Prerabka garaze- vase navrhy

Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod roxo » Pia 30. Mar 2012 12:56:19

Ahojte,
potrebujem poradit a rad by som vedel Vas nazor.Prave sme kupili dom, kde je garaz o rozmere 10x6m. Potrebujem to opravit. Garaz vyzera ako po vybuch.Nechcem to cele burat ale opravit vsetko co bude nutne. Kedze ide o garaz, nechcem na to robit ziaden projekt, len to jednoducho opravit. Treba urobit nanovo celu strechu vratane krovu, kedze hranoly su polamane. To by ani nebol problem, ale nad garazovou zarubnou je zlomeny veniec, cize to budem musiet asi rozobrat do vysky venca. Nad garazovu branu dam nosny preklad, nadmurujem cca pol metra, urobim sikmy veniec z U tvarnic a na to hned pultovu strechu.
Obvodove mury z vonkajsej strany oblepim EPS 20mm, natiahnem lepidlo a sietku.Este neviem ci to budem riesit omietkou, alebo nakoniec to len natriem fasadnou farbou bez omietky.
Co vy na takyto postup?
Viac menej mi ide o ten veniec, ako to opravit?Da sa nejako opravit zlomeny veniec bez burania?

http://imgupload.sk/viewer.php?file=wd7 ... w3yd5n.jpg
http://imgupload.sk/viewer.php?file=q04 ... 0gdxmy.jpg

Vopred dik za rady
Naposledy upravil emkac dňa Pia 30. Mar 2012 16:34:00, celkovo upravené 1
Dôvod: Vyhodenie CAPS z nazvu
roxo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 26. Feb 2012 13:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod Gapson » Pia 30. Mar 2012 17:35:17

Podľa tej fotky to vyzerá, že tam nie je nič rovné a asi by bolo lepšie, keby ten výbuch asi aj naozaj nastal. Nevidno tam, ani či to má nejaký poriadny základ alebo platňu. Viem,že to nechceš búrať, ale asi by to bolo najlepšie.

S týmto príspevkom autora Gapson súhlasil
sigma
Gapson
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob 16. Júl 2011 7:57:10
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod roxo » Pia 30. Mar 2012 17:37:44

Platna tam nie je, je tam iba slaby veniec, skor by som povedal, ze to je len vencek :)
Ver mi, ze cele sa mi to burat nechce.Pozeral som este raz fotky, fotky dost skresluju, co sa tyka murov, su pekne rovne, je tam len problem, s tym zlomenym vencom a tou strechou.Inak mury su v pohode.
roxo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 26. Feb 2012 13:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod sigma » Pia 30. Mar 2012 21:59:26

Mas lacne auto?
Mas deti?
Burat netreba nic, staci opriet motyku. Ale tehla sa da znova pouzit, pokial to bude stacit.

S týmto príspevkom autora sigma súhlasil
WYSIWYG
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod tienik » Pia 30. Mar 2012 22:12:43

to chce len kontajner a jednu brigadu, tam fakt asi vela niet co opravit - ak to ma byt nejak k svetu
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod Dodo » Sob 31. Mar 2012 0:24:11

Ostava to cudo len zburat, nic ine...

Podla toho, ako to vyzera, je jasne, ze to staval nejaky "kutil". To, co ty nazyvas (obvodovy) veniec, vyzera predsa len trochu inak a bohvie ake to ma zaklady + hydroizolaciu. Nenechaj sa oklamat "rovnymi murmi", ale radsej to cele zhod, ak v buducnosti nechces, aby to spadlo niekomu z tvojich blizkych na hlavu.

Skoda EPS, sietky, lepidla, roboty. Ak su tehly v poriadku, mozes to cele postavit nanovo a este aj usetris.
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod antraxit » Sob 31. Mar 2012 0:42:42

možno trochu mimo tvojej realnej situacie ale neni garaž ako garaž:) http://www.doba.sk/2012/03/28/ako-sa-da ... ni-domcek/
antraxit
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pia 26. Dec 2008 11:16:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod roxo » Ned 01. Apr 2012 14:21:16

:cry:
No uz fakt neviem, chcem to len nejako opravit, lebo ked to zburam, treba mi riesit asi aj stavebne povolenia a podobne veci. Prerabku garaze som chcel dokoncit cim skor, aby som to ani ohlasovat nemusel. Ved snad ma sused nenahlasi, kazdopadne za nim pojdem, nech vie, ze nieco budem robit, kedze garaz je na hranici pozemku s nim.
Kazdopadne, mury ked uz su vytiahnute, tie zrejme necham tak az do vysky venca a zbytok urobim tak, ze nieco navyse nadmurujem, urobim sikmy veniec a na to polozim pultovu strechu.
Dufam, ze vsetko bude ok.
Este mam jednu otazku, je mozne ako armaturu na vstuzenie venca pouzit lesenarske trubky?Vlozit ich do Uprofilov a zaliat betonom? Zda sa mi to silnejsie ako roxory? To je len taky napad, kazdy koment ocenim.Dik
roxo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 26. Feb 2012 13:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod Dodo » Ned 01. Apr 2012 15:11:46

Ak nemas neurotickeho suseda, urcite sa to da postupne prestavat aj bez dotovania darmozracov na stavebnom urade.
Postupne rozoberies cast a dostavias ju nanovo, meter za metrom...

Ta stavba skutocne neposobi na prvy pohlad doveryhodne, uz je "nahlodana casom". Je tam vobec hydroizolacia?

Obrázok
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod roxo » Pon 02. Apr 2012 12:05:25

Dodo
ono ta garaz je cca 40 rocna stavba, len nikdy nebola dokoncena.Teda myslim omietanie a vsetko okolo toho. Ver mi, keby boli peniaze navyse, tak urcite to cele zhodim a postavim nanovo.Len k tomu je aj dom, v ktorom budem byvat a s tym mam dost velke plany, ci peniaze pojdu tam a garaz chcem aspon ,,poplatat,, aby splnala ucel.
Keby to bola len mala garaz tak fajn, ale pri rozmere 10x6m mi to prijde ako stavba rodinneho domu.Je tam vodorovna hydroizolacia medzi zakladom a murom.Aspon tomu som rad.
roxo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 26. Feb 2012 13:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod sigma » Pon 02. Apr 2012 13:52:36

na tehlovu stavbu sa poziva vapenocementova malta - vyrovna sa pevnosti tehly a nezvetrava tak rychlo
na plot som pouzil masivnejsi veniec
ako to chces zakryt, ked sa to cele rozsypava, malta sa drobi, tehly vypadavaju a vazba tiez nie je ktovieaka
vietor berie aj lepsie strechy
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod roxo » Pon 02. Apr 2012 14:25:03

Sigma, cely cas nad tou garazou uvazujem, ze co s nou.Steny su pevne, ono to v skutocnosti nevyzera az tak zle ako na fotke.Podla mna tie steny to vydrzia, akurat co sa chystam, je rozobrat celu strechu, rozobrat stity a vsetko dat dole do vysky venca.Rozbit cely veniec, co tam je a urobit novy veniec z U tvarnic od ytongu.Na to potom urobit pultovu strechu, kotvenu zavitovymi tycami do vencovych tvarnic zaliatych betonom.
http://www.ytong.sk/sk/content/ytong-u-profil.php
roxo
 
Príspevky: 6
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 26. Feb 2012 13:42:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prerabka garaze- vase navrhy

Poslaťod boro » Pon 02. Apr 2012 17:46:00

Zavolaj tam statika, nech na to pozrie odborným okom, aby Ti to náhodou nespadlo na hlavu (aj tak by sa mal niekto aspoň jedným okom pozrieť na Tvoj plán s vencom a strechou). Ak nebude mať námietky, tak to kľudne oprav. Zbúrať sa to dá vždy. Keď vravíš, že do toho nemôžeš veľa investovať, tak urob len minimálne opravy (fasádu by som zatiaľ nechal tak). A keď dokončíš dom, uvidíš či to zbúraš a postaviš na novo alebo budeš zveľaďovať toto.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok
  • Prerábka domu
    od kacena1985 » Uto 27. Mar 2012 8:42:25
    7 Odpovede
    4370 Zobrazenia
    Posledný príspevok od Kaca1985 Zobrazenie posledných príspevkov
    Uto 27. Mar 2012 13:02:25

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron