Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod day » Sob 18. Feb 2012 19:46:18

ako to vyriesili susedia?
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat




Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod MartinH » Ned 19. Feb 2012 0:07:33

Keby ste si rozdelili pozemok na dve parcely a postavili si s manzelom dvojdom 2x100m2, bol by uzemny plan dodrzany? Ak ano, potom je to nedomyslene nariadenie a zasluzi si, aby sa k nemu primerane pristupovalo.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Ned 19. Feb 2012 21:58:15

day píše:ako to vyriesili susedia?


su tam na okolí zvacsa poschodove a vtedy je 100m2 viac než dost a je tam plno aj takých ktoré majú zastavaných aspon 200m2 a su zaroven aj poschodove.
Cize tito susedia si asi z UP tazku hlavu nerobili.
Rada by som mala vsetko legalne , snad sa to podari.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Ned 19. Feb 2012 22:02:31

MartinH píše:Keby ste si rozdelili pozemok na dve parcely a postavili si s manzelom dvojdom 2x100m2, bol by uzemny plan dodrzany? Ak ano, potom je to nedomyslene nariadenie a zasluzi si, aby sa k nemu primerane pristupovalo.


Tak toto je velmi dobra pripomienka.
Nedomysleny je cely UP asi aj vtom, ze ci mas 500,700 alebo 1000 m2, zastavat ,mozes vzdy len tych 100m2. Potom si uz asi len kupit vykonnu kosacku.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod ppan » Ned 19. Feb 2012 23:58:20

MartinH píše:Keby ste si rozdelili pozemok na dve parcely a postavili si s manzelom dvojdom 2x100m2, bol by uzemny plan dodrzany? Ak ano, potom je to nedomyslene nariadenie a zasluzi si, aby sa k nemu primerane pristupovalo.


To nemusi byt vzdy schodna cesta, niektore obce maju regulativy postavene tak, ze na mensej vymere pozemku samostatne stojaci dom postavit nedovolia. Su napriklad obce pri Bratislave, ktore nepovolia stavbu na mensom pozemku ako je 600 metrov stvorcovych,aby predisli pripadnej velmi hustej vystavbe.
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod MartinH » Pon 20. Feb 2012 0:56:24

ppan píše:To nemusi byt vzdy schodna cesta, niektore obce maju regulativy postavene tak, ze na mensej vymere pozemku samostatne stojaci dom postavit nedovolia. Su napriklad obce pri Bratislave, ktore nepovolia stavbu na mensom pozemku ako je 600 metrov stvorcovych,aby predisli pripadnej velmi hustej vystavbe.


Je to mozne, treba si dobre precitat text. Kedysi som bol v jednej firme zodpovedny za ekonomiku a dobrym citanim danovych zakonov som dostal 100% legalne do nakladov aj to, co zakonodarca asi nechcel.

Mozno cesta vedie cez dve stavebne povolenia na dvoch parcelach (napr. dom + garaz s dielnou), mozno nie. Treba citat.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Pon 23. Apr 2012 10:07:31

Napokon sme kúpu pôvodného pozemku zastavili a presunuli sa o 5pozemkov ďalej na rozlohu 648m2. Ten už je náš no regulatíva hovorí, zastavanosť 15%, max. do 100 m2. Dali sme kresliť individuálny projekt, ktorý cca zodpovedá rozlohe, urobené to je na 106m2 a je tam všetko čo potrebujem a chcem. Teraz vyvstáva otázka, ako legálne urobiť odstavnú plochu na autá a 25 m2 kôlničku (na kosačku, bicykle, záhradný nábytok...) keď je regulatíva aká je .
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod pohodak » Pon 23. Apr 2012 13:19:18

prisne vzate legalne asi nijak, ale do 25m2 ti staci ohlaska na stavebny urad a tam UP asi nikto kontrolovat nebude
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol

S týmto príspevkom autora pohodak súhlasil
tomas g
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Pon 23. Apr 2012 16:46:57

Vďaka, asi sa spoľahnem nato, že to nebudú kontrolovať. Dnes som volala na stavebný úrad kvôli tlačivu na ohlášku umiestnenia stavebnej búdy. Takmer som padla na zadok. Nemôžu mi stavebnú búdu povoliť, keďže je pozemok ešte prázdny a stavebná búda je doplnková stavba k domu. Takže legálne ďaleko nezájdeš.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod boro » Pon 23. Apr 2012 21:52:31

Daduš píše:Dnes som volala na stavebný úrad kvôli tlačivu na ohlášku umiestnenia stavebnej búdy. Takmer som padla na zadok. Nemôžu mi stavebnú búdu povoliť, keďže je pozemok ešte prázdny a stavebná búda je doplnková stavba k domu. Takže legálne ďaleko nezájdeš.


S takým úradníkom to budete mať veselé. Určite by si mal občerstviť znalosť stavebného zákona. Stavebnú búdu rozhodne nemožno považovať za stavbu, takže žiadne povolenie.

§ 43 stavebného zákona:
"Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu."

S týmto príspevkom autora boro súhlasil
pohodak
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Uto 24. Apr 2012 17:30:12

však mi aj povedala, že ak ju dáme na pätky, tak tam môže byť, ale "ona o tom nevie" . Tak vybavuj v tomto štáte niečo legálne. A to ma iná úradníčka z toho stavebného úradu odporučila na tu ďalšiu aby som si vzala tlačivo na ohlásenie drobnej stavby. Tak ja už neviem či vie pravá ruka, čo robí ľavá.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod tomas g » Str 25. Apr 2012 8:37:27

Daduš píše:však mi aj povedala, že ak ju dáme na pätky, tak tam môže byť, ale "ona o tom nevie" . Tak vybavuj v tomto štáte niečo legálne. A to ma iná úradníčka z toho stavebného úradu odporučila na tu ďalšiu aby som si vzala tlačivo na ohlásenie drobnej stavby. Tak ja už neviem či vie pravá ruka, čo robí ľavá.

Stavebna buda nie je stavba, je to iba zariadenie staveniska. Nevidim dovod, preco by mala byt osadena na patky - staci ju polozit na teren. Nic neohlasujte, budu privezte a je.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Lubomir » Str 25. Apr 2012 9:07:31

Ako som sa len nedavno dozvedel a nemam to nijako potvrdene, do zastavanosti pozemku sa vraj beru aj take veci ako chodniky akolo domu, prijazdove cesty, plot pokial ma betonove zaklady, bazen na zahrade, teda skoro vsetko. Ak je toto naozaj pravda, tak dodrzat zastavanost na malom pozemku je naozaj neraz nad vsetky dobre umysli. Tiez som ju tym padom prekrocil, aj ked nevedome, ale co mam teraz chodit okolo domu len po trave a auto mam parkovat na tiez na trave?
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod tomas g » Str 25. Apr 2012 16:42:29

Lubomir píše:Ako som sa len nedavno dozvedel a nemam to nijako potvrdene, do zastavanosti pozemku sa vraj beru aj take veci ako chodniky akolo domu, prijazdove cesty, plot pokial ma betonove zaklady, bazen na zahrade, teda skoro vsetko. Ak je toto naozaj pravda, tak dodrzat zastavanost na malom pozemku je naozaj neraz nad vsetky dobre umysli. Tiez som ju tym padom prekrocil, aj ked nevedome, ale co mam teraz chodit okolo domu len po trave a auto mam parkovat na tiez na trave?


Toto si treba preverit na stavebnom urade - ci ide o zastavanu plochu objektu, alebo zastavanost aj so spevnenymi plochami. Sam teraz riesim podobny pripad, kde mesto predpisuje maximalnu zastavanost aj so spevnenymi plochami - inde predpisuju iba zastavanu plochu objektu.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat




Predchádzajúci

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť