Aké lepidlo použiť na lepenie obkladu na obstavbu krbu

Aké lepidlo použiť na lepenie obkladu na obstavbu krbu

Poslaťod Cutko » Štv 01. Mar 2012 7:49:13

Zdravím Vás stavebníci. Mám takúto otázku. Krbovú vložku som obmuroval superisolom. Je v klasickom štýle čiže ma vpredu a po bokoch taký schodík ako lavica a na vrchu ma vysunutý taku rymsu. Kúri to super. :yahoo Teraz prišla ďalšia fáza a to obložiť ho a okožovať. Chcem na to použiť takú peknú dlažbu s ktorou mám obložený aj komín. Vrchná rymsa je v pohode čo sa týka teploty ale dolná lavica čo je pred dvierkami má okolo 60-70C.Polozil som pred dvierka cvične jednu dlaždicu. Aj ta pola rozpálená po určitom čase a aj keď som ju chytil zo spodku tak bola rozhorúčená. Moja otázka znie či je dobre tam dávať dlažbu a ak áno čím ju prilepiť. A medzery tiež neviem ale asi by nemali byť vyfukované klasickou tvrdou fugovačkou. Pýtam sa preto lebo som bol u kamaráta ktorý má toto všetko obložené mramorom. Všetky dosky má poodtŕhané a popraskané. :dash Tohto sa obávam aj ja. :netusim
Cutko
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Štv 12. Feb 2009 11:49:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Aké lepidlo použiť na lepenie obkladu na obstavbu krbu

Poslaťod theb » Uto 06. Mar 2012 14:18:02

Nenasiel som v technickych listoch odolnost na teplotu klasickych lepidiel (kleber), ale co tak pouzit klasicke kachliarske lepidlo na to? Cena je sice trosku vyssia, ale myslim, ze vyvarovaniu sa pripadnej buducej opravy stoji za to. A toho lepidla tam zase az tak vela neminies.

Vyrobky sem nenapisem, ale urcite ti ujo google vela napovie.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Aké lepidlo použiť na lepenie obkladu na obstavbu krbu

Poslaťod Kokxo » Uto 06. Mar 2012 20:12:21

Kup lepidlo triedy C2TE - napr. flextop od baumitu.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Aké lepidlo použiť na lepenie obkladu na obstavbu krbu

Poslaťod buduci mukl » Pon 12. Mar 2012 9:47:52

OK jedna vec je flextop lepidlo,

2ha ) ak tam nebudme davat mramor na ktory momentalne fakt nemam, ake obklady tam smiem nalepit aky typ ? Som rozmyslal aj nad lesteny gresom nejakym peknym.

Vas nazor na to ?

diik :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron