Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Uto 21. Feb 2012 1:11:23

bladerunner - nechcem pultovu a ani rovnu strechu.
Zostane tam takato,len sa pripadne trocha zmeni uhol nad garazou.Napriklad na 12 stupnov,to by potom mohlo byt ok,alebo sa mylim???
Nad domom a terasou je uhol 23 stupnov,tam je to ok aj bez debnenia a drahej folie.Projektant ma uistoval,ze ten sklon strechy nad garazou bude ok,ze ked sa tam da plne debnenie z OSB dosiek,kvalitna folia,tak to nemoze pretekat...Co som pozeral,tak napriklad betonova skridla zn. mediterran sa moze pouzit od sklonu strechy 12 stupnov{samozrejme plne debnenie + folia na to urcena}Tento 12 stupnovy sklon strechy nad garazou by som dostal keby som dom dvihol o 15cm.To by nemusel byt velky problem.Napriklad:Zakladovy pas mam navrhnuty vysky 65cm a nato jeden rad DT.Ja by som to mohol upravit na zakladovy pas vysky 55cm a nato dva rady DT.Takto by sa mi dvihol dom o 15 cm a vnikol by sklon strechy nad garazou 12 stupnov.Alebo sa mylim???Je taketo riesenie spravne???Alebo by ste mi vedeli navrhnut nieco lepsie???Budem vdacny za kazdy navrh.Dakujem
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Uto 21. Feb 2012 1:29:09

ninaclaudius ako som si mohol vsimnut na obrazku z tvojej vyzualizacie tak tam to okno vela svetla nedava.Ty si ho tam nakoniec davala?Ked sa mozem opytat vy uz byvate?Ak ano,tak ako to realne vyzera s tym svetlom v tvojej kuchyni???Mas ho tam dostatok???
Vopred dakujem za odpoved
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Str 22. Feb 2012 0:32:52

Nikto nic :( :( :(
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Londoner » Pia 02. Mar 2012 23:04:38

K tym zakladovym pasom: Je tu vyborna tema ako-robit-zaklady-domu-t185-45.html , ak ste sa k nej este nedostali, urcite doporucujem poriadne podrobne precitat. A pripadne sa podla toho aj zariadit... ;)
Nakukol som do projektu, viem, ze je to (zatial) len teoria projektanta, ale skuste sa vyhnut Baumit Open a ten XPS v hrubke 230 mm( inak velmi dobre) ma urcite nejakeho lacnejsieho bratranca...
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Pia 02. Mar 2012 23:55:20

Londoner píše:K tym zakladovym pasom: Je tu vyborna tema ako-robit-zaklady-domu-t185-45.html , ak ste sa k nej este nedostali, urcite doporucujem poriadne podrobne precitat. A pripadne sa podla toho aj zariadit... ;)
Nakukol som do projektu, viem, ze je to (zatial) len teoria projektanta, ale skuste sa vyhnut Baumit Open a ten XPS v hrubke 230 mm( inak velmi dobre) ma urcite nejakeho lacnejsieho bratranca...


Dakujem,tu tému si pozriem.Ten bratranec toho XPS je perimeter???Ak áno,tak ani ten tam nemienim davat. :geek:
Plánujem tam pouzit asi EPS 100S a natriem ho s gumoasfaltom,urcite to bude výrazne lacnejšie :yahoo ...
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod ziletka » Str 07. Mar 2012 11:32:17

Grfo píše:
Londoner píše:K tym zakladovym pasom: Je tu vyborna tema ako-robit-zaklady-domu-t185-45.html , ak ste sa k nej este nedostali, urcite doporucujem poriadne podrobne precitat. A pripadne sa podla toho aj zariadit... ;)
Nakukol som do projektu, viem, ze je to (zatial) len teoria projektanta, ale skuste sa vyhnut Baumit Open a ten XPS v hrubke 230 mm( inak velmi dobre) ma urcite nejakeho lacnejsieho bratranca...


Dakujem,tu tému si pozriem.Ten bratranec toho XPS je perimeter???Ak áno,tak ani ten tam nemienim davat. :geek:
Plánujem tam pouzit asi EPS 100S a natriem ho s gumoasfaltom,urcite to bude výrazne lacnejšie :yahoo ...

skor by som povedal ze perimeter je vlastny brat. Bratranec bude ten EPS 100S.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Londoner » Štv 08. Mar 2012 21:35:47

Bolo to myslene skor metaforicky (nejaky pribuzny material...), ale ta postupnost v podstate sedi :ano:
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod martint79 » Ned 06. Máj 2012 18:21:03

K tomu nízkemu sklonu - môžeš tam použiť Bramac Max 7o pre použitie od sklonu 7 stupňov.
martint79
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon 09. Apr 2012 8:54:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Predchádzajúci

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron