Stavba pristresku - velkost pomurnice

Stavba pristresku - velkost pomurnice

Poslaťod peter suflo » Uto 24. Apr 2012 20:04:55

pekny den
Planujem postavit pristresok pre auto. jednoducha stavba , salovacky ako piliere drevena poltova strecha a lahka stresna krytina, najpravdepodobnejsie plech. Velkost pristresku 4,5 x 6,5 m.( 6 pilierov, 3 pomurnice ) Casom by som to chcel obit osb doskami a prestierkovat. Kedze neplanujem robit preklady na salovacky chcem pouzit vacsi rozmer pomurnice. Ma niekto skusenosti, ci si pomurnica s rozmerom 180 x220 mm z rozponom 4 metre udrzi tvar aj po nejakom case alebo sa mi aj pri takomto rozmere ohne? A tak isto nemozem pomurnicu nijako podopriet, pretoze v buducnosti planujem namontovat branu. dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Str 25. Apr 2012 13:55:41, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "pristresok"
peter suflo
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str 05. Jan 2011 18:27:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: pristresok

Poslaťod Lubomir » Str 25. Apr 2012 8:53:38

My ideme stavat pristresok s podobnymi rozponmi a podla vypoctov ked tam dam hranol 140x140, tak je priehyb do 1cm pri maximalnom zatazeni snehom. Ten 1cm nam nevadi, ale aj tak se dali radsej hranol typu BSH, co je lepeny hranol a ma lepsie pevnostne aj tvarove vlastnosti. Pri tvojom rozmere by som sa urcite nebal, myslim ze je dost predimenzovany.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: pristresok

Poslaťod ivvan » Str 25. Apr 2012 10:54:50

v akej si snehovej oblasti? ja som na rozhraní trojky a štvorky, chcel som tiež pultovú strechu, na rozpon 5m mi to spočítal projektant na 25x15 hranol, čo sa mi zdalo opticky hrozne hrubé, tak som dal radšej áčkovú strechu, tam mi vyšli 14x7 krokvy s rozponom 70cm medzi sebou, túto zimu na tom bolo cez 80cm snehu a vydržalo to. čo nevydržalo, to bolo spoj krokvy a klieštiny kde bola iba jedna šrobovica a vytlačilo mi drevené vodorovné stojky skoro o 3cm do vonku. takže to môžem zase opravovať ked sa budem nudiť ;-)
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron