Ako spravit spad?

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod jepeto » Sob 25. Sep 2010 22:27:57

MartinH,
a co sa tyka tych PP vlakien vs. Kari siete, vies poradit ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Ako spravit spad?

Poslaťod noname » Ned 26. Sep 2010 1:38:49

MartinH píše:
jepeto píše:MartinH
aj ked beton s kari bude mat na konci pribliznu vysku cca 7-8 cm nebojis sa ze pod vahou auta praskne na spoji poter s vonkajsou dlazbou, kedze EPS bude az do konca a poter neprevazujes s podkladovym betonom ???

Na nejake teroreticke rozbory nemam kvalifikaciu. Ale mal by som vacsi strach, keby cast bola previazana a cast nie, potom by sa poter nehybal ako jeden celok.

Neviem ci to niekoho ukludni ale ja mam EPS 150 ( 200 som nezohnal ) a asi 6 cm poter len s PP vlaknami bez kari ( je tu kdesi tema ci stacia PP vlakna do garaze) a pri stupe do garaze som EPS nedal. Ktosi pisal ze najnamahaveji je narazovy tlak pri vstupe. Chcel som 8 cm poter aj ti co mi poter robili vraveli, ze je tam 8 cm ale po navrate z prace a premerani zostavajucej vysky je jasne ze urobili poter len 6 cm max 7 cm. :kill . Ci mi praskne ci nie neviem, dost som mal obavy - pred dlazbou do dost "dunelo", vobec to nemalo zvuk ako podlaha v garazi. Planovanny epoxidovy nater som kvoli obavam zmenil na dlazbu ( kedze poteru bolo menej). Kupil som kvalitnu gresovu 8 mm hrubu dlazbu vo vypredaji po 5 eur a po pokladke dlazby mam trocha lepsi pocit. Lepidlo pevne, dlazba pevna, mam pocit ako s 8 cm poterom. Uz to ani tak neduni. Ale ci praskne ci nie neviem, auto tam tak skoro nevojde ...To nie je v ziadnom pripade odporucany postup ale iba rekapitulacia biedneho nepripraveneho stavebnika. Dnes by som EPS nedaval - ale kedze som potreboval dvihnut podlahu v garazi o 18 cm nic lepsie na usetrenie prace ako 10 cm EPS + 8 cm poter ma nenapadlo. Ale 10 EPS 150 som v malom mnozstne kupil tak draho ze 18 cm poter by vysiel asi lacnejsie. Ale ako som uz spominal po tej dlazbe dom o dost kludnejsi....p.s. prosim nekomentovat - nerad sa vraciam k veciam co som urobil nie presne podla svojich predstav a nechcem sa uz nad nimi trapit. :oops: ale kari s PP vlaknami by som asi ani dnes nedal.
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod jepeto » Ned 26. Sep 2010 8:07:06

noname píše:
MartinH píše:
jepeto píše:MartinH
aj ked beton s kari bude mat na konci pribliznu vysku cca 7-8 cm nebojis sa ze pod vahou auta praskne na spoji poter s vonkajsou dlazbou, kedze EPS bude az do konca a poter neprevazujes s podkladovym betonom ???

Na nejake teroreticke rozbory nemam kvalifikaciu. Ale mal by som vacsi strach, keby cast bola previazana a cast nie, potom by sa poter nehybal ako jeden celok.

Neviem ci to niekoho ukludni ale ja mam EPS 150 ( 200 som nezohnal ) a asi 6 cm poter len s PP vlaknami bez kari ( je tu kdesi tema ci stacia PP vlakna do garaze) a pri stupe do garaze som EPS nedal. Ktosi pisal ze najnamahaveji je narazovy tlak pri vstupe. Chcel som 8 cm poter aj ti co mi poter robili vraveli, ze je tam 8 cm ale po navrate z prace a premerani zostavajucej vysky je jasne ze urobili poter len 6 cm max 7 cm. :kill . Ci mi praskne ci nie neviem, dost som mal obavy - pred dlazbou do dost "dunelo", vobec to nemalo zvuk ako podlaha v garazi. Planovanny epoxidovy nater som kvoli obavam zmenil na dlazbu ( kedze poteru bolo menej). Kupil som kvalitnu gresovu 8 mm hrubu dlazbu vo vypredaji po 5 eur a po pokladke dlazby mam trocha lepsi pocit. Lepidlo pevne, dlazba pevna, mam pocit ako s 8 cm poterom. Uz to ani tak neduni. Ale ci praskne ci nie neviem, auto tam tak skoro nevojde ...To nie je v ziadnom pripade odporucany postup ale iba rekapitulacia biedneho nepripraveneho stavebnika. Dnes by som EPS nedaval - ale kedze som potreboval dvihnut podlahu v garazi o 18 cm nic lepsie na usetrenie prace ako 10 cm EPS + 8 cm poter ma nenapadlo. Ale 10 EPS 150 som v malom mnozstne kupil tak draho ze 18 cm poter by vysiel asi lacnejsie. Ale ako som uz spominal po tej dlazbe dom o dost kludnejsi....p.s. prosim nekomentovat - nerad sa vraciam k veciam co som urobil nie presne podla svojich predstav a nechcem sa uz nad nimi trapit. :oops: ale kari s PP vlaknami by som asi ani dnes nedal.


noname
ja som sa rozhodol pre PP vlakna aj koli pracnosti - nemusim este roztahovat kari siete ..... Co sa ale tyka garaze tak tam som rozmyslal ze skombinujem PP vlakna s Kari sietou na VCHODE go garaze (koli este vacsiemu spevneniu a dobremu pocitu, ze som spravil vsetko pre to, aby poter nepraskol)
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod sigma » Ned 26. Sep 2010 21:29:01

noname píše:...
ja mam EPS 150 ( 200 som nezohnal ) a asi 6 cm poter len s PP vlaknami bez kari...
...ale kari s PP vlaknami by som asi ani dnes nedal.


Mate nieco proti kari sietovine? Ak bude slaby beton, alebo neunosny podklad, praskne aj dlazba. Urcite sa to nerozpadne hned na strk, ak ste tam dali trochu cementu, ale kari rohoz v poteri je ako sklotextilna sietka na armovanie stierky na fasadu.
Kari rohoz ma jednu jedinu nevyhodu - velke rozmery a komplikovana doprava.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod noname » Ned 26. Sep 2010 21:49:28

sigma píše:
noname píše:...
ja mam EPS 150 ( 200 som nezohnal ) a asi 6 cm poter len s PP vlaknami bez kari...
...ale kari s PP vlaknami by som asi ani dnes nedal.


Mate nieco proti kari sietovine? Ak bude slaby beton, alebo neunosny podklad, praskne aj dlazba. Urcite sa to nerozpadne hned na strk, ak ste tam dali trochu cementu, ale kari rohoz v poteri je ako sklotextilna sietka na armovanie stierky na fasadu.
Kari rohoz ma jednu jedinu nevyhodu - velke rozmery a komplikovana doprava.



Myslel som ze by som nedal kombinaciu kari s PP vlaknami. Nie som ziadny odbornik ale nemyslim ze je potrebne jedno aj druhe. ( aj ked asi neuskodi a ako pise Jepeto - kvoli dobremu pocitu je to OK. ). Ale empiricky dokaz o kolko percent sa poter zlepsi v tahu, tlaku atd pri kombinacii kari s PP vlaknami podla mna nikde nikto nenajde. Kari ma este nevyhodu ze treba dohliadnut aby bola v takej vyske ako ma byt inac je malo ucinna. p.s ked "znackovi betonovi poterari" uz nedavaju kari len PP vlakna tak som nedal ani ja. Aj tak by som si len musel tipnut hrubku a velkost ok. Empirickemu dokazu ze kari prida este k PP vlaknam dalsich x percent vylepsenia sa potesim aj ja. Praskne tak praskne. Nezabijem sa. p.s. Pred 3 rokmi som ani netusil co je poter a 10 sekund pred podpisom zmluvy o kupe domu za 3 mil som odskocil....Dnes ked chodim okolo toho domu tak by som ho nechcel ani za 2 mil ...Stale ked mi nieco nevyjde tak sa ukludnujem tym, ze som sa so stastim vyhol ovela vacsej chybe ....to len tak na okraj. p.s.2. Videl som stastneho stavebnika co mal na poschodi 2 cm EPS a 3 cm max 4cm ( vratane rurok !!!! ) betonovy poter. Pytal som sa ci nema byt 3,5 cm nad rurkami ( viem ze betonovy este viac ale nechcel som byt mudry ) a on ze nie nad rurkami ale vratane rurok a bol stastny ako blcha ze aky je odbornik a ja sa mam nad vsetkym trapit a nicit si zivot ? :)
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod bladerunner » Ned 26. Sep 2010 23:36:56

noname píše: ................Videl som stastneho stavebnika co mal na poschodi 2 cm EPS a 3 cm max 4cm ( vratane rurok !!!! ) betonovy poter. ............ a bol stastny ako blcha ...............

:mrgreen: :yahoo :D :) :| :? :( :dash
nechcem byť veštec, ale asi taký môže byť vývoj

ja nemám ani omietky, ani poter, ani milión iných vecí, a aj tak často :dash a najradšej by som :kill
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod MartinH » Sob 04. Feb 2012 11:17:50

MartinH píše:Aktualizacia: dnes som to premeral. 4cm na 5m, t.j. 0,8%. Maly spad som chcel, lebo teraz nemam ziadny a nie som spokojny. Rychlost alebo rucnu brzdu davam aj tak vzdy a neviem, ci by sa auto pri takomto malom sklone vobec rozbehlo.


Prakticky pokus: odbrzdene auto sa pri sklone 0,8% nerozbehne a ked ho potlacim, tak sa zastavi. Sance garazovej brany sa tak zvysili :)

P.S. Ked si budete robit dvojgaraz, nezabudnite na deliacu stredovu ciaru ;)
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod M0f0 » Str 08. Feb 2012 15:24:48

myslis dilatacnu skaru? dobry napad tu som chcel v obyvacko-kuchyni ale ze mam dvojgaraz 5*5,8m a ze by sa oplatila aj tam ma nejak nenapadlo :ano:

inak ake su skusenosti s tym spadom smerom ku garazovej brane teraz v tomto pocasi? lebo takto nejak si to predstavujem aj ja, ale neviem, ci voda topiaca sa z auta stekajuca k brane nebude primrzat, ked je v noci aj -20°C.
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod MartinH » Str 08. Feb 2012 16:46:41

M0f0 píše:myslis dilatacnu skaru?


Vobec nemyslim dilataciu :D

Normalnu bielu ciaru, aby vznikli dva boxy. Lebo ked vojdem autom do prazdnej dvojgaraze, poviem si, ake pohodlne, ale druhe auto sa uz potom nezmesti :oops:
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod M0f0 » Str 08. Feb 2012 17:22:10

jaj tak potom ano, normalne vyznaceny parkovaci box :D

no a skusenosti s tym spadovanim smerom k brane ked teraz tak fajnovucko mrzne? :netusim
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod MartinH » Str 08. Feb 2012 17:24:18

M0f0 píše:no a skusenosti s tym spadovanim smerom k brane ked teraz tak fajnovucko mrzne? :netusim

Zatial som tam stravil prilis malo casu na zbieranie skusenosti.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako spravit spad?

Poslaťod martin.melisek » Sob 07. Apr 2012 18:55:30

a teda by som este ozivil tuto temu, ako teda ukoncit poter pod dosadom brany??? videl som ze sa to tu prebera, tak by som chcel pocut este viac nazorov. Ja som zatial rozhodnuty dat pod dojazd brany cisty poter bez EPS, aj ked v garazi bude aj EPS. Bude to sice tepelný most, ale bojim sa aby to prave v mieste dosadu brany a kraju poteru nepraskalo, jednak pod vahou brany, jednak pod váhou auta pri nájazde. Dakujem
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Predchádzajúci

Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia