Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod MartinH » Sob 31. Mar 2012 20:35:12

Riesim parapet k terasovemu oknu. Okno sa nebude otvarat a po parapete sa nebude chodit. Neviem vyriesit detaily upevnenia, aby to bolo ako-tak pevne, aby nebolo vidiet nejake skrutky. Fatrafolovu hydroizolaciu mozem prevrtat len tesne pri hornom okraji.

Poradite, prosim ?
Prílohy
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod KoMiKo » Sob 31. Mar 2012 21:05:54

Vítam toto vlákno, pretože tento problém ma tiež čaká. Ešte som nad tým moc nepremýšľal, ale ja mám Fatrafol privedený POD rám okna, natavený na poplastovaný plech, ktorý je zasunutý v drážke v spodnom ráme okna, tam, kde sa zasúvajú parapety. Tie drážky mám v ráme dve (Schuco Corona SI 82), plech je v zadnej drážke a do prednej asi dám malý parapet, ak tomu nebude brániť ten poplastovaný plech.
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod MartinH » Sob 31. Mar 2012 21:09:46

KoMiKo píše:Ešte som nad tým moc nepremýšľal, ale ja mám Fatrafol privedený POD rám okna, natavený na poplastovaný plech, ktorý je zasunutý v drážke v spodnom ráme okna, tam, kde sa zasúvajú parapety. Tie drážky mám v ráme dve (Schuco Corona SI 82), plech je v zadnej drážke a do prednej asi dám malý parapet, ak tomu nebude brániť ten poplastovaný plech.

Prečo máš fóliu vytiahnutú na rám?


Mam to podobne, poplastovana lista v drazke. Len som slovom "ram" oznacil celu drevenu konstrukciu, aj tu cast, co bude skryta. Z obrazku by to malo byt jasne - hruba cast a tenka cast.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod KoMiKo » Sob 31. Mar 2012 21:12:41

MartinH píše:Mam to podobne, poplastovana lista v drazke. Len som slovom "ram" oznacil celu drevenu konstrukciu, aj tu cast, co bude skryta. Z obrazku by to malo byt jasne - hruba cast a tenka cast.

Ten odskok som si na obrázku všimol až po odoslaní. Vzápätí som aj moju otázku zmazal, ale ty si prekliato rýchly. :D
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod tomino77 » Sob 31. Mar 2012 21:18:38

upevnit to silikonom
tomino77
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Ned 18. Mar 2012 19:03:57
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod MartinH » Pon 02. Apr 2012 22:51:10

Nikto iny nema nieco podobne vo svojej stavbe?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod Adam » Pon 02. Apr 2012 23:58:27

MartinH: Veď si si sám odpovedal ako to urobiť. Upevniť ako klasický parapet - na skrutky+krytky vo farbe plechu, len ten parapetný plech si musíš dať ohnúť atypický, aby to išlo pekne okolo tej izolácie. Najlepšie z nejakého lakovaného hliníka, keď to bude pri zemi. Perimeter nad terénom osieťkuj s lepidlom, keď to chceš spevniť.
Adam
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Uto 23. Feb 2010 21:48:23
Bydlisko: LV
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod MartinH » Uto 03. Apr 2012 8:38:44

Adam píše:MartinH: Veď si si sám odpovedal ako to urobiť. Upevniť ako klasický parapet - na skrutky+krytky vo farbe plechu, len ten parapetný plech si musíš dať ohnúť atypický, aby to išlo pekne okolo tej izolácie. Najlepšie z nejakého lakovaného hliníka, keď to bude pri zemi. Perimeter nad terénom osieťkuj s lepidlom, keď to chceš spevniť.


To osietkovanie je dobry napad :ano: Mne ten perimeter nepripadal dost pevny.

Este ma (mi) napadlo, ze ho mozeme odkopat a preusporiadat, aby posledny rad pod oknom boli cele tabule.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako riesit vonkajsi parapet terasoveho okna?

Poslaťod Adam » Uto 03. Apr 2012 8:51:17

Keď to už chceš odkopávať, tak si len pod okno daj XPS a s pevnosťou si úplne inde, ale aj ten by som zasieťkoval.
Adam
 
Príspevky: 223
Registrovaný: Uto 23. Feb 2010 21:48:23
Bydlisko: LV
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 14 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron