Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod Jookie » Sob 04. Feb 2012 0:43:38

Zdar!

Kedze je vonku kosa jak delo a citim, ze mi obfukuje vchodove dvere, rozhodol som sa ze je cas to zriesit (i ked asi najhorsi mozny). Netesne dvere momentalne stvu nejedneho stavebnika (vid Co ma momentalne stve ).

fabka2004 píše:jedine co ma tesi ze si viem dvere dotesnit aj sam...


Ak sa smiem spytat, tak ako si to dotesnoval? Resp. ako ste to dotesnovali aj ostatni? Mne aj tie porazene dvere blbo tesnia, ja som vsak premeskal cas reklamacie, takze doriesujem momentalne sam. Na dvere som lepil tesnici samolepiaci pasik - na sirsie miesto profil v tvare 'D', na uzsie v tvare plytke 'E', a na najtensie taku tenku molitanovu haluz, tie prve dve su taketo, z Horneho Bachu:

Obrázok

Toto su vsak skor take docasne riesenia, kedze minimalne ten tenky molitanovy pasik sa zda ze sa odlepi po par otvoreniach a tie lepiace profily vo mne tiez nebudia velku doveru, ale pomoze to momentalne prezit tieto kriticke dni / tyzdne, ked je kosa a fuka jak zbesnete (ked nefuka, ta kosa cez tie spary az tak nelezie). Dvere su odchylene od zarubne hore nejaky milimeter a aj dole nejaky milimeter (akoby tvar pismena 'C'), v strede je to OK, rozmyslam ci pojde to originalne tesnenie nejako vyrvat von a nacpat tam nejake hrubsie, aspon miestami. Mate nejake navrhy resp. skusenosti s niecim takym?

Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod fabka2004 » Sob 04. Feb 2012 18:37:10

ako docasne riesenie pomoze aj tenke "molitanove" tesnenie, ale na trvale riesenie jedine hrubsie tesnenie, tj spytat sa fy od ktorej mate profil ze ake dalsie hrubsie tesnenie maju, kupit a vyskusat, dalej je moznost zvysenia pritlaku nastavenim valceka kovania (excenter), a tiez aj dalsia moznost kupit hrubsie dojazdy ...

PS. akekolvek len lokane dotesnenie nepomoze, skor bud deformovat ram resp kridlo, a v stuku hrubsieho a tensieho tesnenia bude dochadzat k prefukovaniu ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod diry » Sob 04. Feb 2012 19:09:57

Ja som to riešil dreveným obložením existujúceho plechového rámu dverí z vonkajšej strany a tým pridaním ďalšieho tesnenia na dvere. Najlepšie by ale bolo asi pridať do dreveného obloženia 1cm polystyrénu a priestor okolo kovania zámku a kľučky vyfrézovať. V týchto mrazoch totiž stále plechový rám dverí tvorí tepelný most a premrza...
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod Jookie » Ned 05. Feb 2012 14:23:38

fabka2004, diry, vdaka za odpovede.

fabka2004 píše:...ale na trvale riesenie jedine hrubsie tesnenie, tj spytat sa fy od ktorej mate profil ze ake dalsie hrubsie tesnenie maju, kupit a vyskusat, ...


Nad tym som uz tiez rozmyslal, akurat som vsak zistil, ze fa. od ktorej mam dvere, stihla minuleho roku skrachovat (Euro Jordan), takze budem musiet pozriet inu firmu, ktora pouzivala rovnake profily, a skusit to kupit od nej...

fabka2004 píše:dalej je moznost zvysenia pritlaku nastavenim valceka kovania (excenter), a tiez aj dalsia moznost kupit hrubsie dojazdy...


Noo... Tak toto si najprv budem musiet pozriet co ktore slovo znamena :-D a co sa s tym da robit, ale tiez som rozmyslal ci by mi nejaka firma nebola schopna urobit nejaky pozarucny servis...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod fabka2004 » Ned 05. Feb 2012 17:47:48

preto som pisal, aby ste sa zamerali na profil (nie obchodnika) ... pritlak sa da zvysit tym ako kovanie pritiahne dvere, na to su take valceky a v nich excentre po obvode dverneho kridla, ktore sa daju nastavovat cim sa meni pritlak, dalej dojazd je to to mate v rame tj take kovove zapadky za ktore zapadava pri zamykani, resp dvihani klucky prave valcek excentra

PS. to co spravi firma za peniaze iste zvladnete aj sam, aspon to co som uviedol v popise, ak by sa malo jednat o posunutie dveri, dvihnutie atd, to uz treba skusit metodu pokus-omyl, resp sedliacky rozum, ak nepomoze, tak nastudovat navod na Vase kovanie
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod Jookie » Ned 05. Feb 2012 18:25:25

fabka2004 píše:pritlak sa da zvysit tym ako kovanie pritiahne dvere, na to su take valceky a v nich excentre po obvode dverneho kridla, ktore sa daju nastavovat cim sa meni pritlak,


Toto budem musiet pozriet, ked bude teplejsie...

fabka2004 píše:dalej dojazd je to to mate v rame tj take kovove zapadky za ktore zapadava pri zamykani, resp dvihani klucky prave valcek excentra


Toto som zrejme videl, vyzeralo to ako dalsie dva jazycky (ako ten ktory sa priamo ovlada kluckou). Akurat ze moja klucka sa pri zatvarani neda aj zdvihnut, sused si toto pochvaluje kedze mu to dvere riadne pritiahne...

So vsetkym vsak budem musiet pockat na vyssie teploty, v tejto kose to nema zmysel riesit.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod fabka2004 » Ned 05. Feb 2012 18:33:41

vo dverach na kovani mate take valceky, odhaduje 3-5kusov, v nich je diera sestharnu, do ktorej pasuje imbus, ak si lepsie vsimnete tak stred diery nie je v strede valceka, a teda sa s tym da tocit, a potocenim do vhodnej polohy sa meni pritlak, t.j. otocte imbusakom tak aby "ovalny valcek" smeroval viacej k inetrieru, cim si zvysite pritlak na inkriminovanych miestach kadial to netesni, pokial netesi vsade, tak zvysit pritlaky vsade ...

podla uvedeneho mate taky system, kde sa dvere pritahuju tym, ze sa zamykaju, a pohyom kluca sa pohybuju valceky, a teda dvere budu tesne jedine pri zamknutych dverach
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod pepa » Ned 05. Feb 2012 19:10:43

Problem je, ze moje super kovanie ala fenestra, nejaky auto system, nema ziadne valceky ani excentre, nic sa neda dotiahnut. Na strane klucky ma okrem jazycka pri klucke, este dalsie dva zhruba v jednej patine zhora a zdola. Nie je to dostatocne blizko rohov, takze dvere maju tendenciu sa krutit a rohy sa oddialuju. Jedina moznost je trochu upravit dorazy na strane ramu, ale tam sa to da dotiahnut tak pol milimetra a je to malo. Cize v mojom pripade pomoze jedine vymena za hrubsie tesnenie.

Myslim, ze to je nieco taketo, akurat tie dalsie dva jazycky su blizsie k stredu.
http://www2.g-u.com/index.php?id=57&Lang=34&MP=28-1112
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod MiroM » Pon 06. Feb 2012 12:13:51

pepa píše:Problem je, ze moje super kovanie ala fenestra, nejaky auto system, nema ziadne valceky ani excentre, nic sa neda dotiahnut. Na strane klucky ma okrem jazycka pri klucke, este dalsie dva zhruba v jednej patine zhora a zdola. Nie je to dostatocne blizko rohov, takze dvere maju tendenciu sa krutit a rohy sa oddialuju. Jedina moznost je trochu upravit dorazy na strane ramu, ale tam sa to da dotiahnut tak pol milimetra a je to malo. Cize v mojom pripade pomoze jedine vymena za hrubsie tesnenie.

Myslim, ze to je nieco taketo, akurat tie dalsie dva jazycky su blizsie k stredu.
http://www2.g-u.com/index.php?id=57&Lang=34&MP=28-1112


Ano, tam sa steluju tie dorazy v rame, posuvaju sa v horizontalnom smere. Excentre tiez neumoznuju ovela vacsiu mieru dostelovania. U rodicov to dostelovanie v ramoch pomohlo. Akurat prestal fungovat automat.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod jepeto » Uto 14. Feb 2012 11:30:32

Nemate niekto nahodou vchodove dvere Hoerman ?? Potrebaval by som radu, ako ich nastavit - v jednom mieste mi netesnia.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod MartinH » Uto 14. Feb 2012 14:31:25

jepeto píše:Nemate niekto nahodou vchodove dvere Hoerman ?? Potrebaval by som radu, ako ich nastavit - v jednom mieste mi netesnia.


Mam len branu. Ale vyrobca ma navody s podrobnymi obrazkami tu:
http://www.hoermann.de/dokumentationen/ ... d-wartung/
Mozno to pomoze. Dvere (Türen) dole na konci stranky.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Ako utesnit vonkajsie (vchodove) dvere?

Poslaťod jepeto » Str 15. Feb 2012 7:48:08

MartinH píše:
jepeto píše:Nemate niekto nahodou vchodove dvere Hoerman ?? Potrebaval by som radu, ako ich nastavit - v jednom mieste mi netesnia.


Mam len branu. Ale vyrobca ma navody s podrobnymi obrazkami tu:
http://www.hoermann.de/dokumentationen/ ... d-wartung/
Mozno to pomoze. Dvere (Türen) dole na konci stranky.


Martin dik.
Nasiel som tam aj moj druh dveri, v sobotu sa s tym skusim pohrat. :drink
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia