zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod griwco » Pon 05. Mar 2012 11:34:35

zdravím potreboval by som radu...
prerábam starší dom na ktorom som komplet vymenil strechu na jeseň zaizoloval a teraz na jar som prišiel na to že izolácia je zvrchu zamočená...
pre viac informácii dom ma rozmery 7x20 m čiže úzky a dlhý, strecha ma na 1/3 sedlový tvar potom úžlabie a zbytok je šikmina do jednej strany s dvoma
vikiermi. krytina plech, fólia kontaktná...izoláciu som vkladal najprv 16cm priamo medzi hranoly ( tie sú 18cm..čiže je tam 2cm vzduchová medzera ) poprípade
medzi klieštiny...potom som na kríž spravil druhu konštrukciu o hrúbke 5cm a vyplnil tiež izoláciou, cele je to samozrejme zafóliovane parozábranou....
takto som to mal pripravene už pred zimou ...no cez zimu sa v podkroví nevykurovalo (vonku padali rekordy -30C) ale tým že dole už bývam v podkroví
určite neklesla teplota pod 8 C.teraz na jar keď som chcel v podkroví pokračovať zo stavebnými úpravami som ten kondenz odhalil ( v podstate tak že na
jednom mieste stekal po parozábrane ) dilema znie treba to rozobrať a vysušiť? ( to vlhke prostredie určite neprospieva konštrukcii strechy )
alebo sa to dosuší a odvetrá s príchodom teplejších dní ? a druha otázka budúcu zimu keď už bude podkrovie riadne vykurovane už to kondenzovať nad izoláciou nebude?
vďaka za vaše názory
griwco
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 07. Máj 2010 8:47:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod MichalV » Pon 05. Mar 2012 11:54:55

Ja sa spytam este otazocku. Je to len na jednom mieste alebo je takto vlhka cela izolacia v celej streche?
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod griwco » Uto 06. Mar 2012 21:46:44

..no vyzerá že hej námatkovo som prestrčil ruku na 5tych miestach a všade bola izolácia s vrchu vlhká
griwco
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 07. Máj 2010 8:47:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod MichalV » Str 07. Mar 2012 8:52:19

Ja som toto mal pokial som nezalozil parozabranu (kedze som zateplovanie robil v zime). Po zalozeni parozabrany sa to pomaly vytratilo. Mne z toho vyplyva, skontroluj ci si pouzil spravny typ parozabrany (ci to nie je len poistna hydroizolacia) a ci su aj prelepene spoje a aj ukoncenie o podlahu a pod. ci je spravene tesne. Iny dovod nevidim. Netreba to rozoberat s prichodom teplejsich dni sa to odpari, ale musi sa odstranit pricina, aby sa to nerobilo.
Mozno by pomohli aj nejake fotky.
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod griwco » Str 07. Mar 2012 14:22:17

..hmm parozábranu vyzera že mam ok ...možno že ukoncenia popri stene ...tamadial by sa ta vlhkosť hore možno mohla dostať
...ale dnes som to otvoril nad klieštinamy kde sa dá ako tak vplaziť nad izoláciu...a tam to bolo ok suche....čiže vyzerá to tak že ten
kondenz sa tvoril iba v šikmých častiach strechy kde je izolácia vkladaná rovno medzi hranoly...no hornú fóliu mam kontaktnú a
izoláciu som pre istotu aj tak netlačil na doraz je tam 2cm špára.....hmm som s toho jeleň ...chcem už robiť stropy no bojím sa ako
sa to bude správať....
griwco
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 07. Máj 2010 8:47:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod Majo 2 » Str 07. Mar 2012 23:35:21

pokiaľ nebola parozábrana prilepená o steny a dokonca sa niekde dala prestrčiť nad ňu ruka , tak nie je čo riešiť, navlhnutie je logické, však ste na prízemí bývali.
Vôbec by som sa s tým netrápil.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod Dodo » Štv 08. Mar 2012 0:06:35

Majo 2 píše:pokiaľ nebola parozábrana prilepená o steny a dokonca sa niekde dala prestrčiť nad ňu ruka , tak nie je čo riešiť, navlhnutie je logické, však ste na prízemí bývali.
Vôbec by som sa s tým netrápil.


S poslednou vetou sudny clovek nemoze suhlasit...
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod Majo 2 » Štv 08. Mar 2012 0:26:46

tak dobre nie že netrápil, ale čo akože má robiť, vyťahovať izoláciu a sušiť ju na slnku ? alebo otvárať strechu ?
Budúci týždeň má byť slnečný s pomerne vysokými teplotami, tak to treba nechať na prírodu, maximálne sa snažiť o nejaké vetranie.
To netrápil skôr bolo myslené na otázku či budúcu zimu keď už bude podkrovie riadne vykurovane už to kondenzovať nad izoláciou nebude?
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod Dodo » Štv 08. Mar 2012 20:43:43

V prvom rade treba prist na dovod, preco sa to stalo a urobit vsetko pre to, aby sa to neopakovalo.
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod griwco » Sob 10. Mar 2012 16:51:57

vďaka za názory...napojenu parozábranu o steny som fakt nemal (v podstate ma to ani nenapadlo) takže to poprilepujem
páskou na steny a potom pásku prekryje sieťka + lepidlo??
ono ta vlhkosť sa tam mohla dostať aj z vonka ešte nemám fasádu a cez betónovy veniec a pomurnicu to tiež mohlo dostávať vlhkosť.
vetrám už dlhšie v podkroví je teraz 60% vlhkosť takže hádam to bude ok.
vďaka
griwco
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 07. Máj 2010 8:47:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zvýšena tvorba kondenzu na izolácii v podkroví

Poslaťod diry » Sob 10. Mar 2012 18:47:28

Parozábrana sa na stenu lepí najlepšie týmto lepidlom na parozábrany od DenBraven http://www.denbraven.sk/strecha-a-krov/ ... ml?lang=sk - nie je ani moc drahý a pokiaľ sa dáva rozumne, tak na plochu 10x10m som použil dve tuby a drží perfektne! http://www.denbraven.sk/strecha-a-krov/ ... ml?lang=sk
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron