Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod jepeto » Uto 18. Jan 2011 15:06:33

Stavebnici,
potreboval by som poradit, ako nachystat potery pred podkladanim dlazby a steny pred lepenim obkladu. Jedna sa mi napriklad o to, ako nachystat poter v garazi a technickej miestnosti ( v inej teme som sa docital ze netreba davat HI ani do garaze ani do tech. mietnosti). Obkladac mi povedal, ze poter musim napenetrovat. Otazka - aký je najvhodnejsi penetraci nater aj vzhladom k cene a Vasej praktickej skusenosti s pracou s nim.
Dalej ma zaujima, ako nachystat potery a steny povedzme v spodnej a podkrovnej kupeli. Nemozem to tu najst, ale viem ze to tu niekde bolo spominane akym sposobom nachystat steny - zaujima ma HI. Je potrebne vsetky steny a poter v kupelni natriet tekutou HI , alebo to ani nie je potrebne ??? Alebo staci len miesta za sprchovym kutom, vanou a umyvadlom ?? Aky druh HI doporucujete, s cim mate Vy osobnu skusenost ??? Tiez ma zaujima, aky druh, znacku lepidla a sparovacky doporucujete na lepenie dlazby a obkladov povedzme v garazi, tech. miestnosti, kupeli, chodbe a kuchyni. Docital som sa tu o Ceresit CE40, ale doba ide zavratnym tempom dopredu a to co bolo pred rokom super uz dnes moze byt nahradene kvalitnejsim vyrobkom.
Dik
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod Kokxo » Uto 18. Jan 2011 18:58:19

Poter musi byt hlavne rovny, ak nie je, treba dat nivelacku, penetrovat staci zriedenym duvilaxom, ci poter, ale aj steny - ak ich mas natiahnute nahrubo, tak treba penetrovat dovtedy, kym sa zo steny omietka nesype. HI som daval iba do kupelne, podlaha, stena do vysky obladu. Lepidlo na dlazbu hocijake, najlepsie ked splna normu C2TE - ja som pouzival Baumit FlexTOP, sparovacka tiez od baumitu.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod jepeto » Štv 20. Jan 2011 13:12:33

Kokxo píše:Poter musi byt hlavne rovny, ak nie je, treba dat nivelacku, penetrovat staci zriedenym duvilaxom, ci poter, ale aj steny - ak ich mas natiahnute nahrubo, tak treba penetrovat dovtedy, kym sa zo steny omietka nesype. HI som daval iba do kupelne, podlaha, stena do vysky obladu. Lepidlo na dlazbu hocijake, najlepsie ked splna normu C2TE - ja som pouzival Baumit FlexTOP, sparovacka tiez od baumitu.


Kokxo dik za odpoved
Co sa tyka poterov tak su OK, robila firma. Spodna kupelna je presietkovana i ked som vedel, za na ytong sa da priamo lepit obklad. Vlastne sme len vzdy pouzili zostavajuci kleber. Vrchna kupelna nie je presietkovana. Preto ak mozem poziadat o info, aku HI pouzit vzhladom k pripravenym stenam (presietkovane ale aj nepresietkovane steny).
Pisal si, ze HI len do vysky obkladu len v kupeli, myslim vsak ze celu kupelku natret HI je asi zbytocne, to znamena ze STACI povedzme natriet stenu len tam, kde bude sprchovy kut, vana, umyvadla, WC ???

Dik
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod esde » Štv 26. Júl 2012 20:46:59

Pre tych, co sa chcu priblizit ku Mii niekolko odkazov:
http://www.youtube.com/watch?v=rRnOtT7Q8v4
http://www.youtube.com/watch?v=5FhDKx8Kq1g
http://www.youtube.com/watch?v=J6ogA1Adkuc
http://www.youtube.com/watch?v=FU2rMWcFvSM

Po pozreti zistite ze aj tak su vsetky "systemy" na jedno kopyto. NIektore z tychto veciciek sa predavaju aj na SR.
Po informaciach o cene vas nadsenie prejde.

A nakoniec pridete na to, ze rovnaku pracu urobia aj zip pasiky a nastrihane kusky plastu. Najviac sa osvedcili zip pasiky 2,4 x 180 (az 200), len horsie sa zhanaju.
Pre zacinajucich "amaterov" ako stvorene.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod drepo » Pia 27. Júl 2012 8:06:57

a este nieco, ako spravne pohnut dlazbou pokial sa polozi na lepidlo. pre amaterov ako ja, je aj takyto link poucny
http://www.youtube.com/watch?v=pyt2US_S ... re=related
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod Kokxo » Pia 27. Júl 2012 8:45:30

Nielen pre amaterov, ale aj pre "profesionálov" s 10 a viac ročnou praxou - pozrite sa na tochto fachmajstra, pritom robi polovicu veci zle. :dash :nie: :grc

http://www.youtube.com/watch?v=fiFErZal ... re=related
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod drepo » Pia 27. Júl 2012 13:31:39

Kokxo píše:Nielen pre amaterov, ale aj pre "profesionálov" s 10 a viac ročnou praxou - pozrite sa na tochto fachmajstra, pritom robi polovicu veci zle. :dash :nie: :grc

http://www.youtube.com/watch?v=fiFErZal ... re=related


tak bolo by fajn pre nas amaterov uviest aj tie veci , ktore robi zle aby sme myli s toho "poucnu hodnotu" :netusim
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod Kokxo » Pia 27. Júl 2012 14:59:22

Staci napriklad pozriet video o roztierani lepidla hrebenom, takymto sposobom lepenia, ako lepi chlapik vo videu, nebude dlazba dobre podlepena lepidlom, vsimni si, ze mu chyba lepidlo po okrajoch dlazby, ked na takuto dlazbu nieco spadne, tak praskne. On ju len do lepidla polozi, vobec s nou nechybe, cize sa straca efekt pouzitia hrebena na lepidlo, lebo lepidlo sa nerozleje po celej ploche.
Spodny rad obkladu steny je lepsie lepit az po polozeni dlazby - lepsie to vyzera, lahsie sa eliminuju pripadne nerovnosti podlahy, lepsie vyzera konecna spara, lebo dlazba nemusi byt narezana presne, kdezto pri oblade nebude nepresnost az tak vidiet.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako polozit dlazbu - pracovny postup

Poslaťod ziletka » Str 08. Aug 2012 8:10:17

este jeden tip:
ked sa lepi dlazba tak na podlahu sa hrebenom natiahne lepidlo a na dlazbu je dobre natiahnut film lepidla. Dlazdica sa lepsie prilepi ked ide lepidlo na lepidlo.
To iste pri obkladoch.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat




Predchádzajúci

Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť