Podalhovka a priecka z SDK

Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod intros800 » Ned 18. Jan 2009 17:46:20

Ahojte, na poschodi budem mať medzi dvoma izbami priečku z SDK. Bude tam podlahové kúrenie. Chcem urobiť najprv priečku a potom položiť podlahové kúrenie a zaliať anhydritom. Nepoškodí sa mi ten sadrokartón zvýšenou vlhkosťou keď sa bude vylievať podlahovka?
intros800
 




Re: Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod deko » Ned 18. Jan 2009 17:49:06

intros800 píše:Ahojte, na poschodi budem mať medzi dvoma izbami priečku z SDK. Bude tam podlahové kúrenie. Chcem urobiť najprv priečku a potom položiť podlahové kúrenie a zaliať anhydritom. Nepoškodí sa mi ten sadrokartón zvýšenou vlhkosťou keď sa bude vylievať podlahovka?


poskodi. prave preto sa vsetky priecky a ostatne veci zo sadrosu sa robia az po ukonceni vsetkych suchych procesov...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod MadaC » Pon 19. Jan 2009 16:13:31

Videl som tuto variantu ale so zelenym sadrokartonom a steny poctivo olepene specialnymi penovymi pasikmy a foliou+anhydrid. Vyzeralo to bez problemov.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod joko » Pon 19. Jan 2009 16:43:19

MadaC píše:Videl som tuto variantu ale so zelenym sadrokartonom a steny poctivo olepene specialnymi penovymi pasikmy a foliou+anhydrid. Vyzeralo to bez problemov.

už viacerý pri SDK stenách zdôrazňovali, že priečky na poter, ale s podlahovkou treba mať na zreteli miesta priečok, lebo to navrtáš :oops: . musíš dopredu vedieť miesto priečok, a kúrenár sa nesmie pomýliť. Ak dáš priečky najprv, je riziko aj so zelením kartónom, aj keď je to určené na kúpelne, aj tak to nasaje vodu z poteru. Tvoje úmysly sú neštandardné. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod tomas g » Pon 19. Jan 2009 20:44:39

Ale nie intros, tak velmi sa zase nestresuj. Naopak, tvoje umysli su standardne. Je sice jedna zasada, platna pre vacsinu RD (ktore maju sadrokartonove iba podhlady a podkrovia), ze sadrokarton sa robi az po ukonceni mokrych procesov, ALE: ak postavis priecku na poter, vytvoris akusticky most a vyrazne zhorsis je vlastnosti. Takze postup by mal byt takyto: Urobis priecku, oplastis ju sadrokartonom (urcite davaj dve vrstvy SDK, jednoplast by som neodporucal nikomu, maximalne do nejakych obchodnych priestorov, kde sa casto meni dispozicia) , sadrokarton ale NEVYTMEL. Urobis pripravu pre potery, kvalitna hydroizolacia a obvodove dilatacne pasiky su samozrejmostou. Po realizacii a VYSCHNUTI poteru = ustaleni vlhkostnych a tepelnych podmienok na stavbe, mozes pokracovat vytmelenim priecky, pripadne montazov SDK na podhlady a sikminu. Ak by si mal priecku vytmelenu pred potermi, skary natahaju vlhkost a po vyschnuti popraskaju. Ak by si mal oplastene podhlady alebo sikminy (podkonstrukciu mozes mat), karton by tiez naberal vlhkost a poohybal by sa - pri prieckach to nehrozi, pretoze dosky su namahane v inom smere.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod MadaC » Uto 20. Jan 2009 11:18:36

Super, konecne to chapem.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod vinnie » Uto 20. Jan 2009 13:20:54

Ja mam priecky zo sdk a potery sa robily az potom a ziaden problem... Potery su oddilatovane 1cm eps po obvode. To staci na zabranenie nasiakania vody. Nerobte zo vsetkeho taku vedu. :D
vinnie
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str 17. Dec 2008 11:55:17
Bydlisko: KS
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podalhovka a priecka z SDK

Poslaťod intros » Uto 17. Feb 2009 6:05:50

Ďakujem pekne za všetky odpovede, vidím že by teda nemal byť problém spraviť priečky a až potom potery.


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Uto 17. Feb 2009 6:05:50
intros
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 13:49:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron