Digestor s možnosťou prepnutia - odťah / cirkulácia

Digestor s možnosťou prepnutia - odťah / cirkulácia

Poslaťod KoMiKo » Pia 20. Apr 2012 15:05:35

Pre NED s rekuperáciou sa odporúča cirkulačný digestor. Ja nie som priateľom cirkulačných digestorov, keďže väčšina ich používateľov sa sťažuje ne slabú alebo žiadnu účinnosť a vyššiu hlučnosť. Preto riešim dilemu: dobre funkčný digestor s odťahom ale aj s tepelnými stratami versus menej funkčný digestor s cirkuláciou, ale bez strát. Napadlo ma, že ak by existoval digestor, kde by sa dala prepnúť na zimu cirkulácia a v lete odťah, bolo by to ideálne riešenie.

Prakticky každý digestor umožňuje pri montáži zvoliť, či má pracovať v režime cirkulácie alebo odťahu.

Viete ale aj o takomto digestore, kde sa dá táto funkcia prepínať počas používania bez nutnosti demontáže?
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: Digestor s možnosťou prepnutia - odťah / cirkulácia

Poslaťod tomas g » Pia 20. Apr 2012 18:52:58

Presne tak to riesime u rodicov. Maju prepinaci digestor (nejaky obycajny, tusim Whirpool) - v lete ho prepinam na odtah, v zime ide na cirkulaciu a do odtahovej rury davam z exterieru zatku z 10 cm XPS . Inac, skryta vyhoda je, ze ked diera nie je zapchata, perfektne v kuchyni pocut hlasenie obecneho uradu :-D
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Digestor s možnosťou prepnutia - odťah / cirkulácia

Poslaťod Lubomir » Pia 20. Apr 2012 22:58:21

Velmi zalezi od typu digestora. Prepinat sa ale da pokial viem len podskrinkovy digestor, taky ten klasicky s nosom. Akonahle ide o vstavane digestory, dekorativne kominove ap. tam sa to neprepina. To jedine vymysliet nieco vo vzduchotechnickom potruby, nejaku odbocku lahko menitelnu. Nieco ako tvar Y kde ked upcham cast co ide von tak druhou pojde dovnutra a zase opacne.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Digestor s možnosťou prepnutia - odťah / cirkulácia

Poslaťod KoMiKo » Sob 21. Apr 2012 22:17:12

A viete mi uviesť aj nejaké konkrétne typy, ktoré majú túto funkciu, prípadne pod akým názvom sa táto možnosť zvykne uvádzať, aby som vedel, čo mám hľadať?
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Digestor s možnosťou prepnutia - odťah / cirkulácia

Poslaťod kriloter » Ned 22. Apr 2012 11:04:35

Ja mam podskrinkovy fagor, tam to ide prepinat velmi jednoducho, akurat treba pri cirkulacnom uhlikovy filter, ktory nemam, kedze pouzivam odtah do komina ... je to v panelaku ...
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Digestor s možnosťou prepnutia - odťah / cirkulácia

Poslaťod Lubomir » Ned 22. Apr 2012 13:56:53

KoMiKo píše:A viete mi uviesť aj nejaké konkrétne typy, ktoré majú túto funkciu, prípadne pod akým názvom sa táto možnosť zvykne uvádzať, aby som vedel, čo mám hľadať?

Hladaj akukolvek znacku, len typ musi byt podskrinkovy. Tam totiz prepinas to, ci to kadial digestor vyfukuje nasaty vzduch bude na vrchu digestora a tym padom do potrubia ktore ide do komina, alebo v cirkulacnom rezime vyfukuje mriezkou, ktora je v tom nose co vycnieva spod skriniek dopredu.
Lubomir
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:18:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť