Tvrdsia cenzura?

Prečítajte skôr ako niečo napíšete !

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod motylka » Sob 24. Júl 2010 23:00:55

ako sa do lesa volaa ,tak sa z neho ozyva. normalny zakon prirody. :mrgreen:
motylka
 
Príspevky: 277
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:49:41
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat




Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod joko » Sob 24. Júl 2010 23:26:49

Ja som takmer každodenne tu na fóre, a (aj keď už nečítam všetko) sú tu názory rôzne.
Ak sa mám vyjadriť k cenzúre, tak aspoň čo ja viem, tak sa mažú iba osobné urážky a nevhodné "oslovenia" a s tým plne súhlasím.
Neviem o tom, že by sa mazali príspevky, ktoré nesprávne informujú, alebo nevolia správny postup prác. Každý čo sme tu si musí uvedomiť, že tu nie je školenie odborníkov, a Tý čo tu radia, tak tiež sa poučili na vlastných chybách, niektorí ani na tom sa nepoučili a radia "nevhodne" aj druhým (ako napr aj ja) ale záruku tu za informácie nik nedáva. Je to riziko fóra. Za odborné konzultácie sa platia pomerne vysoké peniaze a možno že záruka ani tam nieje. Tu sa dá spolahnúť jedine na to, že ak poradia viacerí to isté, tak je väčšia pravdepodobnosť, že to bude to lepšie riešenie. A dúfam a v kútiku duše som o tom presvedčený, že na rady a príspevky takéhoto druhu sa cezúra nevykonáva .

Ak sa mám vyjadriť k moderátorom, ( vzhľadom k tomu, že s viacerými respondentmi tohoto fóra som v osobnom kontakte, a poznám aj ich názor) tak výhrady som zaregistroval jedine na reakcie DEKA, väčšinou v zlom, na ostatných - z tých čo môžu zasahovať do obsahu fóra nik nereaguje, tak pravdepodobne sú s daným stavom spokojný.
Samozrejme pri účasti 1612 užívatelov nemôžu byť všetci uspokojený.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod emkac » Ned 25. Júl 2010 8:56:29

joko píše:A dúfam a v kútiku duše som o tom presvedčený, že na rady a príspevky takéhoto druhu sa cezúra nevykonáva .


Nevykonava. A nikdy nebude. Jednako by to potom nebolo diskusne forum, jednako kto by urcoval, ktory prispevok je ten "spravny"?
Navyse vsetky zmazane resp. zcenzurovane prispevky odkladame, cize sa da k nim vratit. (minimalne skoro vsetky, ked sa nepomylime)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod -rq- » Ned 25. Júl 2010 9:38:04

emkac píše:
joko píše:A dúfam a v kútiku duše som o tom presvedčený, že na rady a príspevky takéhoto druhu sa cezúra nevykonáva .


Nevykonava. A nikdy nebude. Jednako by to potom nebolo diskusne forum, jednako kto by urcoval, ktory prispevok je ten "spravny"?
Navyse vsetky zmazane resp. zcenzurovane prispevky odkladame, cize sa da k nim vratit. (minimalne skoro vsetky, ked sa nepomylime)


mam dojem, ze diskusia o vhodnych/nevhodnych moderatorskych zasahoch odbocila tam kde problem nie je - nejde o poziadavku odborne fundovanej odpovede. problem na ktory som upozornil su arogantne odpovede niektorych abonentov ostavbe.sk, ktori sa tvaria ako majstri sveta, niekedy o veci na ktoru odpovedaju dokopy nic nevedia a este pytajuceho sa odfajcia poznamkou typu - "keby s niecim takym prisiel moj majster, tak ho vyhodim".

prave v takychto pripadoch by sa ziadal nejaky vhodny moderatorsky zasah - ked tu uz su moderatori, dokonca globalni :ano:
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod deko » Ned 25. Júl 2010 10:27:28

joko píše:Ak sa mám vyjadriť k moderátorom, ( vzhľadom k tomu, že s viacerými respondentmi tohoto fóra som v osobnom kontakte, a poznám aj ich názor) tak výhrady som zaregistroval jedine na reakcie DEKA, väčšinou v zlom, na ostatných - z tých čo môžu zasahovať do obsahu fóra nik nereaguje, tak pravdepodobne sú s daným stavom spokojný.
Samozrejme pri účasti 1612 užívatelov nemôžu byť všetci uspokojený.


mojich niekolko ano a niekolko nie:

  • ano, ak uvidim ze sa niekto sprava neslusne, zasiahnem.
  • nie, ak vidim ze sa niekto sprava neslusne, nebudem pisat kilometrove litania v ktorych budem vysvetlovat svoje rozhodnutie ospravedlnujucim tonom, preto
  • nebudem ho vychovavat, nie som jeho rodic, iba
  • ano, napisem to strucne, jasne vystizne
  • nie, nebudem sa necinne prizerat na to, ze nekto sa sprava neslusne, a uz vobec
  • nie, nebudem sa snazit najst sposob, ako jeho spravanie ospravedlnit. a samozrejme,
  • nie, nebudem editovat jeho prispevok poza jeho chrbat
  • nie, nevadi mi ze niektori useri na mna za to budu nahnevani.
  • nie, nebojim sa s nimi ist do konfliktu a
  • nie, nikdy pred nikym neohnem chrbat. lebo
  • ano, robim to preto, aby ostatni slusni useri boli spokojni, nasli tu to co hladaju a usetrili si nejaky ten peniaz
  • nie, netvrdim, ze som neomylny. ak zasiahnem neopravnene (vid nedavne vlakno o oprave trubiek, ktore som zamkol a po jokovej sprave odomkol a aj som sa ospravedlnil, ale
  • ano, zaklady slusnosti poznam a ak niekto presiahne hranice, jednoducho zasiahnem
  • nie, nikdy nebudem vymazavat prispevky bez toho, aby som to oznamil autorovi.
mimochodom, rq isiel na konkurencne forum a dopadol takto. skutocne "hodnotna" diskusia. slabsie povahy nech to radsej ani necitaju :grc

http://www.e-filip.sk/Default.aspx?Cont ... lastAnswer
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod deko » Ned 25. Júl 2010 10:43:53

-rq- píše:prave v takychto pripadoch by sa ziadal nejaky vhodny moderatorsky zasah - ked tu uz su moderatori, dokonca globalni :ano:


uz to pisal emkac, teraz to napisem este aj ja, budem sa snazit aby to pochopil naozaj kazdy.

pri kazdom prispevku je taky vykricnik, na ktory sa da kliknut a oznamit moderatorom prispevok, ktory niekto moze pocitovat ako urazlivy. niekto sa tej staznosti potom ujme a nejako ju vyriesi.

background info: bezne sa medzi sebou radime co robit v pripadoch, o ktorych si nie sme 100 percentne isti "co s nimi".

takze niekedy moze vyriesenie staznosti trvat par hodin. ale ziadna nikdy neostala bez reakcie.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
admin
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod raven » Pia 08. Apr 2011 23:19:33

Zdá sa mi, že máš fanušíka na ostavbe.sk... ;)

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

Navrhujem zmazanie usera bez varovania.
Je to jasné porušenie pravidiel slušnosti, kde má nasledovať okamžitý trest. Keď sa s takými usermi neurobí poriadok, tak to bude ako na filipovi... :grc

Aspoň vidno, že mnou dávnejšie navrhovaná tvrdšia cenzúra má opodstatnenie... :ano:
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod deko » Pia 08. Apr 2011 23:32:39

raven píše:Zdá sa mi, že máš fanušíka na ostavbe.sk... ;)

nahodou, ten clovek ma pobavil. aj sa pokusal pridat dva prispevky. zamietol som ich s odovodnenim, ze "zamietnute lebo deko_je_buzzerant :D" :yahoo

predpokladam ze admin ho zmaze a mozno zabanuje, takito ludia su mi ale uplne ukradnuti, takze sa na nich vyslovene bavim :yahoo

edit: fakt ale je, ze si nemyslim ze by tvrdsa cenzura takychto ludi vylucila. on sa zaregistroval iba dnes a ani jeden jeho prispevok sa na forum nedostal...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod MartinH » Pia 08. Apr 2011 23:44:15

deko píše:predpokladam ze admin ho zmaze a mozno zabanuje, takito ludia su mi ale uplne ukradnuti, takze sa na nich vyslovene bavim :yahoo


Ten chlapik nasiel sposob, ako sa dostat na titulnu stranu, pricom nepotreboval ani jeden suhlas od moderatora. Admin, to je na zamyslenie.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod emkac » Pia 08. Apr 2011 23:48:18

nj, clovek tu od pol osmej nekukne a ahaho....
clovek dostal ban, take nieco tu naozaj nema co robit.... dik raven za upozornenie

btw, uz je z titulky prec.... akonahle dostal ban, uz sa tam jeho narodky nezobrazuju...

ale sikovny je, to mu treba priznat
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod admin » Sob 09. Apr 2011 14:07:49

mozno to bol iba prvy april ;)
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Tvrdsia cenzura?

Poslaťod sigma » Uto 28. Feb 2012 10:16:40

Kokso uz je tu tolko prispevkov, ze niekedy nestiham sledovat a po roku sa dostanem k takejto humoristickej relacii...
--
Memento homo, quia aedificium pulvis es et in aedificium pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat




Predchádzajúci

Späť na Pravidlá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron