problematicka cast strechy

problematicka cast strechy

Poslaťod erebos » Pia 24. Feb 2012 23:30:29

Zdravim vas stavebnici,
planujem na jar zacat stavat montovany drevodom a prave riesim strechu. Jedna sa o jednopodlazny bungalov, jednoducheho obdlznikoveho podorysu 10,5 x 15 s klasickou sedlovou strechou so sklonom 22 stupnov. Podorys je navrhnuty tak, ze v jednej casti domu je obyvacka, ktora ma rozmer 5,6 m x 6,3 m. Strop bude dreveny. Uvazujem nad tym ako co najlepsie poriesit strop+strechu nad tymto priestorom. Bude stacit riesenie, kt. navrhol projektant? Mne sa vidi, ze ta dlzka 6,3 metra je dost.
Strecha je riesena tak, ze krokvy su na vazniciach, kt sa opieraju cez stlpiky do stropu. V mieste nad obyvackou pochopitelne nie je ziaden stlpik. Nebude sa strecha pod skridlou bramac prehybat v tomto mieste? Pripadne, ako podopriet vaznicu aj v tomto mieste tak, aby sa zase sily co najmenej prenasali do dlhej stropnice nad obyvackou?

Dakujem za rady.

Pripajam aj foto:


erebos
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 24. Jan 2012 11:55:36
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: problematicka cast strechy

Poslaťod ninaclaudius » Sob 25. Feb 2012 18:46:43

ahoj, ja mam cistu dlzku domu 15,65 m a mam to takto, vid obrazky,
najdlzsie miesto medzi dvoma je vpravo na dolnych - 4,7 m nad juznou izbou
dufam, ze ti to trochu pomohlo :-)
Prílohy
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: problematicka cast strechy

Poslaťod erebos » Str 29. Feb 2012 15:18:29

Dakujem. 4,7m je o 90 cm menej ako 5,6 m, takze mozno ta vzdialenost nebude az taka hrozna...

Nie je tu nejaky statik, ktory by sa vedel kompetentne vyjadrit a poradit?
erebos
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto 24. Jan 2012 11:55:36
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: problematicka cast strechy

Poslaťod theb » Uto 06. Mar 2012 9:56:44

Neviem, ci by si vedel kludne spavat s tym, ze ti udajne niekto na nete odpisal, ze je to v poriadku.
Toho statika by si mal asi realne ponahanat ty. Minimalne toho, ktory sa ti do projektu podpisal, nech ti to vysvetli.

Mozem ti povedat akurat tak svoju skusenost, mam strechu so sklonom 33 resp 38 stupnov a na projekte som mal na rozostupe 6 m zelezne vaznice na preklenutie tejto vzdialenosti.
Od projektanta som dostal vyjadrenie, ze je to mierne predimenzovane, ale postacujuce v pripade zemetrasenia (2 np).

Vsetko zavisi od projektu, ako mas rozvrhnute steny, unostnost, aky typ stropu tam budes mat, ci tam nebude vacsie zatazenie (ak to bude pochodzne a rozmyslis si tam dat zasobnik TUV atd.atd...

Parametrov hodne, preto sa ti tu nik na 100% nevyjadri, moze ti poskytnut iba svoje vlastne udaje z projektu.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron