Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod lenca.simon » Pon 08. Nov 2010 14:48:27

Chcela by som sa spytat ohladne pozemku a IS. Nasli sme super pozemok za skvelu cenu, ale zistili sme ze siete su 80m vzdialene. Chcem sa spytat, kolko by to asi mohlo vyjst a ci sa to vobec oplati tahat? Dakujem
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 08. Nov 2010 19:32:46, celkovo upravené 2
Dôvod: Upresnenie názvu, bolo "Cena IS"
lenca.simon
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 14:32:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod pohodak » Pon 08. Nov 2010 16:18:08

tazka otazka...zalezi kto vlastni vsetky pozemky medzi vasim moznym pozemkom a miestom kde sa mozte pripojit na siete, kazdy z vlastnikov vam bude musiet dat povolenie to cez nich tahat, ja osobne by som do toho nesiel ak je po ceste viac ako 1 vlastnik pozemku...a aj tak by som velmi tuho rozmyslal - 80m je velmi vela, kedysi som pocul taku cenu ze 1000sk/meter kazdej pripojky
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod Jookie » Pon 08. Nov 2010 16:37:11

lenca.simon píše:Chcela by som sa spytat ohladne pozemku a IS. Nasli sme super pozemok za skvelu cenu, ale zistili sme ze siete su 80m vzdialene. Chcem sa spytat, kolko by to asi mohlo vyjst a ci sa to vobec oplati tahat? Dakujem


Tato otazka obsahuje trochu menej informacii ako by bolo treba :) Vela zalezi od toho, kadial tych 80 metrov ide - ci cez nejake zahrady, ci nejakym obecnym nezastavanym pozemkom. Ak nebude problem ist kopat bagrom, tak by to za par hodin mohlo byt vybagrovane, cena za hodinu bagrovania je od 20 Euro po 35 Euro.
- cize cena za vykop - 100 Euro az ??? Euro podla zlozitosti terenu, rychlosti kopania bagrom, atd.
- elektricka pripojka potom bude stat len tolko co chranicka (~ 1 Euro za meter) a kabel (~ 2.5 Euro za meter), cize tak 280 Euro za material na tych 80 metrov, a navyse ostatny material a praca (za skrinku, pripojenie od skrinky na stlp, ...)
- vodovodne plastove potrubie - podla odporucani v projekte vodovodnej pripojky... cena od 0.5 po 2 Euro za meter, takze celkovo 40 az 160 Euro
- vodomerna sachta na vodovod okolo 250 Euro (pripadne viac ci menej, podla toho co zozeniete)
- ak to nie je od buduceho domu dole kopcom, tak kanal netusim ako zriesit (zeby nejake cerpadlo na kal, ktore by to tlacilo tych 80 metrov? alebo mozno viacere cerpadla?)
- plynove potrubie si nespominam na cenu za meter, mna cca 17 metrov potrubia, kolena, praca vysli na nejakych 570 Euro

Cize moze to byt od 1500 Euro az po nevedno kolko... Zalezi to teda aj od toho, ci tam mate plyn alebo budete musiet kurit inak, ci tam je kanalizacia alebo budete mat vlastnu zumpu alebo cisticku, ci mate vodovod alebo budete mat vlastnu studnu. A samozrejme samotna zlozitost terenu, pripadne co si viete urobit sami (dat ruru do vykopu, zasypat pieskom, tak foliu, ...) alebo ci vsetko nechate urobit firmam / zivnostnikom. Bez tychto veci to moze byt hadanie, vestenie, alebo hausnumera ako som napisal ja :-D Chybaju tam este pripojovacie poplatky jednotlivych distributorov, ktore su od 100 od 300 Euro.
Kazdopadne by to chcelo mat aj projekty tych pripojok a nasledne zajst do distribucnych spolocnosti informovat sa, ci suhlasia s danymi rieseniami - napr. ci moze byt na tych 80 metrov vedeny kabel v zemi, alebo (z nejakych dovodov) budu ziadat tahat kabel po stlpoch. Toto by este mohlo urobit dost rozdiely.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod xaxa » Pon 08. Nov 2010 16:49:07

lenca.simon píše:Chcela by som sa spytat ohladne pozemku a IS. Nasli sme super pozemok za skvelu cenu, ale zistili sme ze siete su 80m vzdialene. Chcem sa spytat, kolko by to asi mohlo vyjst a ci sa to vobec oplati tahat? Dakujem


Odporucam najskor zistit ci sa v danom mieste da pripojit na inzinierkske siete, casto byva v tomto hacik pozemkov za "super" cenu. Dovody mozu byt kapacitne, alebo byrokraticke, alebo proste majitel pozemku medzi je nenazraty. casto sa stava ze cesta najkratsou trasou je zarubana.
xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod PistaTT » Pon 08. Nov 2010 17:24:08

rodinnemu domu staci z IS na fungovanie elektrina, da sa nou aj kurit, pripadne tuhym palivom alebo nejakym alternativnym zdrojom, ostatne veci sa daju riesit priamo na pozemku (studna, ak je voda OK, cisticka/zumpa)
ak vsak nie je dostatocne silny rozvadzac, tak mate problem pripojit elektrinu a bez nej sa nepohnete dalej (hlavne ak nou budete aj kurit su naroky na rozvadzac vyssie a existujuci nemusi kapacitne stacit)

ako uz bolo spomenute, treba zistit kade by sa IS na pozemok tahali, lebo cez sukromny pozemok nemozete bez povolenia dotknuteho majitela (komplikacie mozu nastat ak je majitelov jednotlivych pozemkov viac)
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod lenca.simon » Pon 08. Nov 2010 17:54:34

Dakujem moc za odpovede... uz mam trosku vacsi prehlad :-) pojdem vsetko pozistovat...
lenca.simon
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 08. Nov 2010 14:32:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod johnnny1504 » Sob 28. Jan 2012 22:45:02

Prosim Vas a vie mi niekto poradit v tomto?Kupil som pozemok,ktory je situovany oproti rodinnemu domu.Tento rodinny dom a moj pozemok su od najblizsich domov vzdialene cca 120 metrov.Majitel toho rodinneho domu si postavil svoje tri stlpy k domu.Ked som sa ho pytal,ci sa mozem na tie stlpy pripojit so svojim kablom(s tym,ze mu preplatim polovicu nakladov,ktore zaplatil on pri budovani stlpov),on suhlasil ,ze ano,ale tym padom by sa tieto 3 drevene museli vymenit za 2 betonove,zevraj to tie sucasne neudrzia...tvrdil,ze on k svojmu domu musel tahat 350 metrov kabla...chcem sa opytat na vas nazor...skutocne tieto stlpy neudrzia zataz dvoch lan? a viete mi poradit kolko asi stoji jeden betonovy stlp a ake by boli zhruba naklady za prevedenie tejto cinnosti?Treba pocitat so 400 metrovym kablom,dvoma betonovymi stpmi a pracu zodpovednej firmy...dakujemj

Príspevky: 2
Registrovaný: Ned 04. Dec 2011 20:41:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat
Súkromná správa
johnnny1504
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 04. Dec 2011 21:41:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod tienik » Ned 29. Jan 2012 0:23:38

Na toto vsetko najlepsie odpovie prizvany projektant - jednak to bez projektu nikto neodklepne a ani tu vela vesteckych gul nie je v obehu :-)
Ale aspon co sa da povedat:
Na co sa vy zo susedom dohodnete je irelevantne pre rozvodne zavody, takze moje prve kroky by smerovali k nim, omi urcia odovzdavaci bod, umiestnenie merania, podmienky, atd....
no a potom mozte zacat meditovat ako to zariadit technicky.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod Alex » Ned 11. Mar 2012 3:16:23

lenca.simon píše:Chcela by som sa spytat ohladne pozemku a IS. Nasli sme super pozemok za skvelu cenu, ale zistili sme ze siete su 80m vzdialene. Chcem sa spytat, kolko by to asi mohlo vyjst a ci sa to vobec oplati tahat? Dakujem


Ja som platil 550€ (kamarat elektrikar) za ca. 100m natiahnutie elektriny po stlpoch. Natiahnutie cez 3 stlpy, ktore uz boli osadene, takze 550€ je cena bez osadenia stlpov.
Alex
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 02. Feb 2012 22:49:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Koľko stojí privedenie IS? Vzdialenosť 80m

Poslaťod Vlado » Ned 11. Mar 2012 17:02:27

90 m voda od hlavneho potrubia-1000 eur v cene vykop,sachta.hadica,osadenie sachty,zasyp
Vlado
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:19:40
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron