Individual. projekt Martin

Individual. projekt Martin

Poslaťod codinko » Pon 26. Mar 2012 9:10:51

Zdravim kolegovia prosim Vás o nejake komenty k nasmu domu. Rozloha je 16 x13 m a hore mensie poschodie. Info o orientácii domu: garaz je sever obyvacka juh.

Dakujem Pekne
variant_4e.pdf
(246.51 KiB) 351 krát
codinko
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 17:07:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod yoyo » Pon 26. Mar 2012 9:26:37

codinko píše:Zdravim kolegovia prosim Vás o nejake komenty k nasmu domu. Rozloha je 16 x13 m a hore mensie poschodie. Info o orientácii domu: garaz je sever obyvacka juh.

Dakujem Pekne
variant_4e.pdf


- dost strme schodiste - vyskusal si uz nazivo taketo schodiste? aby si nebol potom nemilo prekvapeny...
- jedalensky stol oddeleny od kuchyne - beriem ako velku nevyhodu
- pri tak velkej zastavanej ploche mi tam urcite chyba zadverie.
- ak by som bol u teba na navsteve tak by som WC asi hladal s mapu v ruke => v urcitych miestach na mna tento podorys posobi ako labirint
- na moj vkus dost velkorysa plocha pre obyvacku
- uzka komora - 900mm
- sporak/indukcnu by som dal na tu stranu ako drez (aj kvoli digestoru -> odvetranie)
- nemozem si pomoct, ale posobi to na mna velmi zlozito vzhaldom na to co vsetko tam (ne)mas... . urcite by sa to dalo urobit jednoduchsie, prehladnejsie a hlavne lacnejsie..
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod mimo » Pon 26. Mar 2012 9:37:50

- tiež som hľadal "návštevné" wc a trochu mi to trvalo, neberiem to však ako prudký handicap, páči sa mi že je takto denná časť oddelená od nočnej (dvoje dverí)
- zádverie nemáme ani my a vôbec neľutujem, práve naopak, pri návštevách v domoch so zádverím sme sa nevedeli hnúť, hotový tetris

- detské izby na poschodí - neviem aké máš staré deti, ale ak sú maličké či malé, schody budú čistým nebezpečenstvom, bez tvojej kontroly, a také strmé
- oddelená kuchyňa - kuchyňa je komunikačné centrum domu, keď sa oddelí, varenie v nej bude za trest
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod yoyo » Pon 26. Mar 2012 9:56:20

mimo píše:- zádverie nemáme ani my a vôbec neľutujem, práve naopak, pri návštevách v domoch so zádverím sme sa nevedeli hnúť, hotový tetris

- ano, je to vec nazoru a potrieb. o zadveri a jeho funkcnosti tu bolo popisane viac ako dost (ako podstatne: oddelena spinava zona od cistej; pri otvoreni dveri v zime ti neunikne tolko tepla z domu... ).
- co sa tyka toho tetrisu - no necudo pokial ma niekto zadverie cca 3 - 4m2 (v nom este nejaka vstavana skrina + botnik + vesiak... )... . Ja mam zadverie 7.8m2 - bolo navrhovane s vedomim, ze sa tu kludne moze lucit/zvitat s navstevou priamo aj v zadveri.. .
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod ziletka » Pon 26. Mar 2012 10:28:40

neviem ako vy ale ja tam zadverie vidim, len je nazvane chodba.
My oddelene zadverie nemame a nie je to bohvieco. Kvazi oddelene to mame opticky, ale spina sa nanosi a zima unikne pri otvarani dveri.
Zas je lepsie mat vacsi otvoreny priestor ako male zadverie.
Vo velkosti zadveria problem nevidim, akurat je tam nevyuzity priestor v satniku v spalni. radsej by som z toho satnika spravil dve vstavane skrine. Jedna v chodbe a druha v spalni.
Komora o sirke 90cm je fakt dost uzka.
No a ta kuchyna oddelena..... 100 ludi 100 chuti, ale....
Niektori ludia to maju radsej takto kvoli akoze pachom z varenia. My mame cca podobnu dispoziciu kuchyna-jedalen-obyvacka akurat bez tych dvoch priecok medzi kuchynou a jedalnou, a kuchynou a obyvackou. Zena si to nevie vynachvalit. O pachoch sa neda hovorit. Na to mame digestor a za druhe, pre mna su to skor vone ako pachy.
Za dalsie: Akurat vcera sme sa bavili o tom ze keby mala mat kuchynu oddelenu tak ako to mas ty, tak by ju to tam tak nebavilo. Citila by sa odstrcena, smutna... (mimo to dobre vystihol: varenie za trest)
Schodisko velmi nepohodlne vyzera. Priestor na rozsirenie do obyvacky je.
Radim komoru zvacsit, kuchynu preusporiadat, priecku medzi kuchynou a jedalnou zrusit.
Vrch v podstate OK, len tusim nakreslene v zmensenej mierke ;)
Nerozumiem preco ked je spodok taky velky a velkorysy, nedalo sa spravit podkrovie vacsie. mala kupelna, male izby, male vsetko. Aj na pohladoch to vyzera ako nejaka pozorovatelna.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod codinko » Pon 26. Mar 2012 10:30:46

Skusim zatial vysvetlenie na dotazy.

Deti nemame zatial pokial budu malicke tak pracovna dole bude detska izba a postupne pri ich dospievani bude vyuzity horny priestor pre deti.
WC - budem mat v dome 2 wc a pretoze som nechcel 3 tak sme navstevne spojili s domacim a jedine miesto kde vyslo je tam oproti kupelne.a prve dvere v pravo nevidim to ako zlozite.
Zadverie - hned pri krbe a schodoch su dvere a ich zatvorenim vznika velky priestor aj na "kapurkove" pri odchode
Kuchyna - je oddelena cisto z praktickeho hladiska mne vadi ked pri vareni a praci v kuchyni citim vonu a pocujem buchot . preto je tam moznost zatvorenia , mozno devere sa trochu este roztiahnu.
Jedalen - tym padom ze kuchynu som chcel oddelenu jedalen mi bolo sproste dat do kuchyne asi by bolo sproste keby navsteva odchadza a este aj doma citi co manzelka varila, to je velky stol na nedelne obedy a navstevy oslavy.v kuchyny uvazujeme maly stol pre domacu veceru a rychle ranajky.
codinko
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 17:07:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod ziletka » Pon 26. Mar 2012 10:36:21

k tomu WC dole som zabudol napisat - tiez to nevidim ako problem, dokonca to vidim ako pozitivum. Normalne blizko umiestnene, lahko hladatelne WC nijak nerusiace obyvackovu zonu dverami priamo z obyvacky. Kazda navsteva ktora je tam prvy raz, sa spyta kde je WC aj keby boli neoznacene dvere priamo pred nosom. A druhy raz to kazdy lahko najde.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod mimo » Pon 26. Mar 2012 10:49:32

- tak potom je tá pracovňa malá - mať dve deti v deviatich metroch je opäť za trest. tiež nie je bohviečo, keď budú staršie a budú v horných izbách, mať denné svetlo iba cez strešné okná - to je trochu málo pre písanie úloh a čitanie bez možnosti výhľadu von, bez kontaktu s okolím

- neďaleko od našich vchodových dverí máme rozdelovač podlahovky, popred dvere ide húf trubiek, aj keď bolo von mínus 15 a dvere sa otvárali a zatvárali, nijak neznižovalo teplotu v dome. takýto strach zo straty tepla ja považujem za úzkoprsý. špinavú zónu máme oddelené dlažbou, žiadny problém

- kuchyňa - podľa popisu to hodnotíš z pozície "sedím v obývačke a kukám tv". toto by som veľmi dôkladne rozobral so svojou polovičkou, a pokiaľ v kuchyni bude ona tráviť väčšinu času, spravil to tak ako chce ona, nie ja. my máme tiež open space a nijak ma to nevyrušuje. viac si cením spoločnosť a prítomnosť manželky ako nejaký program v bedni
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod codinko » Pon 26. Mar 2012 10:54:31

Jasne aj ja si cením manželku viac ako tv ale teraz bývame v byte kde je to open a nechceme to a hovorím kuchyňa bude mat väčší otvor takze v tomto som sa snažil mat otvorenú ale ju mat aj zatvorenu.
codinko
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 17:07:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individual. projekt Martin

Poslaťod mimo » Pon 26. Mar 2012 10:59:55

potom ale pachy nezachytíš. teda, bavme sa o vôni ;). my máme open space cez galérku až na poschodie, a vôňu cítiť aj hore. a digestor tomu veľmi nezabráni. čiže aj malé "okno" vie mohutne šíriť vôňu. rovnako aj zvuk
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť