Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Sob 18. Feb 2012 14:17:00

Dobry deň vsetkych vás tu zrdavim.

Toto je moja prva tema co sem zakladam,ale na tomto fore som neni prvy krat. Mam tu uz precitanych niekolko tem...Mam kupeny pozemok pri TT{obec Cifer}.
Na buduci tyzden budem mat aj hotovy prejekt na moj NED bungalov.V prilohe prikladam podorys,rez a situaciu.V auguste tohto roku chcem zacat stavat a ak sa podari tento rok spravit hrubu stavbu,ale chcem co najviac prac spravit svojpomocne,prave preto si to chcem vsetko ujasnit... :mrgreen:
Mam premysleny postup ako chcem postupovat pri stavbe,len neviem ci je spravny... :lol: ]
1.Asi bude treba zhrnut ornicu z pozemku,jedna sa o rolu na ktorej je momentalne asi 1.5m zeliny :lol: alebo toto nie je potrebne???
2.Chcem zavolat geodeta aby presne vytycil pozemok,aby som mohol s vapnom zakreslit ciary na zaklady.
3.Spravim studnu{nakolko nie je moznost sa napojit na obecny vodovod} a elektricku pripojku
4.Oplotim pozemok{z troch stran chcem spravit finalny plot 2m vysoky betonovy a spredu spravim provizorny pletivovy s velkou branou}Je toto riesenie spavne???
5.Zavolam bager aby vykopal zakladove pasy,po jeho odchode vsetko vyspravim,zhutnim podklad pod zakladove pasy zabou a zateplim zakladove pasy zvonka{ako je v projekte}
6.Do dna zakladovych pasov nasypem strk na dorovnanie dna a znovu ubyjem zabou{Tu som si neni isty ci ten strk tam ma ist,ak ano aku frakciu???Polozim pasovinu na dno vykopu{bleskozvod}
7.Domiesavacom zalejem zakladove pasy,pred zatvrdnutim betonu nastrkam zopar roxorov,pre naviazannie s DT.
8.Porozkladam DT a zalejem ich rucne,kym beton v DT zatvrdne,mozem dat spravit kanlizacnu ruru,vodovodnu....obsypem ich pieskom,potom zarovnam a zhutnim podklad pre deku
9.Polozim geotextiliu na nu dam na vysku 15cm makadam a zhutnim
10.Na makadam porozkladam kari siete,osalujem kraje DT na vysku deky a mozem zaliat betonom z domiesavacu :D
11.Nasleduje pravidelne polievanie deky,po vytvrdnuti natavim hydroizollaciu pod vsetky steny
12.Vitiahnem steny,zasalujem veniec, vlozim vystuz a zalejem betonom z domiesavacu
13.Spravi sa krov a da sa krytina
14.Otvori na okna a dvere zatlcem doskami a necham prezimovať stavbu

Viem,ze tu je to napisane tak zjednodusene,ale detialne to chcem rozoberat po castiach,komu by sa to vsetko chcelo citat naraz,to by bol :kill
Jedna sa mi teraz len o hrubu stavbu,lebo dokoncovacky budem robit az na buduci rok a to mam cas si vsetko ete nastudovat,nakolko nemam ziadne skusenosti zo stavbou rodinneho domu...
Prosim,keby sa niekto mohol vyjadrit ci je tento postup spravny,pripadne doplnit nejake kroky na ktore som zabudol.
Vopred dakujem
Prílohy
rez BB, CC.pdf
(176.99 KiB) 346 krát
rez AA.pdf
(219.87 KiB) 277 krát
prizemie.pdf
(238.58 KiB) 419 krát
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod fabka2004 » Sob 18. Feb 2012 15:41:56

1. je to ziaduce, ornica je draha zemina, zneskodni sa lahko, tazko a za darho sa zhana kupuje a dovaza, takze jednoznacne zhrnut,
idelane je pred tym pokosit nechat vysusit a zhrnut, nie je to vsak nutne, zhrnut urcite ano
2. ano nech zabije koliky pozemku a koliky rohov stavby
3. treba si zistit od najblizsich susedov ako hlbko maju zdroj vody, vydatnost, zlozenie a pod este pred vrtom
4. na takyto typ plotu si pytajte suhlas susedov a chodte si to odobrit ako drobnu stavbu na obecny urad
5. OK, vyuzijte bager na vsetko co potrebujete, zaklady na plot a pod
6. srtk, resp makadam podla posudenia zakladovej spary, tj podla zlozenia a unosnosti a typu pody, aka frakcia a ci lomovy kamen urci clovek znaly, tj aby ste si nakoniec tym co tam date nezhorsili podmienky zakladovej spary, statik Vam mozno povie ze musite robit hlbsie, resp sirsie ci musite dat tam ci onam take a hentake zelezo a pod ... a pred nasypanim nemusite zabovat, akurat zacistit lopatou, zabude sa az po vysypani frakcvie povedzme 32-64 v hrubke 10cm, bloskozvod poradia ostatni, mne sa zda ze nie tak aby bol v strku ale nad nim, a teda v betone
7. kym sa sem dostanete este budete potrebovat vediet vysky a pod, a to najdolezitejsie, prechodky uz musite mat jasne ze kde, dat chranicky na vsetko mozne aj do rezervy od elektriky, cez vodu, odpad, rozne ine kable a pod
8. povedzme
9.toto mi celkom nie je jasne na co, ale OK, dolezitejsie je makadam (podla posudenia) a zhutnenie pod pasy, nie pod podkladny beton
10. povedzme
11. ano, ale nemusite cakat na vytvrdnutie deky ... a pod musty min dvojitu vrstvu
12. steny nevitaujte, skor ich vytiahnite, resp vymurujte, nalepte a pod (gramatika)
13. ano
14 otvory nezatlkat
cez tyzden pozrieme na projekt
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Sob 18. Feb 2012 17:04:15

bod 6.Co sa tyka toho bleskozvodu,ten som myslel polozit na ten strk aby bol prekryty min 3cm betonom
bod 9.Geootextiliu,ze tam treba som sa docital tu na fore,tak neviem ci tam treba alebo nie.Chcete povedat,ze makadam pod dekou sa nezabuje,to sa mi nezda...
bod14.Otvory som chcel zatlct preto aby tam nenasnezilo alebo nenaprsalo.Je lepsie to nechat otvorene???
Za kazdu radu vopred dakujem a budem velmi rad ak sa vyjadrite aj k projektu
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Sob 18. Feb 2012 17:12:22

Pridavam aj situaciu ktora mi tam prvy krat dat neisla,lebo bola moc velka.Nakolko neviem ako sa to da zmensit,tak som to zbalil
Dakujem za pochopenie
Prílohy
situacia.rar
(248.12 KiB) 283 krát
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod ninaclaudius » Sob 18. Feb 2012 21:25:33

cau grfo, nestavias nahodou moj dom? :_)) este aj sever mame rovnaky
pripomienky:
1. male WC mas moc uzke
2. nedavaj rohovu vanu
3. kuchynu zvacsi o nejakych 5 cm na sirku, vojdu ti normovane skrinky, nemusis vymyslat atyp (rataj omietku, obklad a rezervu nejaky cm)
4. za garazou je terasa? ti tam nebude svietit cez den slnko, iba vecer asi si myslim, ci ju chces v tieni? rano tam budes mat slnko od vychodu asi do 7,00-8,00 a potom cely den asi nic, s tym suvisi aj mnozstvo svetla v kuchyni

inac fajn, skoro ako by som to ja kreslila :-), nech sa ti dari, maj sa


bungalov-domcek-na-kopci-t832.html
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Sob 18. Feb 2012 22:31:57

Ahoj ninaclaudius.
Uprimne povedane tie domy sa fakt podobaju...
Ano za garazou je terasa,ak by bolo treba pre lepsiu predstavivost mam aj pohlady k domu.
Co sa tyka toho svetla v kuchyni.Toho som sa obaval aj ja,ale projektant ma presvedcil ze ho tam bude dost...Nakolko si to neviem nejako namodelovat,tak mi nezostava nic ine len mu verit...
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod fabka2004 » Ned 19. Feb 2012 11:28:00

Grfo píše:bod 6.Co sa tyka toho bleskozvodu,ten som myslel polozit na ten strk aby bol prekryty min 3cm betonom
bod 9.Geootextiliu,ze tam treba som sa docital tu na fore,tak neviem ci tam treba alebo nie.Chcete povedat,ze makadam pod dekou sa nezabuje,to sa mi nezda...
bod14.Otvory som chcel zatlct preto aby tam nenasnezilo alebo nenaprsalo.Je lepsie to nechat otvorene???
Za kazdu radu vopred dakujem a budem velmi rad ak sa vyjadrite aj k projektu

bod 9 ma zarazil ze pod podkladny beton chcete dat 15cm makadamu, ale pod pasy iba strk ... toto zmyslanie mate obratene, to som tym chcel povedat
bod 14 jednoznacne otvorene ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod ninaclaudius » Ned 19. Feb 2012 12:20:41

posli mail, mam videjko :-) (demo - simulacia slnecneho osvitu) ako to vyzera v zime a v lete, slniecko si ide ide a prejde na stranu terasy, tam to pekne vidno, ze do kuchyne svieti iba rano a neskoro poobede (vecer) - teda mne, lebo mne tam ta garaz netieni, a mam okno aj nad linkou, alebo ak sa to da sem zavesit, je to .avi format ahoj
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Ned 19. Feb 2012 14:24:23

Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod ninaclaudius » Ned 19. Feb 2012 14:56:46

poslala som :-)
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod Grfo » Pon 20. Feb 2012 14:16:15

Mam uz aj zopar pohladov pre upresnenie.Co sa tyka toho svetla v kuchyni,tak neviem ci by mi tam pomohlo male okno zo severu...Co myslite???Ja som si neni isty ci to bude spravne riesenie keby sa tam to okno spravilo... :dash Projekt bude tento tyzden uz vytlaceny,takze vsetky zmeny by som musel riesit dodatocne. :cry:
Tu sirku WC by som mohol rozsirit o 10cm,ale neviem ci je to nutne???Ozaj je to také úzke???
Dalsia vec ktora ma velmi trapi je sklon st :roll: rechy nad garazou,nakolko chcem pouzit klasicku betonovu skridlu na celu strechu,samozrejme ze nad garazou by som robil plne debnenie a kvalina folia pod skridlou nad garazou by bola tiez...Ale aj tak ma to trapi lebo je tam uhol iba 10 stupnov.Co vy nato???
Prílohy
Grfo
 
Príspevky: 64
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Júl 2011 11:14:59
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod bladerunner » Pon 20. Feb 2012 16:15:40

grfo- nechceš tam dať plochú strechu, prípadne pultovú??
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod tomas g » Pon 20. Feb 2012 16:29:02

Strk alebo makadam pod pasmi si veeeeeeeeeelmi dobre treba zvazit, prebrat to so statikom, pretoze tak ako pise fabka2004, mozete si zhorsit zakladove podmienky. Bud nech to pozrie statik v geologickej mape, alebo ho treba prizvat k vykopu. Makadam do pasov je taky projektantsky zlozvyk, lebo sa to tak obycajne kresli v ucebniciach, ale v skutocnosti je na Slovensku mensina pomerov, kde treba pod pasy makadam. Naopak, ak je hruba vrstva ornice, makadam pod pasmi akurat sposobi, ze sa pod zakladmi bude hromadit voda, co je velmi zle.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod ninaclaudius » Pon 20. Feb 2012 20:59:31

ja mam vizku takuto, sa mi zda ze toho slnka budes mat asi fakt malo za tou garazou
Prílohy
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Zacatie stavby bungalovu svojpomocne

Poslaťod MartinH » Pon 20. Feb 2012 22:52:22

Grfo píše:Ale aj tak ma to trapi lebo je tam uhol iba 10 stupnov.Co vy nato???


:nie: Nevhodny sklon pre betonovu skridlu. Preco ist do extremu? Podla vizualizacie to ani neprinesie nic oku lahodiaceho.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Ďalší

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron