Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod martin1 » Str 21. Jan 2009 22:45:37

katastra? a co s katastrom? sak na katastri geodet zapisal predvynaty pozemok a dal mi uz hotový poklad pre opu, za 5-ku samozrejme...
no kazdopadne nervov to je dost a treba zvazit ci stary dom kupit alebo novy. ale ked clovek zacne skoro, tak nervy nemusia byt. podla mojich skusenosti ked mate pozemok, tak treba zacat s projektom u seriozneho projektanta tak teraz najneskor, aby najneskor v maji ste zacali behat po uradoch, ak chcete bez nervov zacat stavat od aprila 2010, zvazil by som aj ludi co behaju po uradoch za peniaze, mne to ponukali za 40-litrov, ale nemam na rozhadzovanie a povedal som si ze tie urady pobeham aspon budem ma skusenost...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod martin1 » Str 21. Jan 2009 22:48:42

este jedna vec, nebal si sa pokuty, ze si zacal stavat este pred stavebnym povolenim?
ja mam od miestenho uradu od strarostu suhlas ze moj zamer je v sulade s uzemnym planom a bude schvalovany v stavebnom konani. co povazujem za dolezity papier a dufam ze stavebne povolenie bude uz len formalita, ale stavat pred stavebnym povolenim by som sa pri Ba bal, blavacki uradnici hrr
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod ziletka » Štv 22. Jan 2009 12:20:30

kedze som projekt aj povolenie vybavoval zo zahranicia a nechcel som s povoleniami zatazovat rodinu, tak som to nechal vsetko vybavit projektantku. Stalo to 10tis, a vybavenie komplet vsetkych povoleni az po stavebne trvalo asi mesiac a tyzden (je pravda ze som ju aj dost nahanal, obehali sme susedov s podpismi, vsetko co sa dalo urychlit sme urychlovali cez znamych a dost nam pomohol aj pravnik, ktory mal dost znamosti). 13.6 konecne poslala prve navrhy projektu ( vtedy aj zacala vybavovat povolenia) a 15.7 sme zacali so zakladmi (stavebne povolenie sme mali asi do tyzdna. samozrejme sme zacali s pracami so suhlasom starostu).

este aby som dal nieco k teme:
Povodne som chcel stavat novy dom, lebo rekonstrukcia je narocnejsia a v mnohych pripadoch aj drahsia. Kedze zohnat dobry pozemok je problem a naskytla sa moznost prerobit stary dom z rodiny, tak sme sa do toho pustili a nelutujem. Je na vybornom mieste, a stale mam este k dispozicii nervy ktore som usetril na povoleniach :D Tazke s prerobenim bude urcite kopa prace a nervov, ale kedze robim na svojom tak sa z toho tesim.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod quark » Štv 22. Jan 2009 12:41:08

martin1 píše:este jedna vec, nebal si sa pokuty, ze si zacal stavat este pred stavebnym povolenim?
ja mam od miestenho uradu od strarostu suhlas ze moj zamer je v sulade s uzemnym planom a bude schvalovany v stavebnom konani. co povazujem za dolezity papier a dufam ze stavebne povolenie bude uz len formalita, ale stavat pred stavebnym povolenim by som sa pri Ba bal, blavacki uradnici hrr


nebal som sa,
všetkých susedov som obehal a vysvetlil som im že začnem stavať aj bez povolenia aby o tom vedeli, tak sme sa aj spoznali pokecali sme o projektoch, potykali, popili a tak..... a počas stavby sme si všetci pomáhali....
nie je nad dobré susedské vzťahy......toto je najväčšia zložka ceny pozemku!!!!!
Naposledy upravil quark dňa Pia 23. Jan 2009 11:49:09, celkovo upravené 1
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod martin1 » Štv 22. Jan 2009 16:35:06

dnes sa mi zadarilo to povolenie od pozemkoveho uradu, ked nie su znamosti, tak mi to lezalo dva mesiace dakde v kope, ked sa dake znamosti (celkom vysoke, asi 4-najvyssie v hierarchii) nasli, tak odrazu to ide aj za den - I love Slovakia :drink
postrehol som tych susedov, ze tu niekto ich obehol s podpismi. takto to je mozne urychlit? a co im dat podpisat?
ja som sa pytal na stavebnom urade, ci mam priniest suhlasy susedov a oni na to, ze susedom budu oni posielat veci a potom budu mat susedia cas na vyjadrenie. toto ako to urychlit, ked mi toto povedali?
ps: myslim ze to suvisi s temou...
Naposledy upravil martin1 dňa Štv 22. Jan 2009 16:54:17, celkovo upravené 1
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod joko » Štv 22. Jan 2009 16:52:08

To Martin. Sme veľmi ďaleko od pôvodnej témy no odpoviem Ti , ako to fungovalo u mňa. Vodná stavba ČOV, stavebné povolenie. Na územný plán som musel mať písomný súhlas susedov, a k tomu , ako si písal, dostali do rúk každé rozhodnitíe, mali na to čas na odvolanie 15 dní od dátumu prevzatia, aby rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť. A k tomu ešte všetky návratky sa musia vrátiť odosielateľovy, a ak adresát mi to neprevzal, tak to stálo na pošte predpísanú lehotu nadoručenie, a až po tom to vrátili odosielateľovi. Tak tzn. každé rozhodnutie aby bolo právoplatné trvá najmenej 1 masiac.Ja som chcel chalupu kolaudovať, podmienkou pre mňa sa stala legalizácie ČOV. Začal som 11,01,08 kolaudoval som 08,10,08, súpisné číslo15,01,09. A to som nemusel ani tehlu položiť, len papiere dotiahnúť. :drink Na šťastie! ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod martin1 » Štv 22. Jan 2009 16:56:05

myslim ze toto s temou suvisi, lebo ide o rozdiely pri rekonstrukcii a novom, kedy je otazka povoleni pre niekoho mozno aj najdolezitejsia...
ide mi len o to ci to s tymi podpismi urychlit? ci to dat na stavbny rovno z nejakymi podpismi, ale ked mi povedali ze aj tak to rychlejsie nebude, potrebujem to stavbne do dvoch mesiacov max, kurnik
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod ziletka » Štv 22. Jan 2009 17:02:52

presne to nepoviem, lebo ako som spominal, vsetko robila projektantka, ale ked sa nieco posiela a caka sa ci sa odvolaju alebo nie, tak na tom tlacive ktore dostanes ty by mala byt cast pre podpis kde sa mozu vzdat odvolania. Ak to tam nieje, tak sa to moze asi dopisat na zadnu stranu, s tym ze sa presne napise ze sa vzdavaju prava na odvolania a podpis. A so vsetkymi podpismi ides zas na urad, kde by to mali zpravoplatnit.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod joko » Štv 22. Jan 2009 17:45:10

Tak ako Ziletka píše. V jednom prípade mi rozhodnutie vyhotovili na počkanie, a aby lehoty sa skrátili, tak som poštára robil sám, nechal som podpísať doručenky, a tie so vrátil odosielateľovi. Ale priznám sa o vzdania sa odvolania nemám skúsenosti. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod martin1 » Štv 22. Jan 2009 23:24:01

ziletka píše:presne to nepoviem, lebo ako som spominal, vsetko robila projektantka, ale ked sa nieco posiela a caka sa ci sa odvolaju alebo nie, tak na tom tlacive ktore dostanes ty by mala byt cast pre podpis kde sa mozu vzdat odvolania. Ak to tam nieje, tak sa to moze asi dopisat na zadnu stranu, s tym ze sa presne napise ze sa vzdavaju prava na odvolania a podpis. A so vsetkymi podpismi ides zas na urad, kde by to mali zpravoplatnit.

na tom tlacive - ziadost o stavebne povolenie - len je vymenovaníe susedov, vies mi prosim poradit, ak na zadnu stranu sa to moze napisat, ze ako to presne naformulovat? co tam presne napisat? susedia mi to myslim podpisu...
ps: teraz pozeram ze tam je v prilohach napisanem ze je mozne dolozit doklady o rokovaniach s ucastnikmi stavbeneho konania, ak sa konali pred podanim ziadosti, to je asi predpokladam ono...
a este jedna vec ma trapi, mam dvoch jasnych susedov a potom este z dvoch stran mojho pozemku su cesty, v LV oznacene ako miestna komunikacia, jedna z nich e bez vlastnika (nevysporiadane - objavil som az v pozemkovej knihe, ze to je malicky zvysok z toho co volakedy vlastnila jedna zenska - teraz strasne stara, a nechala to ako cestu pre tych, ktorym predala tam pozemky) a druha je cesta vlastnena siestymi ludmi (mnou nie). Aj toto su moji susedia, ktorych musim oslovit? nastavebnmom urade mi to nechceli velmi objasnit, tvria ze sa tam pisu susedia, ovabam sa aby susedia neboli aj vlastnici cesty, to by som sa nabehal...pripadne nevietemi niekto poradit, ze kto by toto vedel ako to je, pripadne kde sa o tom v zakonoch pise? :(
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod deko » Pia 23. Jan 2009 10:06:37

je tam napisane "susedia"? Kratky slovnik slovenskeho jazyka hovori: "sused -a mn. -ia m. - kto býva vedľa al. blízko bydliska, pôsobiska niekoho iného.". A kedze okrem tych dvoch ludi tam nikto iny nebyva, tak niet o com.

keby bolo napisane "vlastnici okolitych pozemkov", tak je to samozrejme ine...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Rekonstruovat stary alebo postavit novy?

Poslaťod martin1 » Pia 23. Jan 2009 10:51:03

no je tam, susedne pozemky: parcelne cislom druh pozemku, vlastnik meno, adresa...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod martin1 » Pia 23. Jan 2009 11:11:58

uz som to vygooglil, ide to ze v zmysle zakona o správnom konani paragrafu 53 sa moze ucastnik konania v zapisnici pisomne alebo usten vzdat prava na odvolanie, potom urad nemusi rozposielat to susedom, uz len dotiahnut co je to ta zapisnica, ci to mozem na papier spysat a dat im podpisat, alebo to musi byt pred notarom, alebo do nejakej konkretnej zapisnice a tiez ci susesedia aj spolumajitelia cesty (niektori su inak uz mrtvi...).
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod deko » Pia 23. Jan 2009 13:07:33

martin1 píše:uz som to vygooglil, ide to ze v zmysle zakona o správnom konani paragrafu 53 sa moze ucastnik konania v zapisnici pisomne alebo usten vzdat prava na odvolanie, potom urad nemusi rozposielat to susedom, uz len dotiahnut co je to ta zapisnica, ci to mozem na papier spysat a dat im podpisat, alebo to musi byt pred notarom, alebo do nejakej konkretnej zapisnice a tiez ci susesedia aj spolumajitelia cesty (niektori su inak uz mrtvi...).


ja by som to urcite spIsal, notar nemusi byt (ale to sa moze menit v zavislosti od lokalnych podmienok. ak su mrtvi, tak urcite maju dedicov...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako na povolenia pri rekonstrukcii alebo stavbe?

Poslaťod martin1 » Pon 26. Jan 2009 16:45:54

Pre pokracovanie mojho povolovacieho pribehu - pozemkovy urad som presiel, pomohli az znamosti, po ktorych bol papier za 2 dni, inak na mna 2 mesiace kaslali, teraz idem na stavebne povolenie, kde mi uz povedali ze take 3 mesiace to trvava :( chcel som urychlit cez tych susedov, ale mi povedali, ze aj cesta su susedia (je tam vedla mna jedna nedolezita cesta s 12 spolumajitelmi) a tak ze mam spolu aj s tou cestou 18 susedov (spoluvlastnikov) - z ktorych uz dnes viem ze jeden je neznamy a takmer mrtvy (stara babka bez LV a len z pozemkovej knihy som ju nasiel), ktora sa vzadala pozemku v prospech cesty, len to ptravne nedotiahla, a potom jeden mrtvy alkoholik (neprebehlo este dedicske). Navyse maju adresy po celom Slovensku. Oslovit ich pre urychlenie konania vraj mozem az po rozhodnuti, mi na stavebnom povedali. Takze to urychlit asi mozem tazko :( Jedine na stavebnom urade ze zaposobim a starostu nejako presvedcim...bez toho v marci kopat zacat nemozem - ach :?
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia