preco je problematicka oprava farebnej malovky?

preco je problematicka oprava farebnej malovky?

Poslaťod MartinH » Str 08. Feb 2012 23:15:55

Ked sa zaspini biela stena, pretrem ju tou istou bielou a je pokoj.

Ked sa zaspini farebna a pretrem ju tou istou farbou, ostane trochu svetlejsia skrvrna. Je to vidiet :( Mal som cisty novy stetec a original vedro s farbou. Profi maliar mi povedal, ze pri niektorych odtienoch je to tak, ze sa musi vzdy natriet cela stena. Preco?

Farby su Jupol.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: preco je problematicka oprava farebnej malovky?

Poslaťod mlaco » Str 08. Feb 2012 23:56:21

No ja som pocul od mojho maliara, ze pri umyvatelnych farbach zostane po umyti, alebo pretreti leskly flak (vidiet pri pohlade zboku). Pri neumyvatelnych nie.

Neveril som, tak som si to vyskusal. A bolo to tak.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: preco je problematicka oprava farebnej malovky?

Poslaťod Ludo » Štv 09. Feb 2012 0:06:06

neviem
ja sem tam pretriem nejaky ten flak v dome - prosto namocim stetec a pretriem kusok - vyschne, a je presne taka aka ma byt
mam farbu doma uz cca 5-ty rok a nemam problem s nou malovat-ako som vyssie pisal, mozno to ale bude aj tym, ze som nakupil silikonovu exterierovu farbu na vnutorne malovky
ak mas problem-tak ten moze byt v pigmentoch - v ich kvalite, resp.v ich stalosti
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: preco je problematicka oprava farebnej malovky?

Poslaťod MiroM » Štv 09. Feb 2012 12:27:33

Zalezi samozrejme od kvality farby. Aj umyvatelne farby sa lisia. Mal som jeden typ umyvatelnej farby(tikkurila optiva color) a ta pri zotreti flaku nechavala spominane leskle miesta. Optiva 5 a Optiva 20 taketo nieco nerobia. Tie ked pretriem aj po 5 tich rokoch s danym odtienom, bude to presne ten isty odtien ako povodny nater. V tych lacnejsich smejdnejsich farbach predpokladam, ze sa znehodnocuje pigment(starne).
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron