Stavba z neoporových tvárnic

Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod Daduš » Ned 26. Feb 2012 23:44:59

Zdravím všetkých.
Má tu niekto skúsenosť so stavbou z neopórových tvárnic? Už dlhšie surfujem a zbieram informácie o tejto stavebnici. Veľa sa takto stavia v severských štátoch ale aj v Nemecku a Rakúsku . U nás som objavila firmu, ktorá vyrába tieto stavebnice a volajú sa MAXPLUS a MAXFIX . Bola som dokonca pozrieť stavbu neďaleko BA ktorá je postavená z jeho predchodcu - polystyrenových tvárnic. Zaujímali by ma vaše názory k tomuto systému. Stretla som sa naživo s odmietavým postojom, ale nikto mi nevedel povedať čo je na tomto systéme horšie ako na stavbe z bežných stavebných materiálov. Jediný konkrétny argument bol, že neopor neakumuluje teplo.
K tej téme som však tiež čítala rôzne názory, napríklad, že načo máme vykurovať steny, keď stačí tepelná pohoda priestoru.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod Ludo » Pon 27. Feb 2012 0:04:15

joooj, dadusko /a?/, to sa toho este napocuvas....
ale nastastie si v spravny cas na spravnom mieste, aj ked o tom este nevies-ale je to tak :ano:
uz nikam chodit nemusis, zacni na tomto fore pekne citat vsetko od zaciatku, pomaly a zapoj do toho citania aj mozog
v tom pripade si odpovies sam/a?/
a dokonca pri dalsich dilemach, ktorých bude do nastahovania este tisic-ta uz ziaden majster tzv. nezblbne svojimi teoriami,ke :idea:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod Daduš » Pon 27. Feb 2012 21:21:08

Na tomto fóre mi našlo 8 príspevkov k téme. Takže z nich múdra nie - som. Viac- menej som rozhodnutá pre ytong, ale ten neopor stojí za premýšľanie a pátranie. Cena je síce vysoká, ale práca ide veľmi rýchlo a netreba platiť murárov celé týždne.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod mendo » Pon 27. Feb 2012 21:30:11

Ake cele tyzdne? Stavba z tehal na klasicku maltu 3.-ja murari + pomocnici. Celkom 3 dni obvodove + nostne , poschodvy dom s 2-garazou za domom, zastavana plocha 149m2. Murivo to bola ta najrychlejsia etapa na stavbe
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod Ludo » Pon 27. Feb 2012 22:36:35

8 prispevkov k teme???
mozno 800, ak nie 8000
lebo temou- je v tomto pripade : z coho stavat :idea:
normalne ide o najlepsi pomer : cena vs. uzitok
su tam drobne detaily podla toho, ci je to tvrda svojpomoc, ci majstri, resp. nakupne ceny a blizkost nejakej lokalnej tehelne, pripadne polskej hranice, alebo este pripadne nejaky superlacna betonarka a svagor so salungom zadara

ked to vsetko precitas, tak zistis, ze uplne najidelanejsie je stavat co najtensi mur, z najlacnejsieho materialu aky zozenies, ako fakt nic ine nema zmysel
vyber stavebneho materialu rychlost vystavby neovplyvnuje - to zalezi na majstroch-flakaci budu murovat dva tyzdne z hocicoho, makaci tiez z hocicoho maju za dva dni fajront :netusim

aj tak totiz na to murivo das 25, ci 30 cm polystyrenu-ci nie???
lebo ak nerozmyslas nad poriadnym zateplenim, tak si tuto zimu prezila v australii-asi...
lebo tuto zimu uplne a doslovne premrzali az do izieb niektore slabo zateplene domy-vid moj novy sused-mal kusy ladu v obyvacke na francuzskom okne zvnutra-sila!!!
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod Daduš » Pon 27. Feb 2012 23:55:22

Ludo píše:8 prispevkov k teme???
mozno 800, ak nie 8000
lebo temou- je v tomto pripade : z coho stavat :idea:
normalne ide o najlepsi pomer : cena vs. uzitok
su tam drobne detaily podla toho, ci je to tvrda svojpomoc, ci majstri, resp. nakupne ceny a blizkost nejakej lokalnej tehelne, pripadne polskej hranice, alebo este pripadne nejaky superlacna betonarka a svagor so salungom zadara

ked to vsetko precitas, tak zistis, ze uplne najidelanejsie je stavat co najtensi mur, z najlacnejsieho materialu aky zozenies, ako fakt nic ine nema zmysel
vyber stavebneho materialu rychlost vystavby neovplyvnuje - to zalezi na majstroch-flakaci budu murovat dva tyzdne z hocicoho, makaci tiez z hocicoho maju za dva dni fajront :netusim

aj tak totiz na to murivo das 25, ci 30 cm polystyrenu-ci nie???
lebo ak nerozmyslas nad poriadnym zateplenim, tak si tuto zimu prezila v australii-asi...
lebo tuto zimu uplne a doslovne premrzali az do izieb niektore slabo zateplene domy-vid moj novy sused-mal kusy ladu v obyvacke na francuzskom okne zvnutra-sila!!!


Mala som na mysli tému neopor, ale áno, príspevkov na tému z čoho stavať je možno aj 8000, mňa však zaujímal ten neopor.
Žiadna svojpomoc, možno len malilinká, manžel je po úraze chrbtice, choré kľby ... , takže budem asi zháňať menšie firmy na jednotlivé práce. Žiadna tehelňa či betonárka nablízku, ani Poľská hranica- iba ak Rakúska a za tou by som asi lacnejšie nenakúpila . A ani žiadny švagor či kamarát čo by nám pomáhal. Takže za všetko budem platiť.

Pomýšľala som na základe štúdia tejto stránky že použijeme 20 ytong a 25 EPS. Ale som myslela aj na porfix .
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod sigma » Uto 28. Feb 2012 9:41:44

Nerozmyslajte v cm, ale v kWh. Alebo v Eurach. A nestaviate len steny, ale aj podlahy a okna a strechu a do toho idu este siete. Tak si najskor nastav vsetky podmienky, a na koniec vyber material/technologiu, ktora bude vyhovovat. A ked vidim, ze lotto ste nevyhrali, tak nestavajte ako keby sa to o rok zmenilo. Ja som rad, ze som pozakryval vsetky tepelne mosty, lebo PTH38 ma vcelku dobry tepelny odpor, ale preklady, malta, diery, siete, instalacie, fugy, zakladova spara, vence to tak zmenia, ze je to o chlp lepsie, ako keby som staval z plnej tehly.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod Ludo » Uto 28. Feb 2012 9:47:43

resume:
20, co 25 cm tvarnica / hocijaka najlacnejsia/ a na to aspon 25 cm eps je dobra volba
a robosov neplatte za odpracovane dni-ale dohodnite si cenu na komplet - teda za vytiahnitie murov- vacsina to potom ma hotove za tri dni, ked ich budete platit za odpracovane dni, tak oni vam vysvetlia, ze preco to MUSIA murovat dva tyzdne :idea:

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
tomas g
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Stavba z neoporových tvárnic

Poslaťod Daduš » Str 29. Feb 2012 0:19:49

Ludo, dakujem za info. Som rada, ze som nasla tuto stranku, je tu strasne vela informacii, uz som toho tu dost precitala ale este veeela musim. Mam vyhodu mozno aj vtom, ze dcera prave pred rokom dostavala, tak nejake rady poskytne aj ona a stavia aj synovec a ten si tiez dobre spocital a premyslel ako a z coho stavat. Ked tie vsetky informacie spojim, urobim si dufam slusný obraz. Je tu vela múdrych ludí . Dakujem.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron