Demontáž sádrokartónu / obkladov

Demontáž sádrokartónu / obkladov

Poslaťod saronam » Štv 09. Feb 2012 16:41:24

Zdravím,

snažil som sa nájsť odpoveď vo fóre, ale nepochodil som (možno som zle hľadal), tak sa pokúsim založiť novú tému.

"stupačky" v byte mám obložené sadrokartónovou stenou (je to vlastne iba roh (dve sadrokartonove steny v rohu)). V dome sa však pravdepodobne budú meniť vodovodné trubky, takže stena bude musieť ísť asi celá dole (v podstate som počítal, že to raz príde, takže to nie je šok). Je možné nejakým šetrným spôsobom demontovať sadrokartón z profilov? Predpokladám (a som zmierený s tým), že pôvodný sadrokartón už nepoužijem. Ale je tu aspoň predpoklad, že si pri demontáži nenaruším konštrukciu pod tým? Akým spôsobom sa mám na to dať? (trhať, rezať, vŕtať...)

A otázka č. 2 - to isté sa týka wc - stena za wc je tiež obložená sadrokartónom, na ňom obkladačky (do 120 cm), mám ponechané v rezerve presne na tento prípad obkladačky, ale: existuje nejaký spôsob odstránenia obkladov zo sadrokartonu, aby boli ešte použiteľné? (resp. myslíte, že by sa dali obkladačky "vyrezať" aj spolu s podkladom? (sádrokartónom?) a potom vyčistiť? Či radsej hrubou silou odstrániť a obložiť nanovo rezervnými obkladmi?)

vopred ďakujem
saronam
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 09. Feb 2012 15:51:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Demontáž sádrokartónu / obkladov

Poslaťod emkac » Štv 09. Feb 2012 17:49:54

pozri si ako-rozobrat-sdk-strop-t4934.html
tam najdes odpovede na niektore otazky ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron