Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Sob 18. Feb 2012 3:58:26

tomas g píše:A preco nespravis poschodovy, ked je to maly pozemok? Nedovoli uzemny plan?


poschodovy ,hmm... Sme starsi manzelia /47, 53/, manzel má problem s klbami, vyhliadka do buducna nie idealna.
Skor by sme mali mysliet na bezbarierovy domcek. Pozemok nieje zdedeny ale najlacnejsi aky som v danej lokalite zohnala.
A hladala som intenzivne 2 roky.
Keby bola zastavanost urcena v percentach, tak neni problem. Obycajne je 30% , to by som mohla zastavat 150m2.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod tienik » Sob 18. Feb 2012 9:38:07

Daduš píše:
poschodovy ,hmm... Sme starsi manzelia /47, 53/, manzel má problem s klbami, vyhliadka do buducna nie idealna.
Skor by sme mali mysliet na bezbarierovy domcek. Pozemok nieje zdedeny ale najlacnejsi aky som v danej lokalite zohnala.
A hladala som intenzivne 2 roky.
Keby bola zastavanost urcena v percentach, tak neni problem. Obycajne je 30% , to by som mohla zastavat 150m2.



chapem, mozno len taky napad - robia sa schodiskove vytahy, v cene cca 1000€ co som videl. Ked to inac nepojde, mozno aj to by bolo riesenie
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod day » Sob 18. Feb 2012 10:17:04

Vas prehresok proti pravidlam, vela krat nastavenych bez neakych logickych vysvetleni, obmedzujucich sukromne vlastnictvo, nie je tak strasny,
spytajte sa susedov aku sankciu dostali, pripadne ako postupovali.

samozrejme predpokladam, ze nebudete ziadnym sposobom obmedzovat susedov, pripadne inak obmedzovat vasou stavbou okolie

to deko: Quot licet jovi, non licet bovi

emkac: Najprv preklad - "Co si moze dovolit Jupiter, nemoze si dovolit vol."
Neviem sice, co scenzuroval deko na tvojom prispevku, to uz neviem pozriet. V kazdom pripade tu politika nema co robit. A ver tomu, ze keby sa mi nieco na dekovych prispevkoch nepacilo (myslim v rozpore s pravidlami), tak mu ich bez vahania zcenzurujem. Ba pokial sa dobre pamatam, uz som mu kedysi aj nieco cenzuroval. A nielen jemu.
Takze s tymto si dovolim nesuhlasit. ;)
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod deko » Sob 18. Feb 2012 10:49:49

Daduš píše:poschodovy ,hmm... Sme starsi manzelia /47, 53/, manzel má problem s klbami, vyhliadka do buducna nie idealna.


:roll: preco chcete 125 m2 a nestaci vam 100 m2? dokazem si predstavit jediny dovod, ze potrebujete tam mat aj garaz. ak je to tak, tak spravte samostatne stojaci dreveny pristresok, ktory bude napriklad hned vedla domu :idea:

mimochodom, pre dvoch ludi (predpokladam, ze v tomto veku uz rodinu zvacsovat nebudete), je aj tych 100 m2 viac ako dost... viem o par mladych rodinach (napr. aj na tomto fore), ktorym staci zastavanych zhruba 80 m2.. 100 m2 uplne v pohode staci na wc, kupelnu, kuchynu, komoru, tri izby a suvisiace chodby

a dalsie plus mensieho domu - je lacnejsi. vo vasom pripade to bude zrejme velky benefit, kedze ste hladali najlacnejsi pozemok na okoli.

a v neposlednom rade nemusite cely zvysok zivota dozit v dome, ktory porusuje predpisy.

pre obhajcov porusovania predpisov: podla mna vobec nie je dobry zakon, ktory zakazuje pestovanie marihuany. keby som prijal vasu logiku, uz by som jej mal plnu zahradu. ale nemam, lebo by to bolo uplne rovnake porusenie predpisov, ktore su uplne rovnako nezmyselne :!:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
tomas g
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod MartinH » Sob 18. Feb 2012 11:08:51

Ale teraz uz viete, preco bol pozemok lacny.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod pohodak » Sob 18. Feb 2012 11:29:10

deko neviem kto tu obhajuje porusovanie zakonov, napisali sme nazory ako sa to da obist ale pokial viem kazdy napisal ze to nie je s kostolnym poriadkom, je uz len na nich ako sa zariadia
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Sob 18. Feb 2012 14:07:58

MartinH píše:Ale teraz uz viete, preco bol pozemok lacny.


Neviem či lacný, písala som že najlacnejší ako som zohnala v danej lokalite, napriek tomu niečo cez 500m2 za 32 500 € . Susedný pozemok o vymere 600m2 stal 60 000 €.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Sob 18. Feb 2012 14:15:39

deko píše:
Daduš píše:poschodovy ,hmm... Sme starsi manzelia /47, 53/, manzel má problem s klbami, vyhliadka do buducna nie idealna.


:roll: preco chcete 125 m2 a nestaci vam 100 m2? dokazem si predstavit jediny dovod, ze potrebujete tam mat aj garaz. ak je to tak, tak spravte samostatne stojaci dreveny pristresok, ktory bude napriklad hned vedla domu :idea:

mimochodom, pre dvoch ludi (predpokladam, ze v tomto veku uz rodinu zvacsovat nebudete), je aj tych 100 m2 viac ako dost... viem o par mladych rodinach (napr. aj na tomto fore), ktorym staci zastavanych zhruba 80 m2.. 100 m2 uplne v pohode staci na wc, kupelnu, kuchynu, komoru, tri izby a suvisiace chodby

a dalsie plus mensieho domu - je lacnejsi. vo vasom pripade to bude zrejme velky benefit, kedze ste hladali najlacnejsi pozemok na okoli.

a v neposlednom rade nemusite cely zvysok zivota dozit v dome, ktory porusuje predpisy.

pre obhajcov porusovania predpisov: podla mna vobec nie je dobry zakon, ktory zakazuje pestovanie marihuany. keby som prijal vasu logiku, uz by som jej mal plnu zahradu. ale nemam, lebo by to bolo uplne rovnake porusenie predpisov, ktore su uplne rovnako nezmyselne :!:


deko, žiadna garáž, jediný komfort spočíva v pohodlnom pohybe invalidného vozíčka po celej ploche domu. Ovšem samozrejme ak sa mi to legálne nepodarí vybaviť, budeme musieť vybrať asi iný projekt.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod tomas g » Sob 18. Feb 2012 14:27:44

Daduš píše:
deko, žiadna garáž, jediný komfort spočíva v pohodlnom pohybe invalidného vozíčka po celej ploche domu. Ovšem samozrejme ak sa mi to legálne nepodarí vybaviť, budeme musieť vybrať asi iný projekt.


Dom pre dvoch, aj s pohybom vozickara, sa do 100 m2 zmesti (obytny priestor, spalna, zazemie, mala hostovska). Otazne je, ci taky najdete v katalogu. Na vasom mieste by som sa poobzeral po projektantovi s referenciami v okoli.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod ziletka » Sob 18. Feb 2012 14:36:58

deko píše:vela ludi tu riesi, ako obist predpisy. to fakt nikomu nenapadlo, ze predpisy su na to, aby sa dodrziavali? .................

no priznam sa ze s pojmom predpisy su na to aby sa porusovali sa stretavam ovela castejsie.

netreba sa na to pozerat len z pohladu dodrziavania predpisov ked zjavne ine domy tam su proti predpisom (pise ze su vacsie). Takisto nie je ziadnou vynimkou nezmyselny predpis iduci proti logike a zdravemu rozumu.

Pravda je aj to ze ak to ma byt bungalov pre 2 ludi tak do 100m2 by to nemalo byt problemom vymysliet.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod emkac » Sob 18. Feb 2012 14:41:19

poprosim ukoncit debatu na temu, ci sa prepisy maju alebo nemaju porusovat
je to totiz uz filozoficko-pravno-moralna problematika, a tomu by som sa rad vyhol
to mozeme pri pive....

myslim ze dadus uz dostala potrebne informacie.... legalna cesta zmenit zastavanost je dost narocna, nelegalnu si musi sama vybrat
alebo ist do mensieho bungalovu s plnym komfortom
moj nazor je, ze jednoduchy neclenity bungalov do 100m2 moze byt plne postacujuci, cize sa priklanam k nazorom, co tu uz zazneli
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod pidik » Sob 18. Feb 2012 16:27:23

Pokial by to mal byt fakt dom len pre dvoch (cize ziadne navstevy deti a vnucat), tak na jednom podlazi pri zastavani 100 m2 sa to musi dat urobit bez problemov, samozrejme by to chcelo individualny projekt. Ak ratate s navstevami deti, vnucat, tak by som to ja osobne riesila tak, za by som urobila aj poschodie, s tym, ze navstevy by boli hore, cize vy by ste zili len dole a hore by ste v podstate museli chodit len raz za cas (upratat a pod). A to si myslim, ze pokial aspon jeden z vas je relativne fit, tak aj taky osemdesiatnik raz za cas vyjde hore schodmi.
pidik
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Uto 11. Máj 2010 14:05:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod deko » Sob 18. Feb 2012 16:35:56

pocitat s navstevami pri stavbe domu je cesta do pekla. moji stari rodicia to tak spravili, aj ked im vsetci za to nadavali (zdovodnovali to tym, ze sme velka rodina). a teraz si musia vybrat, ci horne poschodie budu mat plesnive a vlhke, alebo budu za kurenie platit viac ako dvojnasobne mnozstvo penazi, ktorych v tejto dobe vela rozhodne nie je :nie:

dom sa ma stavat pre ludi, ktori v nom budu nepretrzite byvat.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod MartinH » Sob 18. Feb 2012 17:03:03

Daduš píše:
MartinH píše:Ale teraz uz viete, preco bol pozemok lacny.


Neviem či lacný, písala som že najlacnejší ako som zohnala v danej lokalite, napriek tomu niečo cez 500m2 za 32 500 € . Susedný pozemok o vymere 600m2 stal 60 000 €.


Cena je relativna. Ide o lokalitu, tu v Bratislave treba 5x viacej, takze ja by som povedal, ze lacny.

Islo mi samozrejme o to, ze obmedzenia z uzemneho planu sa prejavia v cene. Alebo ste o tom nevedeli, ked ste kupovali?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako zmeniť povolenú zastavanosť pozemku

Poslaťod Daduš » Sob 18. Feb 2012 19:17:37

MartinH píše:
Daduš píše:
MartinH píše:Ale teraz uz viete, preco bol pozemok lacny.


Neviem či lacný, písala som že najlacnejší ako som zohnala v danej lokalite, napriek tomu niečo cez 500m2 za 32 500 € . Susedný pozemok o vymere 600m2 stal 60 000 €.


Cena je relativna. Ide o lokalitu, tu v Bratislave treba 5x viacej, takze ja by som povedal, ze lacny.

Islo mi samozrejme o to, ze obmedzenia z uzemneho planu sa prejavia v cene. Alebo ste o tom nevedeli, ked ste kupovali?


Ale ano, vedeli sme kde kupujeme, ale obyčajne je minimalna zastavanosť 25%, čo by mi postačovalo na daný bungalov. A ked na okoli stoja same velke domy, ani ma nenapadlo po tom pátrať viac. Len zrazu som sa dozvedela, ze to nieje 30 ani 25% ale len 100 m2. No nevadí, ak sa tych par metrov nebude dat vybavit, tak nejako ten projekt dame prispôbiť.Pôvodne bol dokonca na 148m2 -4 izbovy co vsak nepotrebujeme.
Daduš
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Štv 16. Feb 2012 15:36:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron