krbove vlozky BeF a ich zaruka

krbove vlozky BeF a ich zaruka

Poslaťod yoyo » Štv 23. Feb 2012 9:30:55

Zdravim,
obzeram sa po nejakej krbovej vlozke (otazka sa tyka BeF vlozky) a narazil som na jedneho chlapika, ktory mi tvrdi nasledovne:

co sa tyka konretne tohoto webu(hovoril o http://www.krbysk.sk resp. o hociktorom inom okrem BeF slovensko), je tu jeden malý problém, pokial tuto vložku zakúpite cez takýto portál, prípadne českú firmu nebudete mat na slovensku záruku, u firmy bef ma výhradne zstupenie firma Bef slovensko a pokial by ste zakupili vložku cez českú firmu nebude platit zaruka.

to sa mi ale nezda. Preco by nemala platit zaruka pokial si objednam tu vlozku cez iny web ako priamo od BeF SVK resp. cez nejaku cesku firmu?

co vy na to?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: krbove vlozky BeF a ich zaruka

Poslaťod emkac » Štv 23. Feb 2012 10:22:00

zaruka plati vzdy u toho, kde tovar kupujes
ked kupis krbovu vlozku v krbysk.sk, tak ju budes reklamovat tam
s firmou BeF neprides ani do styku

to, ako si to bude dalej reklamovat krbysk.sk voci BeFu uz nie je tvoj problem


a toto maju na stranke:


Tieto obchodné podmienky platia pre nákup v internetovom obchode KRBYSK.SK. Podmienky bližšie vymedzujú a upresňujú práva a povinnosti predávajúceho (prevádzkovateľ, dodávateľ) a kupujúceho (zákazník, spotrebiteľ). Všetky zmluvné vzťahy sú uzavreté v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky. Ak je zmluvnou stranou spotrebiteľ, riadia sa vzťahy, ktoré neupravujú tieto obchodné podmienky, občianskym zákonníkom (č 40/1964 Zb.) A zákonom o ochrane spotrebiteľa (č 634/1992 Zb.). Výňatky z týchto zákonov nájdete pod touto časťou obchodných podmienok. Ak je zmluvnou stranou podnikateľ, riadia sa vzťahy, ktoré neupravujú tieto obchodné podmienky a ktoré sa vzťahujú na podnikateľa, obchodným zákonníkom, č 513/1991 Zb., Všetko v znení noviel

takze by som sa nebal
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: krbove vlozky BeF a ich zaruka

Poslaťod yoyo » Štv 23. Feb 2012 10:27:33

emkac píše:...
takze by som sa nebal


dik emkac... a co sa tyka ceskych webov/firiem - ako je to tam so zarukou keby som to bral cez nich?
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: krbove vlozky BeF a ich zaruka

Poslaťod mendo » Štv 23. Feb 2012 12:12:12

Kazdy eshop ma na stranky podmienky. Co som sledoval po nete spokojnosti tak cez astranet nieje problem. Sam mam od nich KV
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: krbove vlozky BeF a ich zaruka

Poslaťod yoyo » Štv 23. Feb 2012 12:14:59

mendo píše:Kazdy eshop ma na stranky podmienky. Co som sledoval po nete spokojnosti tak cez astranet nieje problem. Sam mam od nich KV

astranet.cz vlozky BeF nedodava - ze vraj s nimi boli problemy.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: krbove vlozky BeF a ich zaruka

Poslaťod mendo » Štv 23. Feb 2012 14:03:06

Neva, BEF nieje jedina znacka na sfete. Su aj kvalitnejsie vlozky. Ja som dal len typ na kvalitny eshop. Niektore vlozky sa tam daju odost lacnejsdie kupit ako na SK. Ja som usetril 300€
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: krbove vlozky BeF a ich zaruka

Poslaťod bysťo » Pia 24. Feb 2012 17:43:38

je to asi takto:

pokiaľ je seriózny výrobca a má seriózne zastúpenie pre danú krajinu prostredníctvom nejakej firmy, majú medzi sebou seriózne obchodné dohody, ktoré nie sú len o platení, ale aj o tom, aby tam neliezol do kapusty niekto ďalší a nepodliezal ceny.
ono predaj nie je len o zarábaní, treba robiť školenia pre montážnikov, absolvovať školenia servisákov, robiť ten servis a to všetko niečo stojí. reklamácia nie je len o tom, že sa niečo vymení a dodá to výrobca. réžiu okolo toho (výjazd, demontáž, zaslanie hore/dole, montáž) znáša predajca zo svojich marží
spraví toto nejaký webshop z minimálneho zisku, ktorý má pri podliezaní cien? asi ťažko
výrobca si teda môže určiť, že jednoducho na vložky predané mimo oficiálny distribučný kanál, záruku neposkytne, alebo len minimálnu.
napríklad nemecká firma Brunner poskytuje záruky 5 - 10 rokov, na produkty predané cez oficiálny kanál pre SR a po registrácii u nich na webe.
na iný "šedý import" len 6 mesiacov.

a vidím že asi nie sú jediný.

bysťo
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron