Aky typ folie na Nobasil (izolovanie strechy)?

Aky typ folie na Nobasil (izolovanie strechy)?

Poslaťod edward » Pon 24. Nov 2008 21:27:07

caute. potreboval by som poradit. mam rd a na nom dvojplastovu strechu klasika 80-roky. dal som na betonovu platnu 20 cm nobasilu mpn a teraz rozmyslam ci by stacilo dat na nobasil tu lacnjsiu paropriepustnu foliu alebo tu drahsiu difuznu. inac krytina je plech a strecha ma 2. vetracie otvory na bokoch. tu foliu by som chcel polozit priamo na tu izolaciu. kamos dal tu lacnejsiu a styri roky je to o.k. tak teraz neviem a prosim o radu nakolko pisu v prospektoch ze ta lac nejsia by sa nemala ukladat priamo na izolaciu. za odpovede dakujem.
Naposledy upravil emkac dňa Pia 12. Dec 2008 9:48:24, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
edward
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 21:20:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: izolovanie strechy

Poslaťod MiroM » Pon 24. Nov 2008 22:56:38

Nechapem celkom, co si vlastne spravil. Mas sikmu strechu a izolaciu si dal na vodorovnu cast? A tu vatu na vodorovnej casti chces prikryt difuznou foliou? Tak tomu celkom nechapem, aku funkciu by tam mala ta difuzna folia. :shock:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: izolovanie strechy

Poslaťod edward » Str 26. Nov 2008 17:31:51

mi sme sa asi nepochopili. medzrera v streche medzi betonovou platnou a stresnou krytinou je od 91 az po 23 cm. preto som daval nobasil na platnu.pod nobasilom je ipa a na nej este folia. preto tam chcem dat paropriepustnu ako poistnu izolaciu a z&aroven aby prepustalo pary prechadzajuce cez izolaciu.to je tzv. dvojplastova strecha. prosim poradte.
edward
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 21:20:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: izolovanie strechy

Poslaťod timmo1 » Štv 11. Dec 2008 19:36:25

neviem či som to dobre pochopil, skús to nakresliť.....ak je skladba betón,ipa,fólia a nobasil potom medzera a strešná krytina tak na ten nobasil nemusíš vôbec nič dávať, neviem sklon strechy a typ strešnej krytiny a čo máš tesne pod krytinou
timmo1
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 12:02:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron