farbenie betonovych tvarnic /DT/

farbenie betonovych tvarnic /DT/

Poslaťod rybka » Ned 22. Apr 2012 20:38:08

K domu sme pristavili terasu, ktora kedze je vo vyske, ma steny z betonovych tvarnic- su to klasicke DT-cka. Pretoze sme ju robili davnejsie po tom, co bola hotova fasada, tvarnice ostali bez povrchovej upravy. Nevyzera to prilis pekne, preto by som rada tvarnice niecim natrela a tak zjednotila farbu fasady a stien terasy.
Poradite, co a ako na to?
Vygooglila som si viacero farieb na beton, no zlozenie je rozne, jedny su rieditelne vodou, ine nie, zda sa mi /aspon podla obrazkov ;) /, akoby niektore zahladzovali strukturu betonu, vyplnali drobne pory... Farebna skala obmedzena. Daju sa tieto farby doma natonovat? Staci obycajna tonovacia farba ci treba nieco specialne?
Vdaka za rady a postrehy :)
rybka
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 21. Nov 2010 0:28:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: farbenie betonovych tvarnic /DT/

Poslaťod Dodo » Ned 22. Apr 2012 21:02:10

Co tym vyriesite? Od zeny by som ocakaval, ze sa bude snazit tie hranate tvary zjemnit niecim zivym, zazelenalym...
To sa skutocne chcete pocas celej sezony pozerat na farebny beton namiesto kvitnucich rastlin?
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: farbenie betonovych tvarnic /DT/

Poslaťod rybka » Ned 22. Apr 2012 21:33:20

Hihi, no ano, samozrejme aj to, ono som sa nevyjadrila celkom presne, ospravedlnujem sa. V skutocnosti potrebujem zafarbit len 1 kratsiu bocnu stranu + kusok druhej bocnej, vpredu pred terasou uz mame zvyseny zahon, cize tam bude zeleno az az :) na jednej bocnej strane nam rastie pomerne vysoka tuja, ktora je ale zospodu hola, teda nezakryva prave tych potrebnych 50 cm od zeme.
rybka
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 21. Nov 2010 0:28:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: farbenie betonovych tvarnic /DT/

Poslaťod Dodo » Ned 22. Apr 2012 22:54:35

Hihi, tak potom asi najskor vystriekat wapkou (zbavit prachu a volnych castic), nechat uschnut, a pouzit napr. BETEX 2V1 NA BETON S 2131 - farba na betón v dvoch vrstvach (prva ako penetracna).

Nezabudni, ze budes mat vdaka porom vacsiu spotrebu na m² a idealne by bolo tu farbu striekat s pistolou...
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron