"Dom za milion" v Bratislave

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod Vlado » Str 18. Apr 2012 17:52:14

Napisem ti aj svoju cestu za domom.
Najskor prace :

svojpomoc - zaklady,mury,strop,armovanie zeleza,krov a salovanie schodov tesar na dochodku za 220 eur /robota viacmenej nasa,on rezal a navigoval/ krytina,priecky,voda,radiatorove kurenie,voda a odpady,elektrina otec,sadrokarton,malovanie,obklady a dlazby,montaz kuchyne,laminatove podlahy,
firmy - vsetok beton domiesavace a pumpa,omietky,betonove potery,montaz kotla a jeho spustenie,plynova ,vodovodna pripojka/90 metrov/

Teraz casovo.Prve planovanie zacalo niekedy v 2007 a zaklady sa kopali na jesen 2009,teraz este ma caka oblozenie spodnej kupelne a chodby,montaz plavajucej podlahy,parapety,dvere,a za dva mesiace hadam mozeme uvazovat o stahovani,byvame u mojich svokrovcov.Tie dva roky planovania boli venovane viac menej studovaniu portalov/ v zaciatku e-filip,ostavbe,living.cz,tzb-info.cz/,casopisov,knih a podobnych pre teba teraz somarin,pocas vystavby neocenitelnych vedomosti a skusenosti druhych ludi presne ako pisal esde.Takze suma sumarum od myslienky po stahovanie 5 rokov.Vela stastia.
Vlado
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:19:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod k+k » Str 18. Apr 2012 20:02:10

Co myslis tym domom za milion ? Lebo za mil EUR, no problema :ano: , za milion byvalych chechtakov, cili SKK, co mame teda cca 33 tis EUR, bungalov so zastavanou plochou 100m2 asi nie (matros vyjde viac). Za tych 60 tis EUR by to uz slo, ale tvrda svojpomoc bude nutna.
A co sa tyka doby vystavby, ... hm, napriklad my sme mali hrubu stavbu na kluc, potom zivnostnici v kombinacii so svojpomocou, zaciatok vystavby sep 2008, stahovanie oktober 2009, dostavanie v nedohladne :dash
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod scarinko » Štv 19. Apr 2012 8:32:13

Dom za milion je nazov toho projektu na ktory som odkazoval ze by som pripadne chcel stavat. Ten dom mal postaveny za 50k zvacsej casti svojpomocne.
Pozeral som to a pise tam ze na kluc by to bolo za cca +20k €. Ked ratam ze by som mohol mat 60k tak nieco by som mohol dat urobit firmam a nieco mozno svojpomocne a mozno by to aj vyslo, ale stale je tu mozno...
predpokladam ze svojpomocne by som zvladol (s kamosmi): sadrokarton, obklady, dlazby, malovanie, kuchynu zmontovat (chcem jedine Ikeu)
mozno trocha betonu zadara by sa naslo (neviem kolko)
nabytok si zozeniem potom(postel mam a stol na PC tiez, ostatne mi az tak nechyba)
scarinko
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 17. Apr 2012 13:49:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod pohodak » Štv 19. Apr 2012 8:52:09

par poznamok:

- neverim tomu ze ten dom postavil za 50k, z vacsej casti svojpomocne a za pol roka...to moze rozpravat ludom ktori v zivote postavili akurat psiu budu...ved aj v tom blogu pise ze pracoval priemerne 2 hodiny denne s materialom a 4 hodiny organizacia stavby...6 mesiacov je 382 dni x 2 hodiny = 764 hodin (predpokladajme ze tam naozaj bol kazdy jeden den), za ten cas nespravis na stavbe zhola nic...
- moc by som sa nespoliehal na to ze vystavbou na kluc ti niekto postavi m2 uzitkovej plochy za 700euro
- zrovna do obkladov a dlazieb by som sa svojpomocne nepustal ked s tym nemas skusenosti
- urcite skor zvladnes betonovanie ci murovanie
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod Ludo » Štv 19. Apr 2012 9:21:42

len pikoska
co sa da spravit na stavbe ak na to máš dve hodiny?
NIČ
lebo - trištvrte hodiny si pripravuješ náradie a rozkladáš materiál po dvore, dalšiu trištvrte hodinu to na konci odkladáš a čistíš a za tú polhodinku tak akurát možeš vieš čo.... :lol:
obísť sa to dá - ak si najmeš nejakých brigádnikov - ktorým ráno hodinu vysvetluješ čo a ako majú cez deń robiť a večer to na hodinku po nich skontroluješ
len to už neni tak celkom svojpomoc-aj ked pomoc to je veľká :ano:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod scarinko » Štv 19. Apr 2012 9:30:15

pohodak píše:- zrovna do obkladov a dlazieb by som sa svojpomocne nepustal ked s tym nemas skusenosti
- urcite skor zvladnes betonovanie ci murovanie


ja skusenosti nemam ale kamosi - kolegovia maju, tiez mam kamosa co robi prerabky bytov a tam sa tieto veci robia stale takze ja som skor ten brigadnik co beha s furikom po stavbe
ako sa hovori silny a sprosty
scarinko
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 17. Apr 2012 13:49:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod Jookie » Štv 19. Apr 2012 9:37:26

Dalsie veci ktore zvladnes vpohode (po ukazke / kratkom studovani):
- vykopove prace (kopania bude dost - vodovodna, elektricka, kanalizacna, plynova pripojka; zaklady domu, zaklady plotu)
- hydroizolacia zakladov (natieranie Penetralom, ukladanie natavovanych pasov, alebo ina hydroizolacia), hydroizolacia stien / zeme v kupelni
- sekanie drazok na elektriku, ak ti nejaky elektrikar alebo zdatny kamarat nakresli kadial by mali ist kable; to iste pre vodovodne trubky
- ak budes mat rovne steny, tak lepidlo a sietku si schopny tiez natiahnut sam, a na finalnu omietku si niekoho zavolas
- bleskozvod - zase po instrukciach elektrikara, ktory ti potom dokonci tu odbornu robotu
- ukladanie mineralnej vlny do strechy pred tym sadrokartonom
- pokladka plavajucich podlah
- podbitie strechy niecim (napr. tatranskym profilom) a aj natieranie dreva na samotne podbitie.
- ...a hlavne... upratovanie :-D kazdy krok stavby vyprodukuje nejake mnozstvo odpadu (kartony, igelity, kusky tehal a betonu, ...), majstri po sebe takmer zasadne nepracu, a kedze sa to dost hromadi, tak to treba priebezne vypratavat, utierat, vysavat, lebo potom sa nie je kde pohnut. Chvilami som mal pocit, ze na stavbe hlavne upratujem a obcas aj robim nieco skutocne uzitocne. Inac za tie 2 hodiny denne akurat tak popraces po majstroch :-D

Este k tym dvom hodinam - na dve hodiny sa tam fakt neoplati ist, to tam treba byt aspon 4 az 6 hodin (napr. od 18:00 do 23:59) aby sa aj nieco spravilo. A aj tak som mal stale dojem, ze za vsetky vecery pondelok az piatok som dokopy urobil asi tolko, ako za jednu poriadnu sobotu (od 09:00 do 21:00). Je vhodne potom robit aj v nedelu, i ked nie kazdy si trufne, lebo sa boji ze co povedia susedia...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod scarinko » Štv 19. Apr 2012 10:41:10

susedov sa nebojim, zahradu tam mame uz asi 30 rokov a na jednej strane je 185 rocna babka ktora von chodi tak raz za tyzden a na druhej strane je zahrada otcovho kamarata
skor mam obavu ze pokial nepostavia tu cestu z toho projektu Dunajske predmestie nedostane sa tam ziadne vacsie auto, ulicky v palenisku su dost uzke a este v nich parkuju auta takze tam ledva prejdem na osobaku a neviem si predstavit ako by tam sla tatrovka s miesackou
na zahrade mame uz v podstate po stranach susedov a na jednej kratsej strane pletivovy plot a na strane vchodovej je brana cca 3,5m dvojkridlova a dlhy plot s betonovym zakladom a vlnitym plechom cca 2,5m vysoky. Na konci toho plota su pri el.stlpe murovane el.hodiny (380v+230v)
za branou kusok vlavo je vodovodna sachta, v zahrade je aj studna s udajne pitnou vodou ale pumpa je dead.
Moj problem je ze na zahrade je asi 300m3 bordelu ktory tam moj zlaty ocko za 30r navlacil, zlozenie (20% zelezo, 60% drevo, 20% ostatny bordel), dokonca su tam take veci ktore mi nikto nevie povedat ako to tam dostali kedze to musi vazit aj tonu a urcite viem ze zeriav si na to nevolali
problem je ze nemam prachy na kontajnery v ktorych by to niekto niekam odviezol
scarinko
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 17. Apr 2012 13:49:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod ziletka » Štv 19. Apr 2012 11:57:57

scarinko píše:susedov sa nebojim, zahradu tam mame uz asi 30 rokov a na jednej strane je 185 rocna babka ktora von chodi tak raz za tyzden a na druhej strane je zahrada otcovho kamarata
skor mam obavu ze pokial nepostavia tu cestu z toho projektu Dunajske predmestie nedostane sa tam ziadne vacsie auto, ulicky v palenisku su dost uzke a este v nich parkuju auta takze tam ledva prejdem na osobaku a neviem si predstavit ako by tam sla tatrovka s miesackou
na zahrade mame uz v podstate po stranach susedov a na jednej kratsej strane pletivovy plot a na strane vchodovej je brana cca 3,5m dvojkridlova a dlhy plot s betonovym zakladom a vlnitym plechom cca 2,5m vysoky. Na konci toho plota su pri el.stlpe murovane el.hodiny (380v+230v)
za branou kusok vlavo je vodovodna sachta, v zahrade je aj studna s udajne pitnou vodou ale pumpa je dead.
Moj problem je ze na zahrade je asi 300m3 bordelu ktory tam moj zlaty ocko za 30r navlacil, zlozenie (20% zelezo, 60% drevo, 20% ostatny bordel), dokonca su tam take veci ktore mi nikto nevie povedat ako to tam dostali kedze to musi vazit aj tonu a urcite viem ze zeriav si na to nevolali
problem je ze nemam prachy na kontajnery v ktorych by to niekto niekam odviezol

drevo sa ti moze hodit na palenie (ci uz do krbu, na zahradu do grilu, gulase, opekacky alebo kurenie v dome na drevo.)
zelezo by ti mohli poriesit cigani. ku nam z casu na cas pridu ze ci nemam stare zelezo. pridu s autom a privesom, odvezu co im dovolim, dohodneme sa na nejakej sume a je to. Dostanes za to menej ako keby si to sam odviezol do srotu ale zas mas to bez prace a odvozu.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod sigma » Štv 19. Apr 2012 13:34:56

Kontajner 30m3 ma stal cca 400EUR (pri Nitre)
Tento príspevok obsahuje iróniu, sarkazmus, dobre mienené rady a osobné (zlé) skúsenosti.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod scarinko » Štv 19. Apr 2012 13:41:45

400€ x aspon 7 = 2800€

super ne?

zvlast ked nemam ani € navyse
scarinko
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 17. Apr 2012 13:49:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod ziletka » Štv 19. Apr 2012 13:57:37

uvedom si ze tam nemas 300m3 bordelu.
viem ze tvoje udaje su len orientacne, ale ked sa ich chytime tak:

- 20% zelezo - 60m3 zeleza bude pekna kopka penazi
- 60% drevo - 180m3 dreva bude na xx rokov kurenia "zadarmo". (xx rozumej dvojciferne cislo nezacinajuce jednotkou)
- 20% bordelu - 60m3, takze tie kontajnery by si potreboval 2 (naklady by sa mohli preplatit z ciastky utrzenej za zelezo)

vysledok: cisty pozemok, dreva do aleluja, mozno nejake chechtaky aj zostanu.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasil
fefe30
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod fefe30 » Štv 19. Apr 2012 14:26:20

ziletka píše:uvedom si ze tam nemas 300m3 bordelu.
viem ze tvoje udaje su len orientacne, ale ked sa ich chytime tak:

- 20% zelezo - 60m3 zeleza bude pekna kopka penazi
- 60% drevo - 180m3 dreva bude na xx rokov kurenia "zadarmo". (xx rozumej dvojciferne cislo nezacinajuce jednotkou)
- 20% bordelu - 60m3, takze tie kontajnery by si potreboval 2 (naklady by sa mohli preplatit z ciastky utrzenej za zelezo)

vysledok: cisty pozemok, dreva do aleluja, mozno nejake chechtaky aj zostanu.


Takto musíš rozmýšlať a postupovať pri celej stavbe. Inak sa Ti to poriadne predraží. Musíš rozmýšlať, kde čo zohnať, ako ušetriť
inak ti nepostačí ani dvojnásobok tej sumy čo máš v pláne investovať do domu. A zvlášť v BA, kde určite drahšie ako mimo BA.

Tak napr. známu v BA prerobenie 1 izb. bytu stálo 700 tis. Sk v starých. Ja mám zato na 80% postavenú hrubú stavbu, no nie v BA.

Držím palce. ALe treba sa triezvo rozhodnúť podla tvojich môžností aj finančných a fyzických na aký veľký dom sa môžeš pustiť. Aby si to zvládol v pohode..
Obrázok užívateľa
fefe30
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 14:35:19
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod pohodak » Štv 19. Apr 2012 14:39:52

fefe30 píše: A zvlášť v BA, kde určite drahšie ako mimo BA.


blbost, v BA a okoli je (vyrazne) lacnejsi material ako na zvysku slovenska...drahsie je praca, ale to ta pri svojpomocnej vystavbe nemusi trapit...
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: "Dom za milion" v Bratislave

Poslaťod scarinko » Štv 19. Apr 2012 14:58:56

fefe30 píše:
ziletka píše:uvedom si ze tam nemas 300m3 bordelu.
viem ze tvoje udaje su len orientacne, ale ked sa ich chytime tak:

- 20% zelezo - 60m3 zeleza bude pekna kopka penazi
- 60% drevo - 180m3 dreva bude na xx rokov kurenia "zadarmo". (xx rozumej dvojciferne cislo nezacinajuce jednotkou)
- 20% bordelu - 60m3, takze tie kontajnery by si potreboval 2 (naklady by sa mohli preplatit z ciastky utrzenej za zelezo)

vysledok: cisty pozemok, dreva do aleluja, mozno nejake chechtaky aj zostanu.


Takto musíš rozmýšlať a postupovať pri celej stavbe. Inak sa Ti to poriadne predraží. Musíš rozmýšlať, kde čo zohnať, ako ušetriť
inak ti nepostačí ani dvojnásobok tej sumy čo máš v pláne investovať do domu. A zvlášť v BA, kde určite drahšie ako mimo BA.

Tak napr. známu v BA prerobenie 1 izb. bytu stálo 700 tis. Sk v starých. Ja mám zato na 80% postavenú hrubú stavbu, no nie v BA.

Držím palce. ALe treba sa triezvo rozhodnúť podla tvojich môžností aj finančných a fyzických na aký veľký dom sa môžeš pustiť. Aby si to zvládol v pohode..


chlapi sice pekne rozmyslate ale:

1) nie je to nijak roztriedene tj predstav si smetisko a to je asi taky obraz ako to asi vyzera
2) to drevo je prachnive cervotocove po tych rokoch neviem ci by sa dalo pouzit (samozrejme cast si chcem nechat - ta co je poprikryvana a dobra to je jasne)
3) toto smetisko zabera asi tak 50% plochy pozemku a ja ho nemam kam dat
4) som sam a kym vyselektujem schopne a neschopne drevo a zelezo a proste vsetko tak to potrva asi roky, pricom niektore veci ani nedvihnem
5) ako to zelezo odveziem do zberu? (Mam Micru - bez gule)
6) na to aby som kuril drevom musim mat zrejme nejaky krb ktory by vykuroval dom a s tym som velmi nepocital

pridavam nejake foto (a to by som povedal ze je ta lepsia cast)
ObrázokObrázok
scarinko
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Uto 17. Apr 2012 13:49:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron