Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod Bororo » Ned 24. Máj 2009 21:28:23

prosim vas, existuju kominove tvarnice, ktore maju vnutorny tvar stvorcovy? komin je sucastou nosnej priecky a chcel by som nanovo postavit nadstresnu cast a chcel by som sa vyhnut murovaniu po tehlach, tak som hladal ci sa nahodu nevyrabaju kominove tvarnice so stvorcovym priemerom (samozrejme bez izolacie)...
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod waldas82 » Pon 25. Máj 2009 6:57:53

Skuste pouzit normalne stlpove tvarnice napr. DS-40: www.techstav.sk/index.php?module=stlpove
Dovnuta dajte 4 roxory, samotove dielce + izolaciu a cele to zaplejte betonom. Na lepenie stlpovych tvarnic pouzite kleber.
waldas82
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 02. Apr 2009 6:50:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod scott01 » Pon 25. Máj 2009 7:11:56

..betónom by som to určite nezalieval :shock: ,komín musí dilatovať
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod waldas82 » Pon 25. Máj 2009 7:21:07

scott01 píše:..betónom by som to určite nezalieval :shock: ,komín musí dilatovať


Dilatovat budu samotove tvarnice, ktore su obalene v izolacii (myslim ze 5 cm z kazdej strany), takze myslim ze maju priestor.
waldas82
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 02. Apr 2009 6:50:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod sigma » Pon 25. Máj 2009 7:44:24

waldas82 píše:
scott01 píše:..betónom by som to určite nezalieval :shock: ,komín musí dilatovať


Dilatovat budu samotove tvarnice, ktore su obalene v izolacii (myslim ze 5 cm z kazdej strany), takze myslim ze maju priestor.


A ta vata sa bude kadial odvetravat? Pri zmene teploty dochadza ku kondenzacii vodnych par.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod jepeto » Pon 01. Jún 2009 20:53:49

Tiez idem stavat komin,len stale neviem ako sa rozhodnut. Nieco som tu uz o tom pocital, len ked kazdy kovori nieco ine. Kamos mi povedal, aby som neinvestovaval do draheho Schiedela, aby som len kupil ich samotove rury a tie vlozil do debniacich tvarnic. Okolo rur ze treba dat izolaciu a je to ako od Schiedelu. V predajni, kde predavaju Schiedel mi tvrdili, aby som to takto nerobil. Vraj tvarnice nie su stavane na to, aby sa z nich staval povedzme 8 m komin, a ze ta izolacia ktoru tam budem davat kde mam zaruku, ze to nebude casom robit problemy.Oni maju v tvarniciach 4 vetracie otvory, ktore zabezpecuju odvetrania a ja ked tam mapcham do DT nejaku izolaciu, tak komin nebude odvetravany. Viem ze stavbu komina netreba podcenit, ale tie ceny sa mi zdaju dost prehnane. Mne vsak stale akosi nejde do hlavy, aky je rozdiel povedzme Qatrom, ktory by ma vysiel na 33 T a Schiedelo-m za 70 T ??? Ten lacnejsi akoze nesplni tak isto ucel ako ten drahsi ?? Alebo je to stale len o znacke ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod juro_b » Pon 01. Jún 2009 21:27:01

o cenach kominov tu uz rec bola,ja neviem,ale 1300€ za dvojprieduch schiedel uni,bola pre mna prijatelna ponuka,mam to komplet,praca s tvarnicami vyborna,a dufam ze minimalne riziko poziaru.....ja neviem,skrinku pod umyvadlo by som si mozno vyrobil svojpomocne,ale komin? ale v ziadnom pripade netvrdim,ze len schiedel, urcite su aj ini kvalitni vyrobcovia..
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod jepeto » Pon 01. Jún 2009 21:57:00

Ano, tak to vidim aj ja a preto nechcem spavit nieco len aby bolo a o par rokov budem burat. Mne u Schiedel-a tlacili do hlavy len Absolut. Skusim aj ja pozriet na ten Uni alebo Solid.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod juro_b » Pon 01. Jún 2009 22:04:02

aj mna masirovali s absolutom,prva ponuka na 125000sk :lol: ...mam uni,jeden prieduch s vlozkami na krb,a druhy prazdny,povodne som ho chcel vyvlozkovat na kondenzacny kotol (nie je to problem)...ale nakoniec som kk presunul do hornej kupelne,tak mozno neskor vyuzijem ten prieduch na vzduchotechniku...
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod Bororo » Uto 02. Jún 2009 21:37:36

k teme: dnes mi jeden murar navrhoval riesenie stylom zburat nadstresnu cast a namiesto nej pouzit standardne kominove tvarnice ale vacsieho priemeru, aby zostal zachovany priemer spodnej casti komina. napr. ak je komin v priecke stvorcovy s vnutornym priemerom 15x15cm, pouzit tvarnice s vnutornou rurou 18cm. je toto riesenie akceptovatelne aj pre kominara?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Kominove tvarnice - stvorcove vnutro.

Poslaťod Mongol » Str 23. Máj 2012 15:12:04

Asi kolega uz davno vysriesil, ale keby niekto potreboval opravovat nadsetresnu cast stvorcoveho komina, mozno sa zide.

Qatro to vyriesili speci prechodovou tvarovkou samotu stvorec-kruh. a potom uz klasika kruh pokracuje...

Blizsi popis na ich strankach: http://www.qatro.sk/data/plus/plus.html

Moze to byt zaujimva volba pre tych co maju stvorcove kominy, a chcu menit len nadstresnu cast. ;)
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron