Cena za obkladanie

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod tienik » Pia 13. Jan 2012 17:18:11

Ferdo píše: ak zásuvka je v inej výške, ako vypínač na druhej stene. Ď


mylslis ze je to lepsie ak su v rovnakej vyske? Nejde teraz o meranie, ale o uzitkovost. Lebo zasuvky 1,2 m vysoko ma v kupelni zmysel snad pri zrkadle - na holiaci strojcek, ale vsetky ine je lepsie opticky schovat, to jest posunut pod rovinu pohladu. Na druhej strane pre mna ako elektrika je samozrejmost osadzat vsetky krabice a pristroje z metrom v jednej ruke a vodovahou v druhej. Naznasam krivo osadene vypinace, alebo tapanie po stene ak je v kazdej izbe vypinac inac vysoko (zasuvky detto)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Cena za obkladanie

Poslaťod tienik » Pia 13. Jan 2012 17:20:49

Ferdo píše:Správne obložiť kúpelňu nie je až tak jednoduché, ako sa zdá na prvý pohľad. Ak to niekto zjednodušuje len na to, aby bol obklad položený rovno, tak je ešte veľmi ďaleko od toho aby to bolo správne a hlavne esteticky.
Robím kúpelne. Kvalitné obkladanie sa nezačína lepením obkladu, ale rozmeraním vývodov vody, odpadu, zásuviek, doplnkov... Z tohto dôvodu robím sám elektriku aj vodu. Neestetické je, ak vývod batérie prechádza cez špáru a nie cez os obkladu, ak zásuvka je v inej výške, ako vypínač na druhej stene. Ďalej ak obklad vychádza tak že v kúte vychádza 2cm dorez. Dorezať presne obklad do kúta s rezačkou za 30Eur je temer nemožné. Dá sa to zakryť kútovou lištou, avšak pod lištu zateká voda pri sprchovaní. Priam škaredé je ak obklad Geberitu nie je v osi s tačítkom...
Aj keď sa to nezdá, ale urobiť pekné špárovanie je tiež nie samozrejmosť.
To je len zopár vecí, ktoré sa dajú dovrzať.
No a teraz ruku na srdce. Podarilo sa Vám to? Ak áno tak gratulujem.



este taka skor profesionala deformacia, ked robis elektriku sam, ako pises, riesis poctivo aj pospojovanie? :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod martin2412 » Pia 13. Jan 2012 23:41:49

Ferdo píše:
martin2412 píše:to Ferdo - a cena? čo sa dá považovať za primeranú cenu pri obklade 20x40cm, dlažba 45x45? žiadne zložité tvary, žiadne diagonálne kladenie, ani brúseé rohy - iba lišty.

Cena. Robím za cca 10-12Eur/m2. Ale držať sa m2 je nezmysel.
Robil som 50m2 dlažbu za 8Eur/m2. 30m2 bola obývačka vyliata anhydridom a 20m2 kuchyňa s chodbou s poterom krivým až strach. Obývačku som položil za 1 deň, kuchyňu s chodbou za 3 dni. Takže pohľad cez m2 je veľmi skreslený.
To isté je aj s Tvojim príkladom. Píšeš žiadne zložité tvary "iba" lišty. Pokiaľ chcem kvalitne olištovať múrik tak ma to trvá dlhšie ako nalepiť dve rovné steny 160*250. Takže na takto postavenú otázku, ťažká odpoveď.


to všetko beriem, ale ako si vybrať z ponúk viacerých majstrov? ako sa zorientovať? neviem či mi niekto dopredu povie, vieš čo, tak za tieto dve kúpelne, chodbu a kuchyňu zoberiem po prebratí všetkých detailov v hlave 1250 EUR a ďalší dvaja majstri určia zase svoje sumy a ja si vyberiem najlacnejšieho a navyše s referenciami. myslím že každý si po prehliadke určí nejakú tú cenu za meter nie?
martin2412
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Uto 29. Mar 2011 11:23:14
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod zamnio » Sob 14. Jan 2012 15:54:32

ja som nechcel vedieť cenu za m2, ani za hodinu. Zaujímala ma celková cena. Každý majster mal toľko času, aby si prezrel, prípadne premeral miestnosti a vedel mi povedať cenu. Takto som sa vyhol neskorším sporom o cene za odvedenú prácu.
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod Ferdo » Pon 16. Jan 2012 10:09:47

martin.melisek píše:
Ferdo píše:Správne obložiť kúpelňu nie je až tak jednoduché, ako sa zdá na prvý pohľad. Ak to niekto zjednodušuje len na to, aby bol obklad položený rovno, tak je ešte veľmi ďaleko od toho aby to bolo správne a hlavne esteticky.
Robím kúpelne. Kvalitné obkladanie sa nezačína lepením obkladu, ale rozmeraním vývodov vody, odpadu, zásuviek, doplnkov... Z tohto dôvodu robím sám elektriku aj vodu. Neestetické je, ak vývod batérie prechádza cez špáru a nie cez os obkladu, ak zásuvka je v inej výške, ako vypínač na druhej stene. Ďalej ak obklad vychádza tak že v kúte vychádza 2cm dorez. Dorezať presne obklad do kúta s rezačkou za 30Eur je temer nemožné. Dá sa to zakryť kútovou lištou, avšak pod lištu zateká voda pri sprchovaní. Priam škaredé je ak obklad Geberitu nie je v osi s tačítkom...
Aj keď sa to nezdá, ale urobiť pekné špárovanie je tiež nie samozrejmosť.
To je len zopár vecí, ktoré sa dajú dovrzať.
No a teraz ruku na srdce. Podarilo sa Vám to? Ak áno tak gratulujem.



z tohoto vyplyva, ze clovek by uz pred robenim vody a elektriny mal vediet presne aky obklad bude mat v kupelni??? ake su rozmery dlaždic???? a podla toho presne rozmerat vodu??? to podla mna vie malo ludi v stadiu hrubej stavby.

elektrina sa da vzdy potiahnut aj dodatcne pokial obklad nie je ulozeny, ale s vodou uz nic nespravim.

Ako sa to potom riesi ak to nie je dokonale rozmerane???

Mal som na mysli kúpelňu v paneláku. V dome je situácia iná, tam je už voda aj elektrika urobená. Dá sa to upraviť, ale to už záleží od majiteľa.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod Ferdo » Pon 16. Jan 2012 10:32:25

Tienik, rovnaké výšky som myslel tak, že zásuvky a vypínače ktoré majú byť vo výške 120cm sú vo výške 120cm a nie 119 ďalšia 121... Podľa Tvojich príspevkov nepochybujem, že elektriku robíš nielen elektricky správne. Veľa elektrikárov vodováhu nepoužíva. Krabice nechajú trčať von zo steny ... V jednej kúpelni si majiteľ doviedol elektrikára, ktorý do čerstvo vymurovaného muriva z Ytongu vŕtal otvory na krabice 11kg kladivom s príklepom :kill . Pospojovanie robím ŽZ vodičom na vaňu a batérie.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod Ferdo » Pon 16. Jan 2012 10:34:57

zamnio píše:ja som nechcel vedieť cenu za m2, ani za hodinu. Zaujímala ma celková cena. Každý majster mal toľko času, aby si prezrel, prípadne premeral miestnosti a vedel mi povedať cenu. Takto som sa vyhol neskorším sporom o cene za odvedenú prácu.

Takto to robím aj ja. Poviem cenu za komplet.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod tienik » Pon 16. Jan 2012 10:35:45

Ferdo píše:Tienik, rovnaké výšky som myslel tak, že zásuvky a vypínače ktoré majú byť vo výške 120cm sú vo výške 120cm a nie 119 ďalšia 121... Podľa Tvojich príspevkov nepochybujem, že elektriku robíš nielen elektricky správne. Veľa elektrikárov vodováhu nepoužíva. Krabice nechajú trčať von zo steny ... V jednej kúpelni si majiteľ doviedol elektrikára, ktorý do čerstvo vymurovaného muriva z Ytongu vŕtal otvory na krabice 11kg kladivom s príklepom :kill . Pospojovanie robím ŽZ vodičom na vaňu a batérie.



OK, tak uz sa chapeme :-)
To pospojovanie ma tesi, vzdy mam z neho trocha strach, lebo ja ho viac menej len pripravujem a potom zalezi od obkladaca a vodara a by sa to dostalo na spravne miesto. Lebo schovane pod obkladackami, alebo len volne namotane na etazke (aj to som uz videl) to fakt nikomu nepomoze.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Cena za obkladanie

Poslaťod mimo » Štv 26. Júl 2012 14:51:08

máte prosím niekto referencie na pokládku exteriérovej dlažby?, tí čo nám robili komplet kúpelky sú už mimo fachu a obávam sa erikov lakatošov. jedni by boli, ale až v októbri a cena pokldáky 20 € /m2, sa mi zdá hodne. potrebujem položiť 50m2. viete niekoho odporučiť?

ďakujem
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Predchádzajúci

Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron