Plastove okna tmavej farby

Plastove okna tmavej farby

Poslaťod ferri222 » Pia 30. Mar 2012 9:16:01

Dobry den chcel by som sa spytat ci je pravda ze hnede platove okna sa prehrievaju tym ze ked su na slnku ze ich moze rozpinat ako biele okna.Kolega my vravel ze ma kamarata a okna ktore ma na juznej strane kde na nich stale svieti slnko ze mu ich musia stale nastavovat ze sa rozpinaju na slnku.On ma biele a jemu sa nic s oknom nedeje.A neviete aky je tam rozdiel ked je biela
ferri222
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 21. Feb 2012 17:09:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Plastove okna tmavej farby

Poslaťod pohodak » Pia 30. Mar 2012 12:47:12

logicky sa tmave okna budu prehrievat a tym padom pracovat viac ako biele okna, ale toto maju vyrobcovia osetrene maximalnymi rozmermi okien, ktore su nizsie pre vonkajsie farebne upravy ako pre biele okna tak aby rozmerova stalost/tolerancia bola dodrzana pre oba pripady v rovnakych medziach (aspon mne teda toto tvrdila fenestra, incon aj schuco)...kolegu by som sa hlavne spytal ci maju s tym kamaratom uplne totozne okna aj s rozmermi kde je jediny rozdiel v ext. farbe, dovolim si tvrdit ze to tak nie je...

a co si myslel tou poslednou vetou som teda ani pri najlepsej voli nepochopil :netusim
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Plastove okna tmavej farby

Poslaťod ferri222 » Pia 30. Mar 2012 20:02:38

Neviem ci maju ten isty rozmer ale dodavatela mali toho isteho.malo tam byt ze aky je cenovy rozdiel ked su okna biele alebo je tam napr.zlaty dub farba.nejak som nepostrehol chybu vo vete tak sorry :dash
ferri222
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto 21. Feb 2012 17:09:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plastove okna tmavej farby

Poslaťod PrasinaPE » Pia 30. Mar 2012 20:32:04

ferri222 píše:Neviem ci maju ten isty rozmer ale dodavatela mali toho isteho.malo tam byt ze aky je cenovy rozdiel ked su okna biele alebo je tam napr.zlaty dub farba.nejak som nepostrehol chybu vo vete tak sorry :dash

Farebne je drahsie o nieco, je to preto, lebo najprv sa vyrobia biele profily a potom sa dodatocne nalepuju dekoracne folie.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Plastove okna tmavej farby

Poslaťod pohodak » Sob 31. Mar 2012 11:03:11

cenovy rozdiel je rozny, je to plus minus autobus 10% za jednostrannu farbu oproti bielym oknam
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Plastove okna tmavej farby

Poslaťod theb » Pon 02. Apr 2012 10:34:49

PrasinaPE píše:Farebne je drahsie o nieco, je to preto, lebo najprv sa vyrobia biele profily a potom sa dodatocne nalepuju dekoracne folie.


Toto nie je uz momentalne pravda. Niektori vyrobcovia robia profily v danej farbe a nasledne sa upravuju dekorom. Vysledok -> po poskriabani ramu netrci biela ryha, ale vo farbe dekoru, cim sa stali celkovo farebne okna uzivatelsky prijatelnejsie.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Plastove okna tmavej farby

Poslaťod sopecmario » Pon 02. Apr 2012 11:36:34

My mame na dome (stavbe :D ) dekor zlaty dub. Je obojstranny a plast je hnedy, takze ani pri otvorenej ventilacke nie je vidiet biely ram. Mame ich viac ako rok. Ked som ich teraz meral, tak su trochu prehute, ale je to v norme (by ma zaujima, kto vymyslel taku normu, tusim je to 3,6mm/1m ). Ale budis. Minuly rok nieco zacalo zadierat na dvoch oknach, tak som myslel, ze su pokrutene. Ale to sa len samorezky z kovania trochu potocili. Udajne ked to osadzaju strojovo, tak sa niektore skrutky poriadne nezatiahnu. Inak v pohode, aj ked svieti na ne slnko, aj v zime. Tesnia a nic nezadiera.
Cena: na obojstrannu laminaciu bola akcia -cena ako za jednostrannu. Pri jednostrannej by bol plast ramu biely.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron