otazky ohladne kolaudacie- MA a blizke okolie,skusenosti

otazky ohladne kolaudacie- MA a blizke okolie,skusenosti

Poslaťod buduci mukl » Pia 16. Mar 2012 18:08:31

Chystam sa skolaudovat dom cez stavebny urad v MA.
Zatial mam reviznu spravu o:
plynea-tlak skuska
elektrike a bleskozvode
vode a kanalizacii
..........................
chystam sa vybavit energeticky certifikat, je to bohuzial len zdrap ale treba to... Zadal som si ponuku na dopyt123 tak uvidime...dufam ze to bude cim lacnejsie...predúpokladam ze kolaudacii je jedno aky certifikat dostanem ci sa mylim ?

V dome uz byvam cca 3/4 roka, vsade su podlahy, svetla ciastocne, kuchyna, kupelka zariadena.
1)potvrdenie od kominarov -videl som to v zozname priloh ku kolaudacii. To je co ? Kto to poskytuje kolko to cca stoji? V doem mam krb a kondenzacny kotol, predpokladam ze to staci len ku krbu a k KK to netreba.
2)ze treba vyjadrenia z regionalneho uradu verejneho zdravotnictva, okresneho riaditelstva hasicskeho zboru, okres urad zivot prostredia-ochrana vuod, ochrany ovzdusia, inspektoratu beypecnosti prace...
Muozte sa vyjadrit k bodu 2 kolko vam to vsetko trvalo vybavit kam treba ist a tak..
3)priloha stavebny dennik-nemam-dom som si staval sam. Stavebny dennik nemam, len mam poodkladane cca
95perc ent blockov...
Treba do neho len pozapisovat vsetky blocky ci ako ? Uz si nepametam co s apresne ako robilo, len priblizne.
4)doklady o overeni pozadovanych vlastnosti vyrobkov certifikaty a vyhlasenia o zhode- ako sa to kontroluje _ to ku kaydemu materialu terba certifikat -materialov su tam pouzite stovky...
5) v dome je len podlahove vykurovanie, ale k tomu nemam vuobec nic... Bude to treba ci nie ? V prilohach z mesta neni nic take spominane.

Dakujem velmi pekne za vyjadrenie sa ku vsetkym 5tim bodom :ano: a :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: otazky ohladne kolaudacie- MA a blizke okolie,skusenosti

Poslaťod pepa » Pia 16. Mar 2012 19:22:04

nebyvam v MA ani v okoli, ale aj tak ...

1. krb nemam, komin nemam, KK s plastovou rurou mam, potreboval som to aj tak
2. nepotreboval som nic z toho
3. nepotreboval som
4. zopar certifikatov som si vytlacil z webu alebo prefotil od znamych, aj na materialy co som nepouzil, hlavne ze som nieco odovzdal
5. nic som k tomu nemal
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron