Postup prac po hrubje stavbe - ELE + Omietky voda az potom?

Re: Postup prac po hrubje stavbe - ELE + Omietky voda az pot

Poslaťod tienik » Uto 17. Apr 2012 19:57:13

boro píše:Ja som pred omietkami osadil krabice a chráničky od krabíc dole k podlahe. Teraz, po omietkach, napojím chráničky, naťahám káble (podlahou) k rozvádzaču. Potom uložím eps a lejem poter.



aj to je riesenie
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Postup prac po hrubje stavbe - ELE + Omietky voda az pot

Poslaťod tienik » Uto 17. Apr 2012 20:20:18

MartinH píše:
Ja som asi staromodny, ale rozvodom v podlahe som sa vyhybal ako sa len dalo. Ked si spomeniem na tu etapu, som naozaj rad, ze na podlahe zavadzal len centralny vysavac a nic ine.

Pri kabloch nevidim ziadnu nevyhodu oproti vedeniu v podlahe. Do prvej zasuvky isiel kabel zhora a potom pokracoval v dolnej instalacnej zone do druhej, tretej atd. No a svetla su aj tak hore.

V ostatnom ako povedali Joko +Tienik. Z principu by som odmietal, aby profesia A planovane pokazila pracu profesie B. Pri problemoch nebude nikto z nich zodpovedny sa vysledok !!


chapem na jednej strane Tvoje obavy, ale skusim aj iny pohlad - mna ako cloveka priduceho do domu co nepoznam. Ja neviem co kde bude, kde bude kto vrtat a tak. Takze vodorovne trasy kablov v stene su iste riziko - predsa len !poskodis" znacnu cast steny. Ale pokial to robis sa sebe a mas veci premyslene 2 kroky vopred, nevidim prekazku aby to tak nemohlo byt.
Mna osobne napriklad dohnali okolnosti tiez k ciastocnemu vedeniu kablov hore - a to na casti podkrovia. Po zemi mi ide rozvod rekuperacie a nechcel som to krížiť z elektrikou - aby som nemal problemy pri pokladke polystyrenu.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron