Oplotenie - platňa na stĺpik

Oplotenie - platňa na stĺpik

Poslaťod lubo » Štv 10. Máj 2012 14:14:47

Na záhrade mám betónový múrik (dlhý 16m) so starými už hrdzavými stĺpikmi a oplotením. Chcem preto urobiť nové oplotenie, a mám 2 možnosti:

- Do betónového múrika vysekať diery, a do nich zabetónovať nové stĺpiky (dosť pracné).

- Staré stĺpiky len odpíliť a na múrik namontovať platňu pre stĺpik, na ktorú sa nový stĺpik len nasadí (viď ilustračné obrázky).


Máte niekto skúsenosti s platňami pre stĺpik a ich upevnením? Konkrétne sa mi jedná o:

- Ako upevniť platňu na betónový múrik? Je vhodná nejaké chemická kotva napr. Pattex CF850 alebo iná?

- Múrik má mierny sklon cca 3-4 stupne. Ako docieliť, aby platňa bola pripevnená vodorovne - t.j. stĺpik bol kolmo? Niečo pod jeden koniec platne podložiť, alebo na mieste, kde bude platňa, urobiť vodorovný pár milimetrový betónový poter a pod? V prípade pár milimetrového poteru aký výrokom by bol najlepší?

- Nové plotové stĺpiky ZN+PVC majú 2 m, ale ja potrebujem len cca 165 cm (160 cm pletivo). Ak spílim nový ZN+PVC stĺpik dolu, nezačne tam po čase hrdzavieť? Alebo spíliť ho len z vrchu a tam nasadiť nejakú plastovú čapičku?
Prílohy
PLATNA-PRE-STL-product.jpg
PLATNA-PRE-STL-product.jpg (3.33 KiB) Zobrazené 1970 krát
lubo
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 21:01:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Oplotenie - platňa na stĺpik

Poslaťod Wlado » Štv 10. Máj 2012 21:21:44

odpíliť navariť nové a zafarbiť naj jednoduchšie a aj kolmosť docieliš najlahšie
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron