Impregnovanie obkladov

Impregnovanie obkladov

Poslaťod Michal Z. » Štv 31. Máj 2012 0:45:23

zdravím, mám v pláne po dostavbe garáže obložiť ju na spodku obkladom, ten by som rád impregnoval, poradili mi to pri kúpe obkladu, tak by som vás rád požiadal o radu čím by ste mi to odporučili urobiť.
čítal som si čo to o impregnovaní, návod som našiel - http://www.kamenatehla.sk/?page=s&name=article&title=13 - ale radšej by som si aj tak nechal poradiť dakým, čo to už robil. teda samozrejme idem obkladať umelým kameňom a rád by som vedel, či to odporúčate urobiť a čím ste impregnovali. diky
Michal Z.
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Štv 01. Mar 2012 1:51:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Impregnovanie obkladov

Poslaťod opek » Štv 31. Máj 2012 6:09:15

Pieskovcový obklad a dlažbu som impregnoval prípravkom Knauf Steinsiegel...
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Impregnovanie obkladov

Poslaťod Mongol » Štv 31. Máj 2012 13:49:28

Ci impregnovat a cim by mal zodpovedat predajca resp. vyrobca umeleho kamena.

Napr. vyrobca um. kamena VASPO doporucuje viacero impregnacii : http://www.vaspo.sk/ftp_sk/Navod_na_lepenie.pdf

Ak to ma byt vonku, trvacne a bez vykvetov, tak impregnacia/hydrofobizacia urcite.

Osobne som spominany Lukofob pouzival na impregnaciu betonovych capic na kominoch, a fakt ta voda pri dazdi odskakovala....
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Impregnovanie obkladov

Poslaťod Slavo_T » Uto 05. Jún 2012 18:00:31

Lepil som umely kamen aj vonku na terasu a na impregnaciu som taktiez pouzil LUKOFOB , je to fakt ucinne . Ale nater sa musi , uz neviem po akej dobe zopakovat . Zatial je to druhy rok , a je vidiet ( ked prsi ) , ze je to este ucinne .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron