Rozpis krovu

Rozpis krovu

Poslaťod Radoqe » Ned 13. Máj 2012 9:49:06

Dobry den. Mam projekt len na stavebné povolenie a nemám rozpis dreva na krov. Musim si to dat urobit alebo si to tesari ktory si budu drevo zabezpecovat dokazu vypocitat sami? Ak nie co ma to bude cca stáť a nerobí to tu niekto? Bungalow tvaru L 14m široky, dĺžka 16m a kratšia 10m. Dakujem.
Radoqe
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 23. Dec 2010 14:08:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rozpis krovu

Poslaťod bulko_ » Ned 13. Máj 2012 10:04:15

Radoqe píše:Dobry den. Mam projekt len na stavebné povolenie a nemám rozpis dreva na krov. Musim si to dat urobit alebo si to tesari ktory si budu drevo zabezpecovat dokazu vypocitat sami? Ak nie co ma to bude cca stáť a nerobí to tu niekto? Bungalow tvaru L 14m široky, dĺžka 16m a kratšia 10m. Dakujem.


Jasne, skoro kazdy jeden tesar je aj statik a dostanes aj tesarsku peciatku pre pripad ak by Ti to nahodou spadlo.
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod pohodak » Ned 13. Máj 2012 11:44:59

Radoqe píše:Dobry den. Mam projekt len na stavebné povolenie a nemám rozpis dreva na krov. Musim si to dat urobit alebo si to tesari ktory si budu drevo zabezpecovat dokazu vypocitat sami? Ak nie co ma to bude cca stáť a nerobí to tu niekto? Bungalow tvaru L 14m široky, dĺžka 16m a kratšia 10m. Dakujem.


to tam vobec nemas sirky a vysky krokiev, kliestin, pomurnic (...) ? dlzky a teda aj celkove mnozstvo by sa dali potom relativne lahko doratat
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod Radoqe » Ned 13. Máj 2012 13:58:39

Nič, len podorys strechy.
Radoqe
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 23. Dec 2010 14:08:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod pohodak » Ned 13. Máj 2012 14:13:12

tak to sa chod projektantovi pekne podakovat a rovno ho "popros" aby ti dorobil aj tuto nepodstatnu cast projektu :roll:
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod Radoqe » Ned 13. Máj 2012 14:17:58

Teraz som nasiel v reze rozmery pomurnice, krokiev, kliestin a stolice, ale nema tu počty a dĺžky reziva. :(
Radoqe
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv 23. Dec 2010 14:08:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod tomas g » Ned 13. Máj 2012 19:58:10

pohodak píše:tak to sa chod projektantovi pekne podakovat a rovno ho "popros" aby ti dorobil aj tuto nepodstatnu cast projektu :roll:

Dolezita cast informacie je ta, ze je to projekt pre stavebne povolenie. Cakat realizacny projekt za cenu PSP je take slovenske...
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod Mich » Ned 13. Máj 2012 21:53:26

tomas g píše:
pohodak píše:tak to sa chod projektantovi pekne podakovat a rovno ho "popros" aby ti dorobil aj tuto nepodstatnu cast projektu :roll:

Dolezita cast informacie je ta, ze je to projekt pre stavebne povolenie. Cakat realizacny projekt za cenu PSP je take slovenske...


Ja mam projekt pre stavebne povolenie a toto vsetko tam mam. A to ten moj projektant je riadny smejd. V tom stavebnictve je taky bordel. Zoberu obrovske prachy a dodaju smejd a nie projekt. Moj projekt som konzultoval s inym projektantom a ten len krutil hlavou. Povedal ze sa uz niekolko rokov chysta nieco ako audit projektu. Clovek si bude moct za dalsie peniaze nechat svoj projekt zhodnotit.

Ten moj projekt som si sam vymyslel projektant ho len nakreslil. A uz mam infdormaciu ze ho min.1x predal dalej.

Myslim ze SKSI by sa mala nad sebou zamysliet komu vsetkemu da peciatku. A aj stanovit min. obsah projektu pre stavebne povolenie.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod fefe30 » Ned 13. Máj 2012 22:04:27

Tiez mám projekt len na stavebnéa a rozpis reziva tam mám. Takže by ti to mal projektant dorobiť. Ked Ti to dorobí, tak si to ešte prekontroluj, aby Ti nezostalo rezivo nazvyš. Lebo mne zostalo odhadom 2m3 a možno aj viac. :kill
Obrázok užívateľa
fefe30
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 14:35:19
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod tomas g » Ned 13. Máj 2012 23:05:58

To ze mate v PSP aj vykaz reziva, je len bonus. Oficialne staci na PSP aj mierka 1:100, vsetky vykazy su az sucastou realizacneho projektu! Na Slovensku je taky (zlo)zvyk, stavat podla PSP - vo vlastnom zaujme ho robim podrobnejsi, aby neboli pri stavbe problemy. V standarde davam maximalne (aj to nie vzdy) iba vykaz okien. Pokial uz zo studie alebo z PSP vidim, ze su tam napr. zlozitejsie ZB konstrukcie, rovno radim klientovi doobjednat minimalne vykresy vystuzi. Vykaz dreva nerobim v PSP nikdy! Vzdy iba po konzultacii so statikom uvediem dimenzie prvkov.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod pohodak » Pon 14. Máj 2012 9:21:49

tomas mne naozaj pride "mierne" divne nemat v projekte rozpis prvkov krovu...ja to tam mam tiez, od zaciatku som sice vedel ze budem mat rozsireny PSP, ale ze krov nie je sucastou nutneho zakladu by ma nenapadlo ani v najhorsom sne :shock:

a je jednoznacne ovela dolezitejsie mat tam detaily krovu ako vypis okien a dveri, ktore sa aj tak zameriavaju az podla realnej situacie na stavbe...teoreticky stacia dimenzie prvkov a rozostupy, ale radoqe tam zjavne nema absolutne nic (okrem toho co si vycucal v nejakom reze)
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod tomas g » Pon 14. Máj 2012 9:39:31

To, ci je to divne, alebo nie, je otazka osobnych predstav a dohody, co za svoje peniaze ocakavam. Mna len hneva ta nasa mentalita, kde (ako uz bolo niekolkokrat na fore rozoberane) clovek je napr. za kuchynsku linku ochotny zaplatit viac, nez za projekt (a potom tak tie projekty vyzeraju). Len zopakujem, ze podla zakona a vseobecnych standardov, na vydanie stavebneho povolenia staci jednoduchy projekt v mierke 1:100, samozrejme vsetky potrebne profesie - zo statiky musi byt dolozeny vypocet, napr. vo forme posudenia. Riesenie detailov krovu je urcite az sucastou realizacneho projektu. Projektoval som aj v Nemecku a tam sme cely projekt na stavebne povolenie (na bytovku!) odovzdavali na jednom vykrese formatu A1. Este sa na PSP (niekedy uz aj u nas) zvykne pisat "Tato dokumentacia nie je urcena na realizaciu!". Silnejsi atelier ani samotne PSP nerobi - iba cely balik aj s realizacnym projektom. Ked si zoberiete nejaku renomovanu firmu (nejake info mam napr. o Createrra), tak tam dostanete vymakany dorieseny projekt, ale cena sa u nich pohybuje okolo 10.000,-€ (za bezny rodinny dom v pasivnom standarde).
Takze najistejsi sposob, ako predist sklamaniu, je doporedu si ujasnit, co bude v projekte obsiahnute.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod theb » Pon 14. Máj 2012 9:50:15

Podla mojho nazoru je hrubka jednotlivych casti krovu (pomurnica, krokva, kliestina) silne staticka zalezitost. Investor by uz v tomto stadiu mal mat predstavu o tom, aky typ stresnej krytiny bude mat na danej stavbe. Z toho musi statik vychadzat a nadimenzovat jednotlive prvky krovu a samozrejme aj zvolit typ krovu. Ak by to poddimenzoval, mohli nastat problemy so statikou a tym padom by dany projekt nemal dostat stavebne povolenie.

Tym padom mi vychadza, ze by uz z PSP mali byt zname hrubky jednotlivych prvkov a samozrejme by mali byt uz aj dlzky (nemusia byt uvedene v dokumentacii, ale zakreslene by mali byt).
Tolko moj nazor.

Ja som si tiez v projekte nedoniesol domov presne pocty jednotlivych prvkov, ale z vykresu sa dalo velmi jednoducho vycitat, ake presne rozmery potrebujem a ten zoznam som si spisal rucne.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod pohodak » Pon 14. Máj 2012 10:12:35

tomas g píše:To, ci je to divne, alebo nie, je otazka osobnych predstav a dohody, co za svoje peniaze ocakavam. Mna len hneva ta nasa mentalita, kde (ako uz bolo niekolkokrat na fore rozoberane) clovek je napr. za kuchynsku linku ochotny zaplatit viac, nez za projekt (a potom tak tie projekty vyzeraju). Len zopakujem, ze podla zakona a vseobecnych standardov, na vydanie stavebneho povolenia staci jednoduchy projekt v mierke 1:100, samozrejme vsetky potrebne profesie - zo statiky musi byt dolozeny vypocet, napr. vo forme posudenia. Riesenie detailov krovu je urcite az sucastou realizacneho projektu.


tomas s niecim suhlasim s niecim nie :) samozrejme suhlasim ze setrenie na projekte nie je na mieste (mna osobne stali len profesie 1400eu, ale mam tam vsetko, vystuze, zapojenie rozvadzaca atd atd a teraz nemusim spekulovat a vymyslat ale rovno robit) ale prvky krovu nemaju byt sucastou zakladneho balika? to je sice mozno spravne podla "vseobecnych standardov" ale z pohladu investora je to somarina jak voda v kosi, to tam uz nemusia byt ani zaklady

tomas g píše: Takze najistejsi sposob, ako predist sklamaniu, je doporedu si ujasnit, co bude v projekte obsiahnute.


do bodky suhlasim, ale na druhej strane slusny projektant ma investorovi dopredu povedat co v tom projekte bude a co nie a co mu odporuca dorobit (predsalen bezny clovek stavia zvacsa svoj prvy dom, projektant ich videl stovky)
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Rozpis krovu

Poslaťod tienik » Pon 14. Máj 2012 10:32:13

Myslim ze pri projekte nemozeme rozlisovat nejake baliky.
Projektova dokumentacia sa riadi presne stavebnym zakonom. Ten nam urcuje postupnost projekt pre stavebne povolenie - projekt pre realizaciu stavby. Tak isto relativne podrobne urcuje potrebny obsah kazdeho stupna dokumentacie.
Takze ak projekt pre stavebne povolenie obsahuje vsetko v zmysle tohoto zakona, niet sa na co stazovat. Ak sa clovek rozhodne ze realizacny projekt nepotrebuje - je na nom ako si to doriesi.
Ono aj projektanti su len ludia a potrebuju z cohosi zit :-), ani v tescu vam nepribalia namiesto jedneho chleba aj druhy len pre pekny usmev a vase zdovodnenie ze ste fakt hladny.
Ono problem je v tom, ze prisla era toho "katalogoveho odpadu" z takymi cenami, ze kazdy zacal povazovat normalneho projektanta za zbojnika co nevie co pytat za robotu. Ale ked si clovek zrata cas realneho kreslenia a cas rozmyslania nad konkretnym dielom - uvidite ze tie ceny nie su zdaleka take vysoke :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Ďalší

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron