rezanie dosky po dlhšej strane

Re: rezanie dosky po dlhšej strane

Poslaťod Mongol » Uto 20. Mar 2012 12:47:04

ivvan píše:
Mongol píše:Pozdlzny rez sa da spravit aj klasickou okruznou rucnou pilou, pokial ma bocny doraz. Taky ten maly pliesok co trci z boku :-) Nastavis si kolko ma ubrat z dosky, opries o dosku a rezes. Ten bocny doraz ide pred pilou, a zarucuje ze to bude rovnako odrezane. Samozrejme je potrebne aby ta hrana na doske bola vopred rovna.

dá sa na tom spraviť aj rez do šikma, na jednej strane potrebujem ubrať z dosky 1cm a na opačnej je to už 5cm?


Nie, to s dorazom na okruznej rucnej pile nespravis. Tu je moznost iba si sverkou upnut vodiacu latu a ist podla toho, ako spominali ostatni diskutujuci. S dorazom na pile sa da zuzit iba rovna doska na uzsiu, ale stale musi byt rovnako siroka po celej dlzke, neda sa robit sikmy rez. :(
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Poslaťod kriloter » Sob 22. Feb 2014 21:20:06

Oprasim temu. Toto bude teda v pohode na rezanie osb dosiek, dosiek na salung, pripadne aj nieco ine? ☺

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Poslaťod kriloter » Sob 22. Feb 2014 21:20:40

Zabudol som link ... http://www.woodster-sk.sk/woodster/pily/divar55.php

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: rezanie dosky po dlhšej strane

Poslaťod ice_age » Pon 24. Feb 2014 9:55:23

Zalezi od hrubky materialu, ktory chces rezat. Ale na bezne roboty okolo stavby by ti to malo stacit, tam su to zvacsa dosky do 3-4 cm. Na hrube a rychle rezy si zober "redsi" kotuc, na jemnejsie / presnejsie rezy hustejsi (s vacsim poctom zubov).
Ta vodiaca lista je fajn (len pozor na dlzku rezu, pripadne si dokup predlzenie, ak to ponukaju).
Ja dlhe pozdlzne rezy riesim hlinikovou latou, popri ktorej idem s okruznou pilou. Na zaciatku stavby som kupil nejaku modru Bosch-ku, presny model z hlavy nedam. Porezala uz peknych par kubikov dreva, vacsinou prave tie pozdlzne rezy na zaklop tramoveho stropu. Stale ide ako nova.
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron