Ake mate skusenosti s COV?

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod majko » Sob 11. Jún 2011 22:43:17

Konkretne ide o tok Hucava v Ocovej a OUZP Zvolen. Na COV treba vyjadrenie povodia Hrona a su v nom rovnake odkazy a podmienky ako v OUZP. Ty teda vravis, ze nemaju pravdu (v co dufam )?
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat




Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod majko » Pia 17. Jún 2011 11:17:34

Takze dostal som vyjadrenie priamo z Ministerstva Zivotneho prostredia, kde je stanovisko, ze OUZP ma pravdu. To znamena, ze pocet odberov sa neriadi znecistenim domovej COV, ale poctom obyvatelov obce. Tym padom na Slovensku domove COV koncia. Logika ako na pohladanie.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod slniecko » Pia 16. Sep 2011 11:05:17

Mame 3 roky v prevadzke COV od Aquatec hned 2 kusy.
Riadiacu jednotku / zdala sa nam zbytocne draha/sme nahradili obycajnym cas. spinacom z Baumaxu.
Jedna COV pracuje v celorocne obyvatelnom dome s 4 osobami.Este ju nebolo potrebne odkalit. Jednoduchy test na mnozstvo kalu zvladne aj zena.COV nevyzaduje ziadnu pozornost, akurat v lete som ju 2x vystriekala zahradnou hadicou na splachnutie usadenin na trubkach.
Druha je v budove, ktora je v prevadzke cez pracovne dni len 8 hodin. Tato dlho strajkovala, tvorili sa kolaciky na povrchu alebo penila a nevedela naskocit. Musim vyzdvihnut ze pracovnici Aquatecu bez problemov prisli viac krat, hladali riesenie. Ukazalo sa ze trebalo znizit vykon bublania. Teraz funguje bezchybne.
Chcela som tymto prispevkom odpovedat aj chaluparom aj stalym obyvatelom RD.

Skusenost s inou COV nemam, preto neporovnavam, len konstatujem. Este chcem upozornit, ze COV ky maju radsej 2 vrstvovy WC paier ako 3-4 vrstvovy a ze nezjedene zemiaky splachnute vo WC sice dokazu rozlozit, ale musia tam tie zemiaky dotiect...a neupchat ruru.Tak ze to neodporucam. Dlhsie sa rozklada kukurica a supky z paradajok. Drvic odpadu je uplne bezproblemov. Za den 3 prania a jedno umytie umyvacky v pohode zvlada spolu s vecernym osprchovanim 4 osob. Urcite ze, ak by som pustila pracku a umyvacku naraz a vsetky 3 kupelne by v tom case vypustali vanu tak by bakterie vyplavilo, ale to je scifi.Kondenz vypustame do COV.
slniecko
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 13:44:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod jan45 » Str 21. Sep 2011 7:22:21

Pre adam: pozrite si http://vegetacnecistiarne.blogspot.com, je to určené pre prerušovaný prísun splaškov.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod vvv » Štv 05. Júl 2012 22:50:16

Posledna skusenost - kupit do zalohy membrany na duchadlo !!!!!!
V utorok vecer som zistil, ze covka je ticho ako myska. Obidve membrany po troch rokoch uplne rozbite, pravdepodobne im k tomu dopomohli aj teploty. V stredu rano telefonat do Aquatec -u, aby mi poradili, kde ich zohnat, pani na telefone, ze bez problemov mi ich posle postou. Takze doporucujem urcite aspon minimalne po dvoch rokoch prevadzky objednat nove. Ja viem, v navode to pisali, ale ten cas aj tak leti rychlo.
Zatial covka funguje na nahradnych membranach vyrobenych z gumy, zatial bez problemov.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod joko » Sob 07. Júl 2012 13:10:57

vvv píše:Posledna skusenost - kupit do zalohy membrany na duchadlo !!!!!!
V utorok vecer som zistil, ze covka je ticho ako myska. Obidve membrany po troch rokoch uplne rozbite, pravdepodobne im k tomu dopomohli aj teploty. V stredu rano telefonat do Aquatec -u, aby mi poradili, kde ich zohnat, pani na telefone, ze bez problemov mi ich posle postou. Takze doporucujem urcite aspon minimalne po dvoch rokoch prevadzky objednat nove. Ja viem, v navode to pisali, ale ten cas aj tak leti rychlo.
Zatial covka funguje na nahradnych membranach vyrobenych z gumy, zatial bez problemov.

Prosim, ak je mozne, tak zverejni pristupovy kontakt na Aquateq , nech to nemusime hladat, ak uz si to vyhladal. Moje uz pracuje stvrty rok. Dakujem.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod vvv » Ned 08. Júl 2012 11:42:55

Volal som na cislo, ktore som mal ulozene v telefone este ked som objednaval covku a komunikoval s nimi...
0918 674 573
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod joko » Pon 09. Júl 2012 8:52:23

Vďaka. :ano: :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod vvv » Pon 16. Júl 2012 13:16:22

Este jeden zdroj na nahradne diely (cca o 1/3 lacnejsie ako v SK)

http://www.levnaakvaristika.cz/kompreso ... radni-dily

Dodanie bez problemov, platba vopred na slovensky bankovy ucet, v pondelok objednane, vo stvrtok dodane.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod joko » Pon 16. Júl 2012 19:59:02

No ja som to objednal od Aquatecu, dobierka bola o dva dni na pošte, len cena ( 33 E) mi tak trochu vyrazila dych.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod salwator » Str 29. Jan 2014 18:42:08

ako casto vytahujete COV? konkretne sa mi jedna o At-6.

mam ju v prevadzke od 11/2012. Pouzivalo ju 2 a pol cloveka (2 dospeli +dieta 8-) ) asi pol roka, potom sa k tomu pripojil dalsi dom (dve starsie osoby). Prvy krat som ju vytahoval po roku. Mnozstvo kalu kleslo na 450 ml/l, uz som nemal viac cas, tak som ju nechal tak a viac neodcerpaval. Po troch tyzdnoch COV uplne zanesena, po odmerani mnozstvo kalu 900 ml/l. Tak som ju vytiahol zas, ale tak ze kal klesol na 250 ml/l (zle som to odhadol), ale som si povedal ze aspon snad dlhsie vydrzi- prd! Dnes som meral zas po necelom mesiaci a cca 900 ml/l je tam zas. Takze v sobotu to pojdem tahat znova.

Teraz kde moze byt problem. Uplne som zakazal Savo a pod. neviem ci tam davate urcite mnozstvo a tym udrzujete "koloniu" bakterii na konstantnom mnozstve ich postupnym vyvrazdovanim. Alebo mam na tej riadiacej jednotke nastavit mensie mnozstvo vzduchu do COV aby nemali bakterie tolko vzduchu. Alebo do prevdusnovaneho priestoru menej vzduchu, alebo...

Odpadu sa tam pusta asi 320 l/den (priemer poslednych troch tyzdnov).

Kal inak meriate v prevzdusnovanom priestoru ako je v navode?
salwator
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 11. Júl 2011 18:56:34
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod Mich » Štv 30. Jan 2014 14:47:08

majko píše:Takze dostal som vyjadrenie priamo z Ministerstva Zivotneho prostredia, kde je stanovisko, ze OUZP ma pravdu. To znamena, ze pocet odberov sa neriadi znecistenim domovej COV, ale poctom obyvatelov obce. Tym padom na Slovensku domove COV koncia. Logika ako na pohladanie.


Vie niekto ako sa vissie uvedené na uradoch posudzuje dnes?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod jan45 » Sob 15. Mar 2014 23:58:25

platí stále 269 NARIADENIE VLÁDY Slovenskej republiky z 25. mája 2010,
ktorým sa ustanovujú požiadavky na dosiahnutie dobrého stavu vôd
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod joko » Ned 16. Mar 2014 16:44:40

Ja mám informácie z prostredia stavebných úradov, kde existuje neaké usmernenie MVZP, kde je základným kritériom kvalita pytnej vody v danej lokalite. V tom usmernení sa píše v tom duchu, že v lokalitách, kde nie je pitná spodná voda, tak tam sa umiestnenie domácej ČOV sa "povoluje" umiestniť, a na lokalitách, kde spodná voda je pitná, tak na tých miestach umiestnenie domovej ČOV "nie je povolené".
Podľa mojich zdrojov však nie je to zákon, ani vládne nariadenie či vyhláška, ale iba interne vnútrorezortné usmernenie.

Ak sa mýlim, tak ma prosím opravte. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ake mate skusenosti s COV?

Poslaťod jan45 » Štv 20. Mar 2014 7:42:07

je to list z MŽP, len ako usmernenie z jesene 2011, kde sa vyjadrujú k použitiu čov do vsaku, ale už som sa stretol s postojom, kde sa ho nedržia, ale rešpektujú zákon. Pri odporučajúcom HG posudku povolujú čov. Podľa toho listu je celé Slovensko citlivá oblasť, takže čov by neboli možné.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/

S týmto príspevkom autora jan45 súhlasil
joko
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron