Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod embe » Str 11. Júl 2012 22:04:39

Ahojte, potreboval by som poradit dost rychlo, v pondelok mi nastupuju sadrokartonisti, dovtedy potrebujem pripravit vsetko na LED pas do obyvacky ako alternativne osvetlenie. Mam nasledujuce otazky:

- Mam privedeny 220V kabel k sadrokartonu buducemu, chapem to spravne, ze nad sadrokarton sa polozi trafo a do pasu ide 12 resp 24V? Ked trafo "odide" budem musiet rozbit sadrokarton? Ak sa to riesi inak, tak ako?
- chcem menit intenzitu osvetlenia dialkovym ovladanim. Prijimac sa dava tiez nad sadrokarton alebo ako sa to riesi? Nema spravenu ziadnu pripravu na to, takze neviem, kde inde by som umiestnil prijimac...
- pas bude dookola miestnosti v dlzke cca 16m. Ako som videl tak sa predavaju 5m iba. Znamena to, ze musim kupit nasobne tolko trafo ako bude pasov?
- mozem pas "zalomit" za roh to znamena ze nemusim na kazdu stranu davat 1 pas?
- ake trafo kupit?
- ake dialkove a prijimac kupit?
- kde v BA a vlastne SK kupit kvalitny LED pas, najlepsie z Cree lediek alebo nejakych inych kvalitnych?
- chcel by som LEDky cca denneho svetla, cize cca 5000K? Alebo mi staci kupit LED s teplym bielym svetlom pripadne aj so studenym?

Snad som na nic nezabudol. Nemam moznost ani cas nic vyrabat, aj ked by som rad, tak prosim poradit hotove riesenia. Urcite to pomoze aj inym

Diky!
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod sigma » Str 11. Júl 2012 23:18:02

Staci jedno trafo (musi zodpovedat zatazi), cim silnejsie, tym je vacsie, od neho ale musis tahat hrube a kratke kable. Led pasy su zvycajne napajane 12V zdrojmi a ked natiahnes dlhy kabel, budu velke straty. Led pasy zaliate v silikone maju (mávajú často) tenký plošák ==> velke straty. Od kvality led pasiku zavisi, ako castoho treba napajat. (4m)
Ovladac intenzity (musi zodpovedat zatazi) moze byt pri trafe, alebo pred led pasom, to ale zavisi, ako to chces urobit.
Aj kvalitne led pasy su z ciny. Vsetko je z ciny.
Na co to chces nalepit? Mas tam hlinikovy profil? Nemas. Tak jedine na nejaky pozinkovany profil (to sa dohodni so SDKartonistami) pasik sa nahreje a lepidlo povoli, ak nebude nalepene na materiali, co odvadza teplo.
Urob to tak, aby si to mohol upravit/opravit/vymenit/doplnit a to jednotlivo kazdy komponent.
Dal si link na led pas za 90EUR, ja mam v obyvacke led pas za 20USD, nakupoval som priamo od cinskych priekupnikov... A to len koli tomu, co Ta caka v obchode na SK.

pasik: http://www.ebay.com/itm/110872886172
ovladac1: http://www.ebay.com/itm/400298138564
dvojokruhovy ovladac2 (ovladas 2 sekcie, dva led pasiky, napr jeden okolo TV a druhy za chrbtom): http://www.ebay.com/itm/320853331958
zdroj: http://www.ebay.com/itm/110910399524

Ale vsetko su to smejdy z ciny bez 2r zaruky...
A vsetko sa tu uz preberalo niekolko krat...
Tento príspevok obsahuje iróniu, sarkazmus, dobre mienené rady a osobné (zlé) skúsenosti.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod pepa » Štv 12. Júl 2012 6:53:00

Nechcem ti brat iluzie. Ked to chces tak si to urob, ale ...
16m led pas bude mat uz brutalnu spotrebu, napriek tomu to bude svietit "malo"
ledky 3528 su starsie a maju horsiu ucinnost ako 5050
celkovo tieto SMD ledky maju nizku ucinnost (aj ked by boli od Cree)
ako vidis na obrazku, na kazde 3 ledky je priradeny rezistor, aby obvod dosiahol 12V (pripadne 24V), co este viac znizuje celkovu ucinnost
pricom v sucasnosti je uz dostatok lacnych prudovych zdrojov, takze nie je nutne takto zlozito riesit napajanie napatovymi zdrojmi
led pasiky bez rezistorov som vsak zatial nevidel

takze ked to chces, tak si to namontuj, ale maj na mysli, ze za efekt sa plati
ja od toho kazdeho odhovaram, prijde mi to ako ked niekto postavi dom z ytong lambda a potom to zatepli 5kou polystyrenom

mysli na dostatocne chladenie, chladit je nutne aj zdroj aj LEDky, vsetko sa musi dat vymenit, je to cinska vyroba a nemusi to mat velku zivostnost
(napriklad za posledne 2 tyzdne som uz videl tri auta, ktorym nesvietilo jedno ledkove svetlo pre denne svietenie, myslim ze to boli AUDI s takymi tymi vlnovkami, cize je uplne jedno aku znacku kupis, zaklad je dobre chladenie, ked pridu 35C horucavy, tak sa ti to moze lahko prehriat ...)

ak by som kupoval, tak urcite niekde na ebay, kupis tam presne to iste, ale za tretinovu cenu (akurat na to musis asi mesiac pockat) ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod sigma » Štv 12. Júl 2012 7:02:04

Ak budes mat na plafone v strede velky luster, vsetko (zdroj+ovladac) by som napchal donho, alebo nad, aby sa do toho dalo dostat bez pilky. Ale aj tak to treba dat na spinacie hodiny alebo pir senzor:-)
Tento príspevok obsahuje iróniu, sarkazmus, dobre mienené rady a osobné (zlé) skúsenosti.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod embe » Štv 12. Júl 2012 9:44:12

Stale som mimo chlapi. Zdoranit musim to, ze nemozem cakat mesiac kym pride nieco z eBay a podobne, nemozem nic "bastlit", musim to do pondelka pripravit.
U mna to bude vyzerat tak, ze cca v strede sice bude nejaka lampa ale tak ide rovno zo stropu, kde nebude SDK. SDK kastliky v ktorych idu rury rekuperacie idu dookola obyvacky. Co potrebujem vyriesit je, kedze nemam inu moznost:

- kde v SK kupit dobry LED pas
- ake trafo aby som mohol tym jednym trafom pohanat vsetky pasy (cca 16m)
- kde alebo ako umiestnit trafo tak, aby ho nebolo vidiet?
- kde alebo ako umiestnit prijimac ovladania intenzity osvetlenia tak, aby ho nebolo vidno?

U mna to vyzera nasledovne, tam kde je ta cervena sipka je zhruba niekde privedeny 220V kabel. Ked tam daju SDK, tak uz nebude moznost tam nic dat nad neho....samozrejme ze nechcem aby bolo vidno akekolvek kable, krabice (trafo) a podobne...

Obrázok

Bude to len alternativne osvetlenie, moznost by bola aj nedavat tam nic, ziadne LED ale ked uz je tam ten kastlik...preco ho nevyuzit.
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod Gapson » Štv 12. Júl 2012 11:51:42

Skús pozrieť na http://nabytkar.com/obchod/index.php?cPath=49
alebo http://www.smdledziarovky.sk
Sú na použitie na nábytok, ale možno z toho budeš vedieť niečo použiť.Z nábytkára mi dnes prišiel katalóg LED ak chceš tak ti ho môžem naskenovať.
Gapson
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob 16. Júl 2011 7:57:10
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod pepa » Štv 12. Júl 2012 13:06:10

Ja by som sa na ten LED pasik vykaslal (ten co si linkoval mal spotrebu 48W/5m ? bez stmievaca to budes mat dost vysoku spotrebu na efektove svietenie). Do toho sadrokartonu by som potom neskor zbastlil bodovky podobneho typu ako mam ja. S nejakou kvalitnou power ledkou a serioznym prudovym zdrojom. Teraz si iba natahaj kabelaz dookola celeho sadrokartonu. Diery mozes vrtat aj neskor.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod embe » Štv 12. Júl 2012 13:49:12

pepa píše:Ja by som sa na ten LED pasik vykaslal (ten co si linkoval mal spotrebu 48W/5m ? bez stmievaca to budes mat dost vysoku spotrebu na efektove svietenie). Do toho sadrokartonu by som potom neskor zbastlil bodovky podobneho typu ako mam ja. S nejakou kvalitnou power ledkou a serioznym prudovym zdrojom. Teraz si iba natahaj kabelaz dookola celeho sadrokartonu. Diery mozes vrtat aj neskor.


Asi to tak spravim nakoniec...nakolko takto narychlo by to mohlo zle dopadnut. Pepa pls uz iba otazka - aky kabel tam mam nachystat? CYKY 3x1.5 alebo nejaky uplne iny? Diky moc....

Asi bude naj riesenie sa s tym pohrat potom, vsetko si nastudovat...poobjednavat zo zahranicia atd...a zatial dat aj do kupelni atd nejake obyc bodovky halogenove...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod pepa » Štv 12. Júl 2012 17:31:50

Zavisi od toho co od toho ocakavas. V principe ti staci dookola jedna zila, ked zapojis vsetky LED do serie. 1.5 bude v pohode stacit na bezne prudy. Zasadna otazka u teba je vsak to, cim to budes spinat, kedze nemas vyvedeny vypinac. Ale to uz sa dnes da v pohode riesit roznymi wireless vypinacmi, akurat to ma stand-by odber a vo vysielaci musis menit baterie.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Surne - poradte (kvalitny) LED pas a kde

Poslaťod embe » Štv 12. Júl 2012 21:37:20

pepa píše:Zavisi od toho co od toho ocakavas. V principe ti staci dookola jedna zila, ked zapojis vsetky LED do serie. 1.5 bude v pohode stacit na bezne prudy. Zasadna otazka u teba je vsak to, cim to budes spinat, kedze nemas vyvedeny vypinac. Ale to uz sa dnes da v pohode riesit roznymi wireless vypinacmi, akurat to ma stand-by odber a vo vysielaci musis menit baterie.


Pamatam sa, ze ked som na byte daval SDK tak sice to nebolo lahke ale podarilo sa nam natahat kable cez diery pre bodovky, takze to teraz necham uplne tak a budem to riesit potom. Kazdopadne nejaky ten vypinac by sa nasiel este volny...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron