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod yoyo » Str 20. Jún 2012 9:03:45

tienik píše:mne to nalepili v kuse, ale vzdy v rohu bol nechany presah na cca sirku pasky. Takze nasledne sa to dalo vymodelovat tak, ze paska pekne sadla do rohu ostenia. Problem bol len, ked som si omylom ten presah zapenil PUR penou - trvalo isty cas to ocistit a dat do spravnej polohy.

ale to si daval tie pasky pri osadazani okien, alebo dodatocne?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod tienik » Str 20. Jún 2012 9:58:00

na okno sa lepili uz pri montazi - takze su lepene na bocnej strane
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod yoyo » Str 20. Jún 2012 10:00:19

tienik píše:na okno sa lepili uz pri montazi - takze su lepene na bocnej strane

nj.. tak to potom je jasne. mna skor zaujimalo ako to riesit, ked to lepim dodatocne..
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod tienik » Str 20. Jún 2012 10:07:36

aha, chapem. Ale do oblucika to iste nepojde - bud to musis prerusit alebo tam hodit daky presah - aby si v pohode dorieil detail rohu

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
Jarka
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod filipino » Uto 14. Aug 2012 15:50:28

Stala sa mi taka neprijemnost. Oknari mi namontovali vnutorne pasky illbruck. Nechali mi nasledne dva baliky pasky na exterier.
Daleko, daleko po nich prisli omietkari. Neviem ci mi dobre rozumeli (boli z juhu), ale pytali si ma na pasky na oknach na co su a ci tam musia byt. Vysvetlil som im, ze musia na 100%.

PO tyzdnochpo omietkach som odvazal bordel a zistil som, ze mam v odpade odtrhnute pasky z okien. Omietkari ich dali dole, lebo im asi zavadzali. Aj ked som im jasne povedal, ze tam musia ostat.

Otazka znie, ci mam davat vonkajsie pasky na okna, ked vnutorne nemam (a nebudem mat, lebo omietky uz rozbijat nebudem).
Nejde o peniaze, lebo pasky uz mam. Skor o to, aby to niecomu neuskodilo, ked z vonku paska bude a zvnutra nie.

Pripadne ak je nejaky iny typ pasky, ktory moze ist z vonku aj ked vnutri paska nie je, tak by som kupil taku. Mam si ten illbruck, ale ako to vniecom pomoze, tak vymenim napr. za allmediu.

PS - omietkari urobili perfektne omietky. Len veci okolo pokaslali. To aby tam s nimi clovek bol cely den.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Jarka » Str 15. Aug 2012 17:23:47

Ja by som vonkajšie nedávala. Na dokonalé utesnenie proti vode zvonka by som dala len expanznú pásku, keď sa budú zatepľovať ostenia okien.

Aspoň finančná kompenzácia za spôsobenú škodu na stavbe sa vymôcť nedá od omietkárov?

filipino píše:PO tyzdnochpo omietkach som odvazal bordel a zistil som, ze mam v odpade odtrhnute pasky z okien. Omietkari ich dali dole, lebo im asi zavadzali. Aj ked som im jasne povedal, ze tam musia ostat.
Otazka znie, ci mam davat vonkajsie pasky na okna, ked vnutorne nemam (a nebudem mat, lebo omietky uz rozbijat nebudem).
Nejde o peniaze, lebo pasky uz mam. Skor o to, aby to niecomu neuskodilo, ked z vonku paska bude a zvnutra nie.
Pripadne ak je nejaky iny typ pasky, ktory moze ist z vonku aj ked vnutri paska nie je, tak by som kupil taku. Mam si ten illbruck, ale ako to vniecom pomoze, tak vymenim napr. za allmediu.
PS - omietkari urobili perfektne omietky. Len veci okolo pokaslali. To aby tam s nimi clovek bol cely den.
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod filipino » Str 15. Aug 2012 20:39:01

kompenazcia sa da, ale neviem presne co s tymi vonkajsimi.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Jarka » Str 15. Aug 2012 20:43:07

Jedine niekomu predať.
Jarka
 
Príspevky: 343
Obrázky: 14
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 15:08:02
Dal súhlas: 146 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod pepa » Str 15. Aug 2012 22:28:45

Trochu ma prekvapuje, ze si na to prisiel az po omietkach. To si ich vobec nesledoval ?
Mne robili omietky 2 tyzdne a niekedy som bol na stavbe aj 2x denne. A keby mi strhli pasky, tak im to okamzite davam k nahrade.

Inak si tiez myslim, ze vonkajsie uz nemaju zmysel. Podstatne su podla mna vnutorne, pretoze vo vnutri je vzdy vyssia vlhkost ako vonku a zabranuju prenikaniu vlhkosti do pur peny, ktora tam potom premrza a nici pur penu. Vonkajsia uz tomu nepomoze. Asi fakt radsej predat ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod MiroM » Pia 17. Aug 2012 10:31:46

Tak toto je dost neprijemna situacia a naozaj nie je co zavidiet. Ale na druhej strane kvoli chybajucim paskam neprejde tvoj dom z kategorie NED do kategorie s beznou spotrebou.
Ja som opacneho nazoru ako predchadzajuci diskutujuci. Ja ti naopak radim, aby si exterierove pasky nalepil. Zvysi sa tym neprievzdusnost pripojovacej skary okien.. Ved je zopar tem v diskusiach: "Fuka mi pod parapetami" atd.... Takisto sa znizi riziko zatecenia pri dazdoch (aspon do doby, pokym nebude zateplne) a samozrejme ochranis PUR penu pred UV (paska je odolnejsia ako PUR).
Naposledy upravil MiroM dňa Pia 17. Aug 2012 10:33:20, celkovo upravené 1
Dôvod: oprava preklepov

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasili - 2
boro, drepo
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod filipino » Pia 17. Aug 2012 21:22:54

Oki, dam ich teda aspon zvonka.

Inak oknari mi dali pasky len vnutri a ze vonku si mam dat sam tesne pred zateplovanim. Zevraj by sa znicili (Illbruck)- Teraz som zistil ze je to blbost, lebo sa mi akurat tak PUR pena znicila. Sice davali oknari naschval menej aby sa tam dala dat aj dalsia vrstva, ale aj tak myslim, ze sa mohli dat tie exterierove hned. Ved by chranili tu penu.

Teraz urobim tak, ze dopenim druhu vrstvu, nalepim pasky a prejdem este lepiacov maltov. Inak ak by sa aj mali nejako znicit, tak stacilo dat instrukcii, ze ich mam zakryt lepiacov maltov a nebol by vobec problem.

Diky za rady.

Inak na omietky som sa spolahol na dozora, lebo on mal vtedy viac casu. Chodil sa tam kukat, meral rovinnost, ale pasky (a dalsie drobnosti) neustrazil. Najlepsie je tam byt cely den sam.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod pepa » Pia 17. Aug 2012 21:47:34

Nemusis byt cely den na stavbe. Ale 2x denne by si mal byt. Majstri chodili vacsinou na siedmu. Ja som chodil tak o pol osmej, chvilu som popozeral, pokecal a siel som do prace. A vecer z prace zase na stavbu a zase vsetko popzerat, pofotit, pomerat. Co som mal skusenost, tak takmer vsetci robotnici boli na stavbe dlhsie ako 8 hodin, takze som ich vacsinou stihal rano aj vecer.

K tym paskam. Mne ich nalepila fenestra, vonkajsie tam boli celu zimu a leto a nemali ziaden naznak poskodenia. Podla mna ich treba nalepit priamo pri montazi okien a nekomplikovat si situaciu. (to nepisem ani tak tebe, ako pre ostatnych co este len zacinaju stavat ...)
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod MiroM » Pon 20. Aug 2012 8:05:07

filipino píše:Inak na omietky som sa spolahol na dozora, lebo on mal vtedy viac casu. Chodil sa tam kukat, meral rovinnost, ale pasky (a dalsie drobnosti) neustrazil. Najlepsie je tam byt cely den sam.


A mozno dozor im dal suhlas, ze mozu pasky postrhat. To bude nejaka stara garda, taky dozor ustrazi mozno klasike postupy na stavbe, ale nove postupy a techniky nepozna. Schvalne sa ho spytaj , ci vie, aku funkciu maju(mali mat) tie vnutorne okenne pasky.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod filipino » Pon 20. Aug 2012 22:19:07

ale praveze dozor mi stale rozpraval, jak tam tie pasky musia byt, ze je to v norme, ze je to dolezite, atd. Ja som ich tam chcel dat bez ohladu na to. No a prave ked robili omietky, tak som nemal vela casu. A ked mal taky pozitivny vztah k tym paskam, tak som myslel ze to ustrazi :-)
No neustrazil.
Normalne som na stavbe takmer cely den. Aj 4x sa tam pozrem, alebo tam cely den robim nieco. Ale ten tyzden som bol uplne mimo.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia